O ziołach i zadaniach przemysłu zielarskiego

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
zdrowie, medycyna
Athoualia

Zadaniem niniejszej książki jest zaznajomienie szerszego ogółu społeczeństwa ze sprawami zielarstwa w ogóle, a w Polsce Ludowej w szczególności. Prace tu zawarte podzielono na dwie części. W pierwszej umieszczono prace omawiające zastosowanie ziół i produktów zielarskich w lecznictwie, garbarstwie i w wielu innych przemysłach oraz w żywieniu zwierząt. W drugiej części są artykuły, felietony i...

Prace tu zawarte podzielono na dwie części. W pierwszej umieszczono prace omawiające zastosowanie ziół i produktów zielarskich w lecznictwie, garbarstwie i w wielu innych przemysłach oraz w żywieniu zwierząt. W drugiej części są artykuły, felietony i ciekawostki związane ze sprawami zielarstwa.
Zdajemy sobie sprawę, że prace te nie wyczerpują całości zagadnień, których tematem jest znaczenie ziół i ich przetworów w gospodarce narodowej. Niemniej jednak, oddając książkę do druku, pragnęliśmy chociaż w skromnych ramach wypełnić lukę na rynku wydawniczym w tym zakresie.

źródło opisu: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 1955

źródło okładki: Zdjęcie autorskie