The Jungle Book. Księga Dżungli z podręcznym słownikiem angielsko-polskim

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ze Słownikiem
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
klasyka
Arancione

Księga dżungli to zbiór opowiadań angielskiego pisarza Rudyarda Kiplinga wydany w latach 1893-1894. Akcja opowiadań umiejscowiona jest na terenie Indii, zawiera wiele informacji nt. kraju, jak i jego folkloru. Książka zawiera informacje z pierwszej ręki ponieważ jej autor urodził się w Indiach dzięki czemu zdobył niezbędną wiedzę do napisania książki. Trzy pierwsze rozdziały książki opowiadają o losach Mowgliego chłopca, który został wychowany przez wilki.

źródło opisu: http://zeslownikiem.pl/ksiega-dzungli

źródło okładki: http://www.empik.com/the-jungle-book-ksiega-dzungl...»

crypticgenocide | 2017-01-08

,,Księga dżungli” to moja druga pozycja z Wydawnictwa [ze słownikiem]. Od ,,Tajemniczego ogrodu”, który przeczytałam jako pierwszy, różni się tym, że nigdy nie miałam w swoich rękach zbioru opowiadań Rudyarda Kiplinga. A do niedawna żyłam nawet w przekonaniu, że ,,Księga dżungli’’ to jedynie historia indyjskiego chłopca wychowywanego przez zwierzęta. Jakże daleko byłam od prawdy i nie zdawałam sobie sprawy, że to zbiór opowiadań. Ale całe szczęście lepiej teraz zostać wyprowadzonym z błędu niż za na przykład dziesięć lat. ,,Księga dżungli” to moje dzieciństwo – film animowany po stokroć przewijany i odtwarzany na kasecie VHS z zapamiętanymi ulubionymi scenami. Dlatego stwierdziłam, że warto nadrobić zaległości i przeczytać ,,Księgę dżungli”, ale, tym razem, w oryginale.

Karolina Jaworska | 2017-08-05
mizantropka | 2017-07-17