Niepokorna

Wydawnictwo: Białe Pióro
ALEX

Anna to piękna pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Osierocona w wypadku samochodowym, trafia pod opiekę wujostwa. Molestowana, musi szybko dorosnąć, by móc wyrwać się z toksycznej rodziny. Nad jej życiem ktoś jednak czuwa. Oschły i zasadniczy mecenas Tomasz, przyjaciel zmarłego ojca, sprawia, że Anna kończy studia prawnicze, po których może podjąć prace w jego kancelarii. Wydawałoby się, że oprócz męża u boku nie potrzeba jej wiele do szczęścia. Na ślubie przyjaciół Anna poznaje przystojnego i tajemniczego Kacpra. Ujęta jego czułością zakochuje się.

Pewnego dnia otrzymuje tajemniczą kopertę ze zdjęciami. Ktoś ją śledzi. Tylko po co?

To bardzo sprawnie i sugestywnie opowiedziana historia, która przydarzyć by się mogła każdemu z nas. Niezwykle prawdziwa w swej wymowie fabuła powieści od pierwszych stron wciąga wartką akcją, ciekawie poprowadzonymi wątkami tajemniczych zaginięć młodych dziewczyn, oraz żywymi dialogami. Główna jej bohaterka jest kobietą z krwi i kości, pokaleczoną przez los, cichą ale nieugiętą. Nieopatrznie szukającą szczęścia w ramionach mężczyzny, który wcale nie jest tym za kogo się podaje.

Czy wreszcie da radę odciąć się od przeszłości, która kładzie się szerokim cieniem na jej dotychczasowym życiu i relacjach z mężczyznami? Czy Anna zazna wewnętrznego spokoju? Czy odnajdzie wreszcie szczęście? Kim jest Karol, a kim okaże się Kacper?

Odpowiedzi znajdziecie w tej niezwykle poruszającej powieści.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/Niepokorna,641607801,p.html

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/niepokorna-d/

Poznajemy 28-letnią Annę młodą, elegancką i piękną panią mecenas, która w dzieciństwie straciła swoich rodziców w wypadku samochodowym, trafiła pod opiekę wujostwa, była w domu swego wuja molestowana, źle traktowana postanowiła wyrwać się z tego domu i uciec. Zdać studia prawnicze, pracować w sądzie jako prawniczka. Ma wspaniałego, kochającego męża, jest bardzo szczęśliwa u boku ukochanego, który dał jej szczęście. Jednak na weselu przyjaciółki poznaje tajemniczego, przystojnego i szarmanckiego Kacpra, w którym się zakochuje, ujmuje ją to jaki dobry jest dla niej.

Historia porusza też temat handlu kobiet, które zaginęły i zostały sprzedane.
Książka napisana dobrym językiem,bardzo świetna fabuła, wartka akcja subiektywna, niezwykła, poruszająca opowieść.
"Niepokorna" to powieść niezwykle wzruszająca, życiowa i prawdziwa przeczytałam z zainteresowaniem.

izabela81 | 2017-11-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 09 listopada 2017

Poznajemy 28-letnią Annę Strumi - piękną, młodą pani mecenas, której nie oszczędzało życie. Została osierocona, gdzie w wypadku samochodowym zginęli jej rodzice i brat. Zajęło się nią wujostwo i wówczas rozpoczął się jej największy koszmar - molestowanie. Dziewczyna pragnie wyrwać się z toksycznej rodziny. Dzięki przyjacielowi jej zmarłego ojca, oschłemu i zasadniczemu mecenasowi Tomaszowi kończy studia prawnicze i podejmuje pracę w jego kancelarii. Do pełni szczęścia potrzeba jej jedynie męża. Tuż przed ślubem swojej przyjaciółki poznaje tajemniczego i przystojnego Kacpra. Jego czułe gesty sprawiają, że zakochuje się w nim. Pewnego dnia otrzymuje anonimową kopertę ze zdjęciami. Czyżby ktoś ją śledził?

"Zawsze była niepokorna i doskonale wiedział, że z lubością łamała jego zakazy."

Już od pierwszych stron autorce udało się zaciekawić mnie tak bardzo fabułą, że książkę przeczytałam jednym tchem. Można odnieść wrażenie, że ta historia mogłaby wydarzyć się w rzeczywistości....

Wielbicielka-książek | 2017-02-14

W ostatnim czasie coraz chętniej sięgam po książki polskich autorek i autorów. Okazuje się, że o wielu z nich wcześniej nie słyszałam, tym samym nie miałam okazji zapoznać się ze stworzonymi przez nich publikacjami. Między innymi tak było w przypadku Jolanty Bartoś, która napisała powieść "Niepokorna" - jak mniemam - będącą debiutem literackim. Zupełnie przypadkowo pewnego dnia trafiłam na tę książkę, przeglądając ofertę Wydawnictwa. Zaintrygowała mnie, połączenie niezbyt oryginalnej i zarysowującej pewien jasny obraz okładki oraz kryjącego jakąś tajemnicę tytułu wydało mi się niezwykle ciekawe. To właśnie skłoniło mnie do sięgnięcia po tę pozycję. Jakie zatem wrażenia na mnie wywarła? Zapraszam na moją opinię :)

Jolanta Bartoś - urodzona 29 sierpnia 1969 roku w Jarocinie, przez większość lat mieszkanka Krotoszyna, obecnie związana z Lesznem. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, gdzie uzyskała tytuł magistra PR. Artystyczna...

książek: 1950
Julka | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

"Niepokorna" to ciekawy debiut - powieść obyczajowa zawierająca liczne wątki miłosne, psychologiczne i kryminalne. Aż dziw bierze, że tyle zmieściło się na raptem 200 stronach.
Główną bohaterką jest 28-letnia Anna - piękna i wykształcona adwokat, ale w dzieciństwie bardzo doświadczona przez los, co odbija się na jej relacjach z ludźmi, a szczególnie mężczyznami. A do tego spragniona ciepła, miłości, akceptacji i - niestety - irytująco naiwna, szczególnie jak na osobę o prawniczym wykształceniu.
Gdy, za pośrednictwem przyjaciół, poznaje szalenie przystojnego Kacpra - miłego, delikatnego i mocno nią zainteresowanego - zakochuje się, wierząc, że razem ułożą sobie życie. Czy jej pragnienia się spełnią?
Ze względu na poruszane tematy, książkę tę powinny przeczytać młode dziewczyny i ich rodzice, żeby uświadomić sobie (choć, wydawać by się mogło, jest to oczywiste), jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie we współczesnym świecie.
Bardzo polecam. Gratuluję Autorce debiutu i czekam na...

niezabudka | 2017-05-08
Przeczytana: 2016 rok

Niezwykle udany debiut. Książkę czyta się lekko, szybko. Akcja toczy wartko. Główna bohaterka naiwna, jak zauważyli inni, ale cóż, takie są właśnie zakochane kobiety, kierują się uczuciem, zawierzając wszystko partnerowi, często, choć wykształcone - ślepe z miłości. Jednak Anna w pewnym momencie potrafi się przeciwstawić swoim uczuciom i dostrzec prawdę. Książka porusza problem handlu młodymi kobietami. Świetna lektura dla wszystkich nastolatek, które łatwo dają się zauroczyć i zbajerować - prezentem, kwiatkiem, czułym słówkiem i obietnicą lepszego życie w innym kraju.
Z niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki.

Magda | 2017-10-30
Przeczytana: 30 października 2017

Moja opinia na blogu

AnnaR | 2017-06-02

Moim zdaniem "Niepokorna" to niezwykle poruszająca i prawdziwa historia, która mogłaby się przydarzyć każdemu z nas.
Porusza bardzo ważny problem wykorzystywania, manipulowania a także uprowadzania młodych kobiet, przez co wywołuje w czytelniku ogrom emocji. Historia ukazuje okrutną prawdę jak wiele niebezpieczeństw czeka na kobietę w aktualnym świecie. Jak łatwo nas zmanipulować i wykorzystać nasze słabości i potrzebę bycia kochaną? Jak często źle oceniamy ludzi, nie odróżniamy kto się naprawdę o nas troszczy a kto wykorzystuje? Już od samego początku pokochałam Annę i jak każdemu było mi jej bardzo żal. To niesprawiedliwe, że osobę tak skrzywdzoną w młodości przez bliskich, w dorosłym życiu spotyka dalej tak wiele złego. Mimo wszystko kobieta się nie poddaje i walczy o swoje szczęście. Tylko czy jej się uda? Czy spotka w końcu kogoś, kto się o nią zatroszczy? Czy są jeszcze prawdziwi czuli mężczyźni, kierujący się nie tylko swoim dobrem?
Trzymająca w napięciu i tak prawdziwa,...

Arim15 | 2017-09-30

Nie jestem zwolenniczką książek sensacyjnych. Po Niepokorną sięgnęłam z ciekawości i... przeczytałam ją zarywając noc. Polecam.

Anna | 2017-11-08
Przeczytana: 04 listopada 2017