Siedem sióstr

Patronat LC
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Seven Sisters
2021-01-25
2019-11-13
Data 1. wydania:
2015-10-01
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
Albatros
literatura irlandzka miłość podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa siostra tajemnica
The Seven Sisters
Siedem sióstr (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2021-01-25
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska

Oficjalne recenzje i

W poszukiwaniu korzeni zajdziesz na kraniec świata

[ 30 ] Link do recenzji

Lubię jak L. Riley prowadzi czytelnika przez kolejne strony swoich książek. Przewrotnie przedstawia słabą płeć jako niezwykle silne kobiety, które wiele mogą znieść, szczególnie gdy życie je boleśnie doświadcza. W książce polski wątek!

Książka chwalona wielokrotnie jako "epicka" i "porywająca". Czytało się całkiem przyjemnie, chociaż nic epickiego w niej nie dostrzegłam, porywającego też nie za bardzo - momentami wręcz przynudzała chociaż wątek Bel był ciekawy. Mimo niezbyt wysokiej oceny sięgnę po kolejne części.

Po "Siedem sióstr" Lucindy Riley obiecywałam sobie sięgnąć już od dawna. Raz zerknęłam i stwierdziłam, że jak na mój gust będzie zbyt ckliwie i odłożyłam czytanie na później. Wreszcie przyszedł czas na przełamanie się i danie temu cyklowi drugiej szansy.

Po śmierci Pa Salta sześć adoptowanych przez niego kobiet trafia do rodzinnego zamku nad Jeziorem Genewskim, by wspólnie...

Lekkie, przyjemne owiane tajemnicą. Nie każdy temat mnie interesował ale czytalam z przyjemnością 🙂

Przyjemna książka, w której przedstawiona jest historia z teraźniejszości i przeszłości. Jak dla mnie ta z przeszłości jest zdecydowanie lepsza, natomiast ta z obecnych czasów jest trochę spłaszczona, odnoszę wrażenie, że wiele wątków nie zostało wyjaśnionych. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach wyjaśni się dlaczego akurat te siostry zostały adoptowane i jaka jest...

Bardzo ciepła, odprężająca i wciągająca treść. Z przyjemnością zabieram się za następny tom. Polecam!

1991

"Siedem Sióstr" nęciło mnie piękna okładką i zachwytami booktuberów, więc gdy natrafiłam na tę książkę w Biedronce (ech te biedronkowe łupy ;)) to kupiłam. I przeczytałam. to bardzo miła historia. Podana lekko , przyjemnie i grająca na emocjach czytelnika. Nie jest to Literatura przez wielkie L, ale przyjemna książka na majowy weekend. A że otwiera cykl, to kolejne sześć...

Główna bohaterka Maia chciałaby odkryć swoje pochodzenie. Zostawia swój dom w Szwajcarii i wyrusza do Brazylii. Podobała mi się miłosna historia Izabelli. Jej nie łatwe decyzję w dawnych czasach. Mam mieszane uczucia do książki. Czasem przynudzała. Muszę się zastanowić czy chcę przebrnąć przez kolejną historię.

Książka, która tak mnie pochłonęła, że ciężko było mi się oderwać. Cała historia dość ciekawo przedstawiona szybko się czytało i historia budowy Pomnika Chrystusa w Rio bardzo na plus. Polecam

Cudowna opowieść. Czyta się lekko i przyjemnie. Historia bardzo wciągjąca.

Dyskusje

4 992