Lodowata pustka

Okładka książki Lodowata pustka Brian Freeman
Okładka książki Lodowata pustka
Brian Freeman Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jonathan Stride (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Jonathan Stride (tom 6)
The cold nowhere
Świat Książki
2016-09-14
2016-09-14
Andrzej Leszczyński
Andrzej Leszczyński

Książka super polecam wszystkim.
Cat 16 latka będąc na prywatnej imprezie na statku musi uciekać... ktoś chce ja zabić. trafia do domu byłego przyjaciela matki ,policjanta. Strid dowiaduje się kim jest Cat i obiecuje jej pomóc. sprawy zaczynają się od morderstwa jej matki i ojca sprzed 10 lat. W sprawę zamieszane są prostytutki ,bogacze rodzina i wiele innych osób. Aby się dowiedzieć prawdy sami przeczytajcie. sprawa morderstw wychodzi w końcu na jaw. Ale czy Cat jest tylko ofiarą????

Książka super polecam wszystkim.

Jakoś ostatnio bardzo się ociągam z dodawaniem opinii... Muszę się poprawić.
Niestety daję gwiazdkę mniej, niż poprzednim częściom. Początek wydał mi się dziwny, jakby pisał go ktoś inny. Jakby każdy z poznanych wcześniej bohaterów nie był sobą. Może autor chciał pokazać, jak bardzo pewne decyzje mogą wpływać na samopoczucie, manipulować uczuciami i sprawiać, że stajemy się innymi ludźmi. Jako czytelnik odczułam to bardzo wyraźnie.
Całe szczęście, moje odczucie znikło po jakimś czasie i wszystko zaczęło się składać.
Zakończenie było bombą, wybuchem cudnych fajerwerków, po emocjonującym wieczorze sylwestrowym.

Jakoś ostatnio bardzo się ociągam z dodawaniem opinii... Muszę się poprawić.

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem i od razu bardzo udane. Jego powieść kryminalna to genialna pozycja, gdzie nie sposób się od niej oderwać. Niezwykle interesująca postać głównej bohaterki, Cataliny, której grozi wielkie niebezpieczeństwo oraz policjanta, który jej pomaga, a który również miał bliskie relacje z jej nieżyjącą matką. Te nagłe zwroty akcji, spora dawka niebezpieczeństw i grozy, powodują, iż czytelnik wciąga się całym sobą w ten kryminał.

"Jonathan Stride zorientował się, że nie jest sam." I tak zaczyna się historia, gdzie owoc przeszłości wychodzi na prowadzenie.
Pewnego dnia w domu Stride będzie na niego czekać Cat Mateo, która jako szesnastoletnia dziwka ukrywa się przed prześladowcą. Okazuje się, że w ostatnim czasie ktoś próbuje ją wyeliminować z gry, a Jon z powodu przeszłości z jej zamordowaną matką, nie może sobie tej sprawy odpuścić.

Idealnie wyważona powieść, którą czyta się z zapartym tchem. Wspaniale wykreowani bohaterowie, dzięki którym książka nabiera blasku. Polecam!

Jonathan Stride powrócił! I to jak! Te zawiłe intrygi kryminalne i swoiste manipulowanie czytelnikiem - to jest to, co tygryski lubią najbardziej.
Naprawdę stęskniłam się już za porucznikiem Stridem, piękną Sereną i przebiegłą Maggie, za ich śledztwami i skomplikowanym życiem prywatnym. No i doczekałam się prawdziwego rollercoastera uczuć, gdyż tym razem śledztwo przyszło do Jonathana, prosto do domu i schowało się w jego szafie.
Świetnie, jak zwykle pokręcone wątki, prowadzą czytelnika do rozwiązania, które okazuje się dziecinnie proste. Jednak autor jest mistrzem w ukrywaniu rzeczy oczywistych i za to go uwielbiam.
Polecam cały cykl, naprawdę jest świetny.
A mnie pozostaje usychanie z tęsknoty do następnego spotkania. Wiem, że w Stanach Zjednoczonych ukazała się już następna część zatytułowana „Goodbye to the Dead”, mam nadzieję, że polscy wydawcy szybciutko się nią zajmą i raz dwa będzie na naszym rynku wydawniczym.

Tak świetny kryminał a tak mało gwiazdek .... Ogólnie czytalam całą noc nie mogłam się powstrzymać zaskoczona pozytywnie...

Musiało minąć trochę czasu, abym w końcu zdecydowała się do niej wrócić. Jak się okazało — to była słuszna decyzja. Może z początku nie wydaje się zbyt ciekawa, ale później naprawdę akcja się dzieje, że nie można się oderwać.

Naprawdę dobra!

Naprawdę dobra!

Bardzo przyjemny thriller, ukazujący często ludzkie słabości i pierwotne zachowania. Nieco szybkie rozwiązanie wątku kryminalnego na końcu, ale i tak ostatecznie polecam.
Ocena to właściwie 7,5/10

Ocena to właściwie 7,5/10

Ciekawa pozycja, łatwo się czyta, historia już znana, nic nowego, krnąbrny detektyw, zaprzepaszczony związek, zbuntowana nastolatka. Raczej nie polecam.

• Kryminały
  • Thriller
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Lodowata pustka