Abraham Lincoln. Łowca wampirów

Tłumaczenie: Piotr Kaliński
Wydawnictwo: G+J
Abraham Lincoln. Vampire Hunter
978-83-7778-260-6
łowca wampirów, wampir
Lucy_Cruel

Czy wiesz, że Abraham Lincoln nie tylko dał wolność niewolnikom i ocalił kraj przed rozłamem, ale był także łowcą wampirów? Poznaj fascynującą historię życia najwybitniejszego prezydenta Ameryki! Abe Lincoln stracił matkę, kiedy był małym chłopcem. Kilka lat później dowiedział się, że śmiertelna choroba matki była wynikiem napaści wampira. Wtedy przysiągł zabić wszystkich krwiopijców w kraju,...

Abe Lincoln stracił matkę, kiedy był małym chłopcem. Kilka lat później dowiedział się, że śmiertelna choroba matki była wynikiem napaści wampira. Wtedy przysiągł zabić wszystkich krwiopijców w kraju, oraz ich sprzymierzeńców, którzy żyją z pracy niewolników. Obdarzony legendarnym wzrostem i krzepą oraz zręcznie posługujący się toporem Abraham obiera drogę zemsty, która zaprowadzi go aż do prezydentury.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr

źródło okładki: G+J Gruner&Jahr

vampireheart | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Mało jest książek, o których mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że mnie zainspirowały. Jeśli już się znajdują takowe, mam na myśli twórczą inspirację do pisania własnych tekstów, a nie inspiracji jako takiej. Inspiracji do życia, do bycia lepszym człowiekiem, do walki ze słabościami i trzymaniem się prawdy. Ale właśnie znalazłam taką pozycję, choć jest nią dość kontrowersyjny wybór i, na pierwszy rzut oka, nie przejawia on żadnych analogii do poprzedniego zdania- "Abraham Lincoln. Łowca wampirów", którego w wersji fantasy przedstawia nam Seth Grahame-Smith. Choć może owa inspiracja pojawia się nie ze względu na samą książkę, a na tytułowego bohatera...

Wielu z nas zna sylwetkę Abrahama Lincolna (przynajmniej mam taką nadzieję i żywię wiarę w społeczeństwo). Innym wystarcza wiedza na poziomie "to prezydent Stanów Zjednoczonych", inni szukają bardziej szczegółowych informacji i konkretnych faktów, zaczytują się w biografiach, przedstawiających Lincolna jako prezydenta, czy też...

Kapłanka Anarchii | 2014-10-17
Przeczytana: 17 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moim zdaniem książka jest ciekawa. Na początku człowiek ma wrażenie, że to, co Seth Grahame-Smith opisuje, to prawda - wampiry istnieją, a Lincoln był najwybitniejszym ich łowcą, Henry Struges żyje i dał autorowi tej książki dziennik szesnastego prezydenta USA. Powoli książka wciąga nas do XIX wieku, do dzieciństwa Abe'a. Poczucie, że to wszystko działo się naprawdę potęguje obecność "wpisów z dziennika". Grahame-Smith pisze o danej sytuacji, a potem wstawia fragment z dziennika Lincolna, to, w jaki sposób Lincoln na to patrzył. Dochodzenie Abe'a do władzy staje się trochę nudne, i to jedyna wada książki. Jednak zakończenie - moim zdaniem genialne, pozostawiające uśmiech na twarzy, ponieważ "niektórzy ludzie są zbyt interesujący, by pozwolić im umrzeć". :)

scoobie84 | 2012-08-06
Przeczytana: sierpień 2012

Sam tytuł trochę odstrasza i przyznam się szczerze, że przeczytałem "Lincolna" tylko dlatego, że wkrótce pojawi się film o tym samym tytule.
Książka całkiem ok, czyta się łatwo, nie nudzi. Wampirze wątki są ciekawie i sprytnie wplecione w historię Stanów Zjednoczonych, życie ówczesnych polityków i szarych obywateli. Pojawiające się dość często zapiski z dziennika Abrahama Linkolna dodają całej powieści wiarygodności.

Niedam | 2015-12-28
Na półkach: Przeczytane, ℱantasy
Przeczytana: 28 grudnia 2015

...gdyby tylko w szkołach chcieli przekazywać nam wiedzę, w taki sposób jak robią to autorzy książek [marzyciel].

Abraham Lincoln - Łowca wampirów - brzmi dość zabawnie, jednak to kawał dobrej literatury. Historia, z którą się spotykamy to życiorys Abe'a i jego droga do prezydentury. Gdzie w tym wampiry? A no wszędzie !!! Autor w przemyślany i logiczny sposób wplata fantastykę w historię Stanów Zjednoczonych, przy czym granica między tymi światami się zaciera i czasami jest to do tego stopnia przekonywujące, że można złapać się za głowę i stwierdzić - kurcze, to ma sens.

Autor w ciekawy sposób kreuje wampiry, które panoszą się po ziemi Nowego Świata. Nie są to kolorowe potworki, które dla miłości są gotowe do poświęceń. Te stwory w XVIII wieku to okrutne istoty, które nie cofną się przed niczym, aby zdobyć żywność. Są gotowe do najokropniejszych czynów, tylko po to, aby zgasić wieczne pragnienie krwi. Wiek, płeć i kolor skóry nie mają znaczenia, liczy się tylko pożywienie.

I w...

Asica | 2015-04-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 marca 2015

Siegajac po te ksiazka tak naprawde nie wiedzialam, czego sie spodziewac. Z jednej strony okladka glosi, ze jest to biografia, a wiec nalezy zakladac, ze historia jest prawdzwa ... z drugiej wampiry, a to samo przez sie nie brzmi zbyt powaznie. Pomimo, ze wierze w rozne zjawiska paranormalne, to jednak w istnienie wampirow watpilam. Az do dnia, w ktorym zaglebilam sie w lekture Setha Grahama-Smitha. W tej ksiazce jest cos takiego, ze czlowiek zaczyna rozmyslac nad tym wszystkim. Zostaje zasiane ziarenko niepewnosci. Nie ma tu zadnych efektow specjalnych rodem z filmow sci-fic czy tandetnych horrorow. Wampiry wystepujace w tej ksiazce wlasciwie nie roznia sie wygladem od zwyklych smiertelnych obywateli Ameryki. Jedyne, co ich wyroznia w tlumie, to ciemne okulary. W czasach Abrahama Lincolna zywily sie glownie niewolnikami, dlatego wchodzily w uklady z wlascicielami duzych gospodarstw rolnych czy sprzedawcami niewolnikow.

Seth Grahame-Smith twierdzi, ze pewnego dnia odwiedzil go...

Obywatel_Śliwka | 2012-10-12
Przeczytana: 12 października 2012

Przestałem już liczyć przypadki, w których to zwiedziony piękną okładką doznałem niemiłego rozczarowania książką, którą dana okładka reprezentowała. Ta widniejąca powyżej mnie po prostu zafascynowała, ale chyba nie tylko dlatego nabyłem tę powieść. Najbardziej skusił mnie fakt, że za jakiś czas ma w kinach ukazać się ekranizacja tej powieści. Licząc na wyjście do kina na ten film, nie mogłem pozostawić książki nie przeczytanej, bo taka powinna być według mnie kolejność. Ale bez zbędnego ględzenia czas przedstawić fabułę.

Książka rozpoczyna się bardzo przyjemnie, bowiem już na samym początku autor raczy nas cytatem Edgara Allana Poego. Jakże mógłbym nie uwierzyć, że choć natykając się na słabe recenzje książka mnie zachwyci? No cóż, myślę, że cytat tylko pogłębił moje odczucia co do tej książki, bo uwydatnił kontrast między wspaniałością Poego a tą książką.

Abe Lincoln był dzieckiem...

magdalena | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Na okładce dumne słowa-Znakomita biografia. Z tyłu okładki jest jeszcze lepiej i bardziej zachęcająco. Jeżeli takie słowa wypowiadają krytycy New York Times'a można się spodziewać lektury wybitnej. A jak jest? Jest kiepsko, a wręcz fatalnie.
Przez całą tę ciągnącą się jak spaghetti historię starałam się dowiedzieć co autor miał na myśli? Niestety wciąż tego nie wiem. Otóż jest to biografia Abrahama Lincolna, który mszcząc śmierć matki walczy z wampirami przy pomocy osinowego kołka. Brakowało mi tylko czosnku, który odganiałaby ewentualnych przeciwników noszonego na szyi Prezydenta.
Jedynym plusem książki był finałowy opis śmierci Abrahama-wybacz drogi Lincolnie, ale wiedząc, że zaraz skończą się moje rozterki związane z tym dziełem odetchnęłam.
Lektura tej książki pasjonowała mnie w podobnym stopniu co instrukcja obsługi ołówka. Opis wojny secesyjnej miał tutaj najbarwniejszy i najciekawszy w historii. Dalej będę się upierać,że moje akademickie podręczniki zawierały w sobie...

nieznajomy | 2015-09-17
Przeczytana: 17 września 2015
Wojciech Detko | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wampiryzm
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Zacznijmy od najważniejszego: KSIĄŻKA MA NIEWIELE WSPÓLNEGO Z FILMEM!!!

Mając tą ważną kwestię za sobą mogę stwierdzić, ze historia jest lepsza od tej filmowej. Całość została napisana w formie pseudo biografii - nie należy popadać jednak w panikę ponieważ nie uświadczymy tutaj tego patetycznego naukowego języka którym pada ofiarą wiele biograficznych książek. Dostajemy bardzo przyjemną i szybką w czytaniu książkę, która choć nie jest jakaś wybitna na tle wampirzej literatury to zaliczyłbym ja do miana przynajmniej dobrej.

Chyba największym minusem jest bardzo silne wybielanie postaci Lincolna i oczywiście przedstawienie Konfederacji jako tych złych co walczą za niewolnictwo. Oczywiście Lincoln był rasistą, sam uważał czarnych za gorszych zaś wojna Secesyjna wcale nie toczyła się niewolnictwo, ale niech każde państwo ma swoje mity prawda? ;)

Przedstawienie wampiryzmu w tej książce jest przyzwoite, nie wzbudza żadnej sensacji i raczej stawia na w miarę standardowy obraz wampiryzmu.

Just Lisa | 2014-03-17

Polecam książkę i miłośnikom historii i miłośnikom literatury fantasy.
Jeśli kogoś interesuje tego typu literatura, czytanie nie sprawi mu problemu, bo wręcz pochłonie książkę a nie ją przeczyta, dodatkowo sprawę ułatwi prosty język jakim jest napisana.

całość na: http://creepy-library.blogspot.com/