Wspólne życie : ślub

Tłumaczenie: Mira Czarnecka
Cykl: W moim Mitford (tom 6) | Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A common life

Szósta powieść z ulubionej serii o Mitford: serdecznie zapraszamy na ślub ojca Tima i Cynthii. Lord's Chapel w Mitford jest w stanie pomieścić zaledwie dwieście osób, mimo to miliony fanów Jan Karon mogą wziąć udział w najradośniejszym wydarzeniu od lat: ślubie ojca Tima Kavangha i Cynthii Coppersmith. Czy ojciec Tim zdoła złożyć pomyślnie przysięgę? Czy Cynthia zdąży do kościoła? Kto ułoży...

Lord's Chapel w Mitford jest w stanie pomieścić zaledwie dwieście osób, mimo to miliony fanów Jan Karon mogą wziąć udział w najradośniejszym wydarzeniu od lat: ślubie ojca Tima Kavangha i Cynthii Coppersmith. Czy ojciec Tim zdoła złożyć pomyślnie przysięgę? Czy Cynthia zdąży do kościoła? Kto ułoży kwiaty i upiecze tort? I czy modlitwa wujaszka Billy'ego o wspaniały dowcip zostanie wysłuchana na czas przed przyjęciem? Wszyscy ukochani mieszkańcy Mitford zasiądą w ławkach: Dooley Barlowe, panna Sadie i Louella, Emma Newland i pani burmistrz; jednym słowem, każdy, kto znaczy cokolwiek w małym miasteczku z dużym sercem.

A więc witajcie - czeka na was specjalne miejsce.

Jan Karon twierdzi, że pisze, "aby dać czytelnikom dalszą rodzinę, i aby sławić wyjątkowe piękno zwyczajnego życia". Inne doskonale sprzedające się powieści z serii "Cudowne lata w Mitford", to: "W moim Mitford", "Światełko w oknie", "Te wysokie zielone wzgórza", "Do Kanaanu" oraz "Nowa pieśń". W roku 2002 ukazała się siódma powieść cyklu, "In This Mountain". Książki Jan Karon dla dzieci to "Miss Fannie's Hat" i "Jeremy: The Tale of an Honest Bunny".

""Wspólne życie" to święto wiary i miłości; Mitford jest dla czytelników... bezpieczną przystanią po trudach życia".
"The Dallas Morning News"

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 2005]

Wojciech Gołębiewski | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Karon urodziła się w Lenoir, North Carolina, w 1937, jako Janice Meredith Wilson. Miała tak bogate życie, że nie sposób go nawet naszkicować. Urodziła dziecko mając 15 lat, powtarzając wyczyn swojej matki. Ślub wzięła wcześniej w Południowej Karolinie, bo tamtejsze prawo na coś takiego pozwalało. O burzliwym życiu jest napisane w angielskojęzycznej Wikipedii, a ja tylko powiem, że swoje marzenie, by być pisarką zaczęła spełniać w 1994 roku, w wieku 57 lat. Popularność zdobyła cyklem książek o fikcyjnym miasteczku Mitford i pastorze Timothy Kavanagh. Omawiana pochodzi z 2001 roku, a dla mnie jest absolutną nowością, jako, że nigdy o autorce nie słyszałem.
Dojechałem w pogodnym nastroju do ostatniej 153 strony, odłożyłem książkę i zacząłem definiować własne odczucia. Ze względu na miłość wszystkich do wszystkich w Mitford, wypada dostosować się do miłej ...

Karolina | 2013-09-16

Jak na serię- strasznie krótka :(

Iza | 2016-11-16
Emilia | 2016-09-28