Chris3z8 
Prowadzę, bloga, (filmy, , komiksy, , książki), , https://literackiespelnienie.blogspot.com
Surrealista. Niezależny pisarz (raczej amator). Filmoznawca i indywidualista. Pasje zajmują całe dnie, więc nie narzekam na brak zajęć.
25 lat, mężczyzna, Toruń, status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 1 godzinę temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-09 15:17:08
Ma nowego znajomego: Sowa Blogowa
 
2018-12-24 16:42:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-20 22:37:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Złoto i Krew (tom 1-2)
 
2018-12-20 20:54:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-18 21:45:33
Ma nowego znajomego: ksiazkawprezencie
 
2018-12-17 18:17:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Największe rozczarowanie roku. Gdzieś w połowie zaczynałem usypiać - ktoś może oskarżyć o brak ,,wrażliwości'' czy wymyślić jakiś fałszywy powód, dlaczego mi się nie podobało. Powiem wam, dlaczego. Historia o adolescencji, która niczym nie błyszczy, a do tego mierzi stereotypowe podejście do młodych kobiet, które marzą odsłonić łono kobiece, by uprawiać seks z dojrzewającymi facetami - no... Największe rozczarowanie roku. Gdzieś w połowie zaczynałem usypiać - ktoś może oskarżyć o brak ,,wrażliwości'' czy wymyślić jakiś fałszywy powód, dlaczego mi się nie podobało. Powiem wam, dlaczego. Historia o adolescencji, która niczym nie błyszczy, a do tego mierzi stereotypowe podejście do młodych kobiet, które marzą odsłonić łono kobiece, by uprawiać seks z dojrzewającymi facetami - no doprawdy, szokujące. Bo dojrzewanie kojarzy się z cielesnością, z drastycznymi zmianami w psychice, pokracznymi pomysłami i eksperymentowaniem. Super, ale dlaczego to jest powierzchowne i kompletnie bez szału? Tu się nic nie dzieje, a główna bohaterka irytuje przez to, że wszystkich osądza. Jej matka to standardowa, wypalona emocjonalnie kobieta z depresją. Ojciec - typowy optymista, który na siłę chce pomóc żonie. Wiele dialogów to puste słowa z pustych głów nastolatków, którzy sami sobie knocą życie przez jakieś głupstwa. Rozumiem - bunt i hormony, ale na litość boską, w ich wieku nie gadałem co chwilę o seksie czy jakiś dziewczynach, bo miałem inne rzeczy na głowie (i nie mówię o nauce, żeby była jasność). To wszystko jakieś wydumane, wyprane z duszy i uczuć. Nie lubię ani tych postaci, ani historii, która sobie płynie ze sceny na scenę bez wgłębiania się w prawdziwe problemy dorosłych czy nastolatków. ,,Pewnego lata'' trafiło na listę najlepszych komiksów 2018 r., a po przeczytaniu czułem się, jakbym trafił do szkoły specjalnej troski, bo autorka ma chyba mnie (jako czytelnika) za niepełnosprawnego emocjonalnie fagasa, którego jedynym problemem jako nastolatka było to, czy zapłodniłem kobietę bez konsekwencji, a może niesłusznie sprawiłem, że jeszcze dziewczynka, lecz dorastająca kobieta - widziała we mnie mężczyznę ze snów. Jak mawia młodzież - masakiera. Katastrofa, proszę państwa. Odradzam.

pokaż więcej

 
2018-12-14 10:11:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Jeremiah (tom 17)
 
2018-12-10 18:23:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: 20th Century Boys (tom 1-2)

Zdecydowanie ulubiony tytuł w twórczości Urasawy. Trochę taki ,,Kinderland'' v.2.0. Z tą różnicą, że nie ma Wschodnich Niemiec, jest za to Japonia z komentarzem o XX wieku, który zburzył fasady, że dążymy do pokoju (bomby nuklearne, dziwne paranoje związane z ufoludkami, Zimna Wojna, konflikty), do tego rosnąca fala popkultury ma również wpływ na Kraj Kwitnącej Wiśni i anime. Spora wycieczka... Zdecydowanie ulubiony tytuł w twórczości Urasawy. Trochę taki ,,Kinderland'' v.2.0. Z tą różnicą, że nie ma Wschodnich Niemiec, jest za to Japonia z komentarzem o XX wieku, który zburzył fasady, że dążymy do pokoju (bomby nuklearne, dziwne paranoje związane z ufoludkami, Zimna Wojna, konflikty), do tego rosnąca fala popkultury ma również wpływ na Kraj Kwitnącej Wiśni i anime. Spora wycieczka oraz przeprawa po słynnych kompozytorach muzyki rozrywkowej, wszystkie dziecinne zabawy, jak domek na drzewie albo sekretne symbole. Nielubiane dzieci jeszcze nie wiedzą, że są fantastyczne, gdyż z jakiś wydumanych powodów są odpychane przez rówieśników (i to głównie dlatego, że są pokręcone albo nazbyt nacechowane indywidualnością). Masa wspomnień, które sam znam z autopsji, jak wymyślanie historyjek - nic dziwnego, że udzielam się autorsko. Znam pierwsze zakazane piosenki czy ucieczki po kątach w poszukiwaniu własnej Nibylandii. Sam to przeżywałem i w Japonii robią dokładnie to samo, co polskie dzieci z naszego podwórka. Czuję się staro, bo znam te dzieciaki, jakbym z nimi przebywał.

pokaż więcej

 
2018-12-09 19:46:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Jupiter''s Legacy (tom 2)
 
2018-12-09 19:07:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Thorgal: Kriss de Valnor (tom 8)

Kontynuacja ,,Góry Czasu''. Niby seria o Kriss, a tu połowa albumu zajmuje się Jolanem - synem Thorgala, który toczy pojedynek na arenie, którego sędzią jest strażnik sprawiedliwości. Ech - nie mam pojęcia o czym dyskutować. Zdałem sobie sprawę, że nie mam już oczekiwań wobec tej wieloletniej legendy komiksowej. Dobiega ona końca, w co nie wierzę, bo ktoś ze względów ekonomicznych będzie... Kontynuacja ,,Góry Czasu''. Niby seria o Kriss, a tu połowa albumu zajmuje się Jolanem - synem Thorgala, który toczy pojedynek na arenie, którego sędzią jest strażnik sprawiedliwości. Ech - nie mam pojęcia o czym dyskutować. Zdałem sobie sprawę, że nie mam już oczekiwań wobec tej wieloletniej legendy komiksowej. Dobiega ona końca, w co nie wierzę, bo ktoś ze względów ekonomicznych będzie chciał jeszcze dorobić. Czyta się bez chrzęstu skórki paznokciowej, bez jakieś podniety czy serca. Czuję zimno i niemoc wobec autorów, którzy próbują, jak mogą coś zyskać, wskrzesić dawne emocje związane z tą serią, ale nie oszukasz fanów, którzy wiedzą, że nastąpił przesyt, a wątki, jakie podejmują twórcy - są wyssane z kartki papieru, a nie kontinuum uniwersum.

pokaż więcej

 
2018-12-05 23:46:10
Ma nowego znajomego: Nana
 
2018-12-02 11:23:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Nabokov

Debiut Nabokova o miłości do kobiety, ale czy na pewno? Wiele wtrąceń wskazuje na inną miłość - poufne sygnały wysłane listownie przez ojczyznę. Tęsknota emigrantów wylewa się z kart, choć są tacy, którzy wolą pozostać w Berlinie, bo Rosja przeklęta i nie nadaje się na matkę czy żonę. Ale przebłyski każą o sobie przypomnieć i dawna miłość jest silniejsza od Berlina (czyli nowej miłości). Jedni... Debiut Nabokova o miłości do kobiety, ale czy na pewno? Wiele wtrąceń wskazuje na inną miłość - poufne sygnały wysłane listownie przez ojczyznę. Tęsknota emigrantów wylewa się z kart, choć są tacy, którzy wolą pozostać w Berlinie, bo Rosja przeklęta i nie nadaje się na matkę czy żonę. Ale przebłyski każą o sobie przypomnieć i dawna miłość jest silniejsza od Berlina (czyli nowej miłości). Jedni z niej zrezygnowali, drudzy czekali za nią latami, a jeszcze inni szukają zacnych doznań w wyjazdach, aby kolekcjonować kobiety. Rosja jak ta kochanka, która odsłania szyje dając się poznać z czułej strony, gdy wnikasz w jej ,,fundamenty'' całując obojczyk - rzucając światło na jej rozpalone ciało. Przepięknie rozpisana powieść - Nabokov w pierwszej książce pokazuje, jak elastycznie można pisać językiem miłości.

pokaż więcej

 
2018-12-01 16:23:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Hellblazer (tom 1)
 
2018-12-01 10:54:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Flashpoint

Pamiętacie ,,Flashpoint'', gdzie Batman jest ojcem Bruce'a? No to macie dodatkowy run z tego cyklu. Thomas Wayne przebiera się za nietoperza, by uchwycić Jokera, który, już nie po raz pierwszy, uciekł z Arkham oraz porwał bezbronne dzieci. Typowa zamiana ról. Bruce, czyli pierwotny Batman umarł w dniu, gdy rodzice natknęli się na bandziora po wyjściu z kina. Teraz to Thomas jest wściekły, bo... Pamiętacie ,,Flashpoint'', gdzie Batman jest ojcem Bruce'a? No to macie dodatkowy run z tego cyklu. Thomas Wayne przebiera się za nietoperza, by uchwycić Jokera, który, już nie po raz pierwszy, uciekł z Arkham oraz porwał bezbronne dzieci. Typowa zamiana ról. Bruce, czyli pierwotny Batman umarł w dniu, gdy rodzice natknęli się na bandziora po wyjściu z kina. Teraz to Thomas jest wściekły, bo pozbawili go syna, a nie odwrotnie. Zaskakujące na dwóch poziomach, to kim okazał się Joker, bo to nie jest ten nieudany komik, a po drugie: ma więcej elementów noir niż ostatni dorobek Snydera. Oczywiście nie przesadzajmy, że to coś zmienia w świecie latającego mściciela, to oddzielna historyjka, która jest za krótka na to, by wyciągnąć z niej coś ponad przeciętność. Do jednorazowej przygody, i dla miłośników skrzydlatego obrońcy miasta Gotham.

pokaż więcej

 
2018-12-01 10:53:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Flashpoint
 
Moja biblioteczka
494 135 898
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (47)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd