Siedem sióstr

Okładka książki Siedem sióstr Lucinda Riley Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Siedem sióstr
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Siedem sióstr (tom 1)
The Seven Sisters
Albatros
2017-03-15
2017-03-15
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
literatura irlandzka miłość podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa siostra tajemnica

Okładka książki The Hidden Girl Lucinda Riley, Harry Whittaker
The Hidden Girl Lucinda Riley, Harr...
Okładka książki Atlas. Historia Pa Salta Lucinda Riley, Harry Whittaker
Atlas. Histori... Lucinda Riley, Harr...

W poszukiwaniu korzeni zajdziesz na kraniec świata

✨Siedem sióstr✨

Nie pamiętam kiedy ostatni raz czytałam tak piękną i tak nastrojową książkę! Książkę, którą do tej pory mam w pamięci!

Lucinda Riley przeniosła mnie w niesamowitą podróż do Genewy, Rio de Janeiro i Paryża!
Byłam świadkiem powstawania pomnika Chrystusa na górze Corcovado, razem z jej bohaterami przeżywałam ból i tęsknotę po stracie bliskiej osoby, razem z nimi przeżywałam radość, byłam świadkiem rodzącego się uczucia i chwili, w której pękło serce.

Pokochałam Maię i Izabelę, pokochałam historie, które opowiedziały. Dałam się pochłonąć bez reszty książce, która zachwyciła mnie wszystkim, czym tylko mogła!

Czuję też wielki niedosyt, który zaspokoić może tylko sięgniecie po kolejne tomy (co też już robię🙈).

Polecam Wam tę książkę, a zwłaszcza teraz, gdy jesień za pasem! Zaręczam, że będzie to idealna lektura na długie, jesienne wieczory spędzane pod kocem, z kubkiem parującej herbaty w ręku i aromatem palących się świeczek w tle!🍂

Ode mnie 10/10⭐️ i oficjalnie „Siedem sióstr” trafia na listę moich ulubieńców!❤️

✨Siedem sióstr✨

wspaniała saga

wspaniała saga

Wciągająca, wzruszająca i pięknie napisana. Seria książek o współcześnie żyjących sześciu siostrach które połączył jeden człowiek- ojciec adopcyjny. Pierwsza pozycja pokazuje wzruszającą historię poszukiwania swoich korzeni przez najstarszą z sióstr. Poznajemy historię jej przodków a wszystko jest misternie wplecione w prawdziwe wydarzenia z historii minionego stulecia. Gorąco polecam.

Opowiešć o siostrach ktòre wychowane są na przepięknej wyspie. Każda z nich jest inna szešć siòstr każda inna ta historia jest szczegòlna i opowiada nam o jednej z niej. Czy odnajdzie prawdę. Miłość ma różne drogi. Napewno sięgne po następnym Tom z tej serji.

Początek. Tak się zaczyna a potem już tylko fascynacja. Paryż, Rio de Janeiro. Fascynacja miłością w tle powstającego słynnego monumentu Chrystusa

Książkę tę pomimo, że ma ponad 600 stron czyta się bardzo szybko. Jest to niezwykle wciągająca historia sióstr. Gorąco polecam

Wspaniała saga o niesamowitych siostrach adoptowanych przez Pa Salta. Każda z nich z inną przeszłością a jednak tam mocno ze sobą związane.

Przyznam, że mam lekki problem z ocenienie tej książki... Ale może po kolei.
Jak już kilka komentujących osób pisało, byłam pewna, że książka opowiada historię fantasy. Być może to kwestia okładki i oryginalnych imion bohaterów. Zderzenie mojego wyobrażenia z postępującą akcją spowodowało, że nie mogłam się jakoś w tym odnaleźć.
Tak naprawdę to książka obyczajowa z elementami romansu. Dwie równolegle prowadzone opowieści nawet mnie zainteresowały i myślę, że sięgnę kiedyś po kolejne części bo wiele elementów nie zostało do końca wyjaśnionych i intrygują.
ALE. W tym wszystkim brakowało mi zupełnie tego czegoś. Jakiegoś klimatu. Bohaterowie wydali mi się płytcy. Wszystko było takie... Ładne. Taka obyczajowa bajka... Wiele opisów sytuacji lekko mnie przez to irytowało, miałam wrażenie, że zachowania bohaterów są momentami infantylne, nierealne. Książka dodatkowo jest bardzo długa, a że dosyć szybko domyśliłam się jak niektóre wątki się potoczą to trochę mi się dłużyła.
Plus za ogólnie ciekawy pomysł na fabułę i osadzenie akcji w ciekawym miejscu i czasie. Pewnie kiedyś sięgnę po następny tom, ale na pewno nie od razu.

Przyznam, że mam lekki problem z ocenienie tej książki... Ale może po kolei.
Tak naprawdę to książka obyczajowa z...

Zaczęło nie fajnie, nawet się trochę wciągnęłam w tę historię, ale później jak bohaterka wyjechała do Brazylii to zrobiło się z tego tanie romansidło. Opowieść ze współczesnego punktu widzenia była jeszcze do przełknięcia, ale jej prababka Izabela nie dość, że była wkurzająca i odrealniona to sama jej historia tak wtórna, przewidywalna, że dla mnie nudna i do tego bez zakończenia. Dlaczego to jest tak popularne??

Światowa pozycja top of top. Moja ocena odnosi się do stylu pisania, szczegółowość co do miejsc i dopełniania faktów. Co do samej historii nic szczególnego. Świetny pomysł i realizacja ale mnie osobiście zabrakło na początku charakterystyki ojca zastępczego (jak? Kiedy? i dlaczego?). Może jak kiedyś przeczytam inne części odnajdę odpowiedzi ale póki co to na razie pasuje kontynuację.