Podniebny spacer

Świat Książki
2006-01-01
2006-01-01
Cyganie literatura kanadyjska

Historia rozpoczynająca się nietypowo - od zakończenia. I to nie od "początku zakończenia", ale całkowicie od zakończenia. Wszystko, co później, jest podprowadzeniem pod to, co wydarzyło się na pierwszych 15 stronach.
Dawno żaden główny bohater nie był tak irytujący, jak Salvo w pierwszej połowie książki opisującej lata jego dzieciństwa. Miałem ochotę zakończyć czytanie. Natomiast druga połowa opowieści to całkiem przyjemna lektura z dominującą tonacją nostalgii i smutku. Ogólnie - przyjemnie, nie jest to zwykłe czytadełko.

Zdziwiło mnie, że ta powieść ma tak niską ocenę. Moim zdaniem była świetna. Szybko się ją czyta, bo bardzo wciąga. Bardzo realistycznie opisane i przybliża kulturę cygańską.

O tym, jak iść własną drogą ku swojemu przeznaczeniu. Początkowo myślałam że ciekawsza pozycja, dokończyłam, bo było mi żal przeczytanej połowy.

Ta książka ma w sobie coś bardzo ważnego - klimat. Czytało się szybko, przyjemnie, chwilami dość wzruszająco.

Było trochę niedociągnięć , ale w miarę ciekawa .

Było trochę niedociągnięć , ale w miarę ciekawa .

• Przeczytane w 2012
  • Literatura "dorosła"
  • 2009 Nabytki

Dodaj cytat z książki Podniebny spacer