Siedem sióstr

Okładka książki Siedem sióstr Lucinda Riley Patronat LC
Okładka książki Siedem sióstr
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Siedem sióstr (tom 1)
The Seven Sisters
Albatros
2017-03-15
2017-03-15
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
literatura irlandzka miłość podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa siostra tajemnica

Okładka książki Laura i Świąteczny Anioł Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 0,0
Laura i Świąte... Jane Ray, Lucinda R...
Okładka książki Kubuś i Anioł Snu Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 6,0
Kubuś i Anioł Snu Jane Ray, Lucinda R...

Oficjalne recenzje i

W poszukiwaniu korzeni zajdziesz na kraniec świata

Link do recenzji

5748 653 406

Nie mój klimat. Jak dla mnie historia przedstawiona w tej powieści jest za bardzo oderwana od rzeczywistości. Mnie trudno przekonać, że taka historia mogłaby się naprawdę wydarzyć. Koleżanka bardzo polecała tę serię, ale jednak na tej książce zakończę tę przygodę.

8,5. (Może nawet 9?) Niesamowicie wciąga. Już nie mogę doczekać się kolejnych części. Jestem pod wrażeniem jak autorka oparła fabułę na prawdziwych wydarzeniach i faktach. Oceniam na 8/8,5 bo pierwsze retrospekcje trochę mnie już nużyły. Mimo wszystko, książka - petarda!
A, teraz niesamowicie chciałabym pojechać do Rio i na własne oczy zobaczyć posąg Christo.

Początkowo obawiałam się, że będzie kiczowato i zbyt bajkowo ale zupełnie nie. Dawno się tak nie zaczytywałam. Lubię jak akcja się toczy dwutorowo. Doceniam włączenie historycznych postaci i inspirację prawdziwymi zdarzeniami. Świetnie oddany duch każdej epoki, miejsca, bo inaczej żyło Rio a inaczej Paryż zarówno na początku XX wieku jak i w XXIw. Polecam i już sięgam po kolejny tom.

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad.
Czy już sam opis nie jest wspaniały? Mnie tak zauroczył, że od razu kupiłam dwa tomy, wiedziałam, że nie będę mogła się od tej książki oderwać. Po śmierci adopcyjnego ojca, wszystkie siostry dostają wskazówki odnośnie swojego pochodzenia. To one decydują czy chcą się dowiedzieć o swojej przeszłości. "Siedem sióstr" opowiada o najstarszej siostrze Mai, która kierowana wskazówkami Pa Salta, dociera do Rio de Janeiro. Poznaje tam przystojnego pisarza, który pomaga odkryć zagmatwaną przeszłość jej rodziny.
Ta seria jest moja ulubioną (oprócz Harrego Pottera 😉). Podziwiam autorkę za to jak pięknie opisuje przyrodę, miejsca w których bohaterowie bywają. Żałuję tylko tego, że jeszcze nie ma napisanych i wydanych wszystkich tomów tej sagi.

Na półkach: , , , ,

Jestem zauroczona. Zupełnie nie wiem dlaczego, ubzdurałam sobie, że jest to książka fantastyczna. Tyle się słyszało o Siedmiu siostrach, że sięgnęłam po nie bezmyślnie, nie czytając zupełnie opisu książki. Jakże byłam zaskoczona jej treścią. Książka jest niezwykle wzruszająca i zwyczajnie piękna. Przenosiłam się w miejsca akcji jakbym była jedną z postaci. Towarzyszyłam bohaterkom w ich losach, potrafiłam się wczuć w emocje każdej osoby. Wiedziałam, dlaczego ktoś postępuje tak, a nie inaczej. Wszystko było takie jasne i klarowne. Jestem pod wrażeniem ogromu pracy, jaki włożyła autorka w napisanie tej książki. Od teraz będę jej oddaną czytelniczką. A wracając do treści, szczególnie dotknął mnie los Izabeli. Nie potrafię opisać, jak bardzo była silną kobietą, jak strasznie trudne decyzje musiała podejmować, ile znosić i ile poświęcić. Ale nie tylko ona. Co człowiek jest w stanie zrobić w imię miłości... Nie potrafię sobie nawet tego wyobrazić. Cudowne przesłanie, wiele wskazówek życiowych i poruszone trudne tematy związane z macierzyństwem. Będę polecać każdej kobiecie.

Na początku nie mogłam się wciągnąć w serię, ale po kilku podejściach się udało i teraz mam duży sentyment.

Jeśli książka jest pierwszą częścią Siedmiu Sióstr, to aż się boję co będzie dalej. Bardzo ciekawa i zaskakująca. Polecam

Maja jest najstarsza z siedmiu sióstr. Mieszka w bajecznym zamku Atlantis, znajdującym się na półwyspie w Szwajcarii, w którym wraz z siostrami się wychowywała. Pewnego dnia siostry otrzymują wiadomość o śmierci kochanego ojca. Pa Salt zostawił dla każdej testament i listy że wskazówkami dotyczącymi ich pochodzenia. Współrzędne doprowadzają Maję do słonecznej Brazylii, gdzie pozna prawdę o swojej biologicznej rodzinie, spotka miłość życia i zmierzy się z trudną przeszłością.

Jestem zachwycona!
Jest to niezwykle intrygująca książka opowiadająca o rodzinnych tajemnicach, miłości i tęsknocie. Bardzo mnie wciągnęła i nie mogłam się oderwać od czytania. W powieści pojawia się kilka wątków miłosnnych, a najciekawszym z nich jest zdecydowanie wątek Isabeli, choć Maji powinien grać główne skrzypce, ale został zepchnięty na drugi plan.
Interesujące, że autorka do fikcji literackiej dołączyła kilka faktów historycznych, co stanowi miły dodatek.
Obiecujący pierwszy tom, szybko zabieram się za kolejny.

Ciekawa, ale mnie wciągnęła dopiero po połowie. Poznajemy tu dwie historie. Jedna to historia najstarszej siostry, a druga to historia jej babki. Obie ciekawe :)

Pierwszy tom pięknej serii. Napisana bardzo łatwo, miło, trochę dowcipnie, a przede wszystkim współcześnie. Historie może nie jakieś zaskakujące, ale mnie pochłonęły. Nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo podoba mi się to że w książce można znaleźć fakty historyczne, co nadaje jej realnego charakteru. Gorąco polecam i lecę czytać dalej :)