Ostatni kabalista Lizbony

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Jest rok 1506. Ulicami Lizbony zawładnęły strach i powszechna podejrzliwość, gdy Abrahama Zarco znaleziono martwego i z nagą dziewczyną u boku. Abraham był sławnym kabalistą, który w czasach, gdy portugalscy Żydzi zmuszeni zostali do przyjęcia chrześcijaństwa, kultywował arkana tajemnej żydowskiej wiedzy i tradycji. Młody Berekiasz, utalentowany iluminator manuskryptów, starając się rozwikłać zagadkę śmierci swego wuja, natrafia na kabalistyczne tropy. Wprowadzają go one w labirynt tajemnic, które Żydzi starali się ukryć przed swymi prześladowcami.

robidu | 2013-02-13
Przeczytana: maj 2011

Wcześniej tej książce nie dałem gwiazdek. Ale po roku i po przeczytaniu kilku innych powieści z tego nurtu muszę przyznać, że ta była napisana najzgrabniej. Warto.

asiasso | 2016-01-29
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 23 października 2013
Koralina | 2013-08-27
Weekend w Lizbonie

Jeżeli ktoś ma to ogromne szczęście i jedzie w najbliższym czasie do Lizbony, to zazdrościmy (to oficjalne stanowisko redakcji). Specjalnie dla tych szczęściarzy prezentujemy wybór książek, które wprowadzą Was w klimat tego pięknego miasta i które dobrze mieć pod ręką, włócząc się nad Tagiem, błądząc po Bairro Alta czy leżąc na plaży w pobliskim Cascais. Ah, a beleza de Lisboa distante!