Podglądacz

Okładka książki Podglądacz Brian Freeman
Okładka książki Podglądacz
Brian Freeman Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jonathan Stride (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Jonathan Stride (tom 4)
Robert Ginalski
morderstwo przeszłość śledztwo

Polecam!

Polecam!

Zanim poznałam lubimyczytac, często nie wiedziałam, że jakaś książka jest - powiedzmy - czwarta z serii i z tego oto powodu, przygodę ze Stridem zaczęłam właśnie od "Podglądacza" dość dawno. Jednak teraz nastał moment, że kiedy już mam kompletny cykl, "Podglądacz" musiał być przeczytany ponownie.
W dalszym ciągu uważam, że jest to świetna książka. Pełna różnych charakterów, barwnych postaci, które nawet jeśli są epizodyczne, to kibicujemy im, bądź też nie lubimy. Niby wszystko gra, ale ciągle coś tam tkwi, niby już się rozwiązało, ale jeszcze jakby nie... Atmosfera niepewności, żalu, grozy. Autor potrafi wzbudzać w czytelniku uczucia.
I zdania co do rolet nie zmienię :D

"The Watcher"

Zagadka dość wątła, więc autor koncentruje się na opisach miasta, okolicy, wyglądu i strojów bohaterów. Trzeba przyznać, że ma do tego talent, więc daje czytelnikowi prawie filmowy ogląd sytuacji, chociaż sam akcja zbyt ekscytująca nie jest. Do tego tajemnica ofiary jest dość oczywista prawie od początku, mimo,że w książce zostaje wyjawiona jako zasadniczy zwrot akcji. Czyta się bardziej jako powieść obyczajową z elementami melodramatu niż thriller, ale to całkiem przyzwoita rozrywka.

"The Watcher"

Lubię książki tego autora - jego kryminały mają odpowiedni klimat;)

Lubię książki tego autora - jego kryminały mają odpowiedni klimat;)

Niezwykle wciagajaca historia, mnozace sie watki kryminalne, zawile relacje rodzinne, powiekszajacy sie krag podejrzanych o zabojstwo nastoletniej Laury. Ksiazka godna polecenia milosnikom gatunku. Z kazda strona czekaja na czytelnika nowe, zaskakujace odkrycia, a sprawca brutalnego morderstwa, jak zawsze w takich opowiesciach, okazuje sie najmniej oczekiwana osoba.

Na półkach: , , , , , ,

„Tajemnica zbyt bolesna, żeby ją wyjawiać.”

W Dzień Niepodległości zostaje zamordowana Laura kijem bejsbolowym. Dręczona listami z pogróżkami; bogatym dupkiem, który usiłował ją zgwałcić; zakochanym narkomanem i Murzynem włóczęgą. Policja ma trudne zadanie, żeby wybrać, kto jest sprawcą. Przesądza o tym ucieczka ostatniej osoby, która tym samym zostaje nazwana sprawcą, a wydarzenie ulega zapomnieniu… do czasu!
Wiele lat później przyjaciółka zabitej zaczyna pisać książkę o jej morderstwie i tym samym wywołuje wilka z lasu. W tym samym czasie ginie młoda, niedorozwinięta dziewczyna. A mnóstwo młodych dam zgłasza podglądanie w mieście. Co łączy te wszystkie sprawy?
Wspólna historia.

Zgadzam się w 100%, że jest to bestseller! Wciąga od pierwszej strony i nie przestaje ciekawić aż do ostatniej! Polecam!

„Tajemnica zbyt bolesna, żeby ją wyjawiać.”

Świetna,nie mogłam się od niej oderwać.Jest zbrodnia są tajemnice i akcja która do końca trzyma czytelnika w niepewności by na końcu zaskoczyć .Warta przeczytania ;)

>5/52<

>5/52<

Pierwszy raz spotkałam się z literaturą Biana Freemana i choć książka długo leżała na półce gdyż jakoś nie umiałam się do niej przekonać to śmiało mogę się przyznać, że bylam glupia, że od razu nie zaczęłam jej czytać.. książkę pochłonęłam wręcz i nigdy wcześniej nie czytałam czegoś tak genialnego.. Historia opisana przez Freemana jest tak zagmatwana a za razem tak wciągająca, że nie mogłam się oderwać bo tak bardzo chciałam wiedzieć kto jest tym złym bohaterem ! Świetny thriller psychologiczny.. Doskonała książka i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto właśnie takie książki lubi :)

Po raz kolejny brian freeman mnie nie zawiódł, książkę dosłownie pochłonełam i nie mogę doczekać się następnych pozycji tego autora.

Książka bardzo dobra, wciągnęła mnie. POLECAM:)

Książka bardzo dobra, wciągnęła mnie. POLECAM:)

• Kryminały
  • 2011