Dar Gabriela

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gabriel's Gift
Kureishi, Pakistańczycy

Gabriel, piętnastolatek z północnego Londynu, musi na nowo odnaleźć swoje miejsce w życiu, kiedy jego ojciec Rex Bunch opuszcza żonę i syna, burząc dotychczasową harmonię domu rodzinnego. Chłopiec zaczyna szybko dorastać. Jedynie wspomnienia zmarłego brata bliźniaka imieniem Archie oraz własny dar, któremu towarzyszy potrzeba skierowania się ku dziedzinom życia wymagającym niezwykłej odwagi i wiary, przyjdą mu z pomocą.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2004

Kaj | 2011-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2011

"Dar Gabriela" to książka, która nie powala bynajmniej zawartą historią (która jest dość przeciętna). Największa zaleta tej powieści to niezwykła plastyczność opisów i wspaniały warsztat Kureishiego. Warto przeczytać tę książkę, by zobaczyć, jak powinny wyglądać potencjalnie niezbyt ciekawe opisy miejsc i jak rozwiązać fragmenty, które zapowiadają się na dłużyzny.

Muminka | 2016-07-03
inkasent | 2016-02-23