Siedem sióstr

Patronat LC
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Seven Sisters
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
Albatros
literatura irlandzka miłość podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa siostra tajemnica
The Seven Sisters
Siedem sióstr (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W poszukiwaniu korzeni zajdziesz na kraniec świata

28 Link do recenzji

Świetna książka

W pierwszym tomie serii poznajemy sześć młodych kobiet (tak odmiennych wyglądem i cechami osobowościowymi, jak to tylko jest możliwe) o imionach zaczerpniętych z mitów greckich o Plejadach, czyli gwiazdach tworzących konstelację Siedem Sióstr. Wszystkie one, jedna po drugiej, zostały adoptowane w dzieciństwie przez tajemniczego miliardera, zamieszkującego wręcz bajeczną...

Z twórczością Lucindy Riley zapoznałam się niedawno. " Pokój motyli " tak mnie zachwycił, że postanowiłam co jakiś czas sięgnąć po inne książki tej autorki.

" Siedem sióstr " to pierwsza pozycja z cyklu pod tym samym tytułem. Jest to saga rodzinna. Początek ukazuje sześć sióstr które spotykają się ze sobą z powodu śmierci ich ojca. Dziewczyny wiedzą że są adoptowane i...

Czym jest miłość? Jej zawiłe ścieżki ukazuje ta książka. Odkrywamy razem z Mają, najstarszą z sióstr, historię miłości jej prababki, ale również i jej własną. Maja znajduje odpowiedź na pytanie, kim tak naprawdę jest.

Lucinda Riley -"Siedem sióstr" jest to pierwszy tom rodzinnej sagi.Sześć sióstr , które zostały adoptowane przez tajemniczego Pa Salta, dorastają w bajecznej posiadłości Atlantis. Każda z nich , wiedzie własne życie. Niespodziewana śmierć ich adopcyjnego ojca , sprowadza je do domu , a niezwykłe wskazówki, które im zostawił pozwalają na odkrycie własnych korzeni.

Powieść...

Siedem sióstr Lucindy Riley przeczytałam w ramach #bookadventureudarii @daria_czytaa
Jak się okazało już niedługo wyjdzie piąta część tej serii. Ja jestem dopiero po pierwszej, ale jakże zachęcającej.
Ten tom jest o najstarszej z sióstr adoptowanych przez Pa Salta.
Fabuła nadawałaby się na piękny serial. A po przeczytaniu książki oczarowana jestem historią budowy Posągu...

Nastawiłam się na wciągającą sagę pokazująca głębokie relacje między członkami rodziny, miałam nadzieję, że zostanę wciągnięta w losy sióstr, że się z nimi zżyję. Czekałam na magię...Ale otrzymałam banalną historię o nieciekawej kobiecie, która nie potrafiła być sobą. Do tej pory czuję irytację, kiedy pomyślę sobie o jej "strasznej" rozterce. Atmosfera powieści daleka od...

Bardzo fajna, lekka książka, napisana ładnym językiem. Historia wciąga, chociaż wątek adopcji jest tak mało realny, że aż trochę śmieszny. Jednak wynagradzają to opisane losy pierwszej z sióstr- Mai i jej rodziny. Brazylia jest tak cudnie opisana, że aż zapragnęłam tam pojechać. Jestem niezwykle ciekawa historii pozostałych sióstr, więc na pewno przeczytam całą sagę.

Zupełnie nie wiem jak tę książkę ocenić, historia jest sprawnie napisana, wciągająca, ze smaczkami historycznymi i między tymi wspaniałościami autorka zaprezentowała swoje uprzedzenie do osób z zaburzeniami autystycznymi. Właściwie jednym zdaniem zepsuła mi całą radość z czytania. :(

Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna, tak serię opisuje wydawnictwo albatros, zachęcona pozytywnymi recenzjami postanowiłam sięgnąć po powieść Lucindy Riley. Historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych, w pierwszej poznajemy losy pierwszej sostry Mai, i jej sióstr, które muszą pogodzić się ze śmiercią ukochanego ojca. W części z drugiej poznajmy losy przodków...

Dyskusje

3 582