Pasja pokoju: Eseje zaangażowane

Wydawnictwo: Homini

Eseje zaangażowane Thomasa Mertona są wyborem tekstów dotyczących kwestii, które słynnego trapistę dotykały chyba najbardziej, a w każdym razie w których napisanie wkładał najwięcej emocji i serca. W tekstach tych odważnie przekracza mury pustelniczego zamknięcia i stawia czoło jak najbardziej światowym problemom: społecznej niesprawiedliwości, zagrożeniu nuklearną zagładą, rasowej dyskryminacji, faszyzmowi i patologiom społeczeństw liberalnych.

Bogusław | 2016-08-17
Patrycja | 2015-08-13