Advertisement
rozwiń zwiń

Trendy lipca 2021 lubimyczytać.pl

LubimyCzytać LubimyCzytać
02.08.2021

Czy w lipcu internauci najczęściej szukali informacji o wakacyjnych, lekkich lekturach? Pierwsze miejsce trendów lipca lubimyczytać.pl udowadnia, że nawet latem jest czas na poważniejsze książki. W zestawieniu nie zabrakło jednak gorących erotyków i głośnych publikacji ostatnich tygodni. 

Trendy lipca 2021 lubimyczytać.pl

Pierwsze miejsce w zestawieniu trendów lipca podobnie jak w czerwcu przypadło reportażowi, o którym ponad dwa lata po premierze znów jest głośno. „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko opisuje problemy, z którymi zmaga się Kanada, targana wewnętrznymi konfliktami po tym, jak na jej terenie odkryto masowe groby dzieci rdzennych mieszkańców. Swoją nieprawdziwość ukazuje stereotyp otwartego i tolerancyjnego państwa, zestawiony z przemocą, którą stosowano wobec najmłodszych, a Gierak-Onoszko stara się ukazać prawdziwe oblicze kraju. Szerzej o tym reportażu pisaliśmy w artykule „Dlaczego w Kanadzie płoną kościoły”.

Drugie miejsce lipcowych trendów zajmuje nowa książka bestsellerowego autora Remigiusza Mroza. „Wybaczam ci” to opowieść o Inie, która stopniowo odkrywa, że jej mąż ma przed nią tajemnice, które położą się cieniem na ich małżeństwie. Thriller, który swą premierę miał 14 lipca, już teraz cieszy się dobrą średnią ocen, wystawioną przez czytelników (7,4/10). 

Trzecie miejsce podium zajmuje „Pieśń o Achillesie” autorki, z którą na łamach lubimyczytać.pl rozmawiała Ewa Cieślik. Madeline Miller. 

„Kirke” i „Pieśń o Achillesie” zostały inspirowane historiami, które zarówno kochałam, jak i które mnie frustrowały - mówiła Madeline Miller. -  W przypadku Achillesa nie podobało mi się, że związana z nim historia miłosna została odsunięta jako możliwa interpretacja mitu. Myślałam o napisaniu na ten temat pracy magisterskiej, ale zamiast tego zdałam sobie sprawę, że to, co chcę powiedzieć, to tak naprawdę powinno znaleźć ujście w powieści”. 

„Pieśń o Achillesie” ma doskonałą średnia ocen 8,1/10 i wiele pochlebnych opinii czytelników. 

„Na jedną noc” Kristen Callihan to propozycja typowo wakacyjna - gorący romans zapoczątkowujący cykl „Game On”, a jednocześnie powieść z gatunku New Adult, opowiadająca o wchodzeniu w dorosłość. Autorka bestsellerów z list „New York Timesa” i „USA Today” zajęła także miejsce 7. zestawienia trendów. Uplasowała się na nim kontynuacja cyklu, zatytułowana „Więcej niż przyjaciel”

W połowie stawki, na 5. miejscu i o trzy pozycje wyżej, niż w poprzednim miesiącu, znalazła się „Czuła przewodniczka”. Poradnik psychologiczny Natalii de Barbaro niezmiennie wzbudza zainteresowanie internautów. Czytelnicy wystawili mu średnią 7,2/10.

Ta książka jest jak rozmowa z przyjaciółką, która pokaże Ci inny punkt widzenia, wyjaśni możliwe przyczyny i pogłaszcze gdy trzeba - pisze użytkowniczka karolaya. 

Coraz bliżej do kinowej premiery filmu „Diuna” - na seanse wybierzemy się od 22 października. Nowy zwiastun superprodukcji (obejrzycie go tutaj) wzmógł zainteresowanie książkowym pierwowzorem. O powieści Franka Herberta pisał na naszych łamach m.in. Michał Cetnarowski, stwierdzając: „Utwór Herberta, chyba wciąż trochę niedoceniany, powinien znajdować się razem z nimi w fantastycznej Hall of Fame”.

Ósme miejsce zajmuje B.A. Paris, poczytna autorka thrillerów psychologicznych, tym razem proponująca czytelnikom spotkanie z „Terapeutką”. Kwietniowa premiera ma już ponad 3,5 tys. czytelników w lubimyczytać.pl i średnią ocen 7,3/10, co czyni ją trzecią najlepiej ocenianą w serwisie powieścią autorki. 

Również fantastyka obecna jest w lipcowym zestawieniu trendów lubimyczytać.pl. Rebecca F. Kuang wyrasta na prawdziwą gwiazdę tego gatunku. „Wojna makowa” to pierwsza część cyklu o tym samym tytule i jednocześnie debiut autorki. 

Bardzo dobra fantastyka ze świetnie wykreowanym światem, bohaterami i relacjami między nimi. Bez wątpienia dodatkowym atutem są liczne aluzje do wydarzeń historycznych i współczesnych oraz rewelacyjnie utrzymany klimat Dalekiego Wschodu. Połączenie „Mulan", „Oldboya", „Kill Billa" i „Harry'ego Pottera" - pisze użytkowniczka BitnikowaSowa.

Pierwszą dziesiątkę trendów zamyka pierwszy tom popularnego cyklu „Siedem sióstr”. Niedawna śmierć autorki sagi, Lucindy Riley, pogrążyła w smutku jej fanów. Wydawca poinformował jednak, że w przygotowaniu jest ostatnia książka, którą pisarka przygotowywała wraz z synem. To właśnie ona zamknie cykl, opowiadający o siostrach, szukających prawdy o swoim pochodzeniu. 

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które książki były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl i miały średnią ocenę powyżej 7,0. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują akurat dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybiera konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. 

W zestawieniu TOP 100 znajdują się książki ze średnią ocen powyżej 7,0. 

Zobacz wszystkie książki ujęte w zestawieniu TOP 100. 

[ec]


komentarze [10]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Horży  - awatar
Horży 06.08.2021 17:59
Czytelnik

Gorące? Chyba niczym gorący kartofel. Pytanie kluczowe - komu je podrzucić, żeby nie męczyć oczu widokiem owych "dzieł"?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lodołamacz  - awatar
Lodołamacz 05.08.2021 19:27
Czytelnik

Może zaczne pisać perwersyjne erotyki pod kobiecym pseudonimem?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ogarbejbe  - awatar
ogarbejbe 04.08.2021 09:48
Czytelniczka

Okej fani erotyków, wytłumaczycie mi skąd taki bum na nie i co w nich wyjątkowego? Zazwyczaj nie jest to literatura najwyższych lotów, a i sceny erotyczne nie zachwycają. W czym ich fenomen?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Batalia  - awatar
Batalia 05.08.2021 03:31
Czytelniczka

Trudno ukryć przed rodziną oglądanie pornosów, a z książką w ręku jeszcze w bonusie na inteligentną wyjdziesz ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Armand_Duval  - awatar
Armand_Duval 06.08.2021 21:37
Czytelnik

Z takimi okładkami to raczej na niewyżytą.  😁

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
John_Doe Marcin - awatar
John_Doe 07.08.2021 19:05
Czytelnik

@Batalia Ale druga ręka głaska "bobra"  😂

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lodołamacz  - awatar
Lodołamacz 09.08.2021 10:27
Czytelnik

Takiego sześciopaka jak na okładce to wyhodują tylko najbardziej ambitni i zawzięci, a w ich życiu nie ma dużo czasu na kobiety, chyba że tym kobietom zależy na czymś innym ;) 😏

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Falko  - awatar
Falko 04.08.2021 09:19
Czytelnik

O, widzę nowy trend w stylistyce okładek! Sympatyczną panią z kubkiem herbatki zastępuje tajemniczy umięśniony męski tors z lekko zsuniętymi spodniami

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Sea_Of_Darkness  - awatar
Sea_Of_Darkness 02.08.2021 14:29
Czytelniczka

Wreszcie jakieś fajne książki w zestawieniu najpopularniejszych. Czytałam z tej listy oczywiście  Diunę, a także  Wojnę makową, tyle że w wydaniu takim, jaki się wyświetla w moim poście na miniaturce - nie w tym, co jest w artykule. Z pozostałych książek interesuje mnie  Pieśń o Achillesie

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Diunę  Wojnę makową  Pieśń o Achillesie
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 02.08.2021 12:31
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post