Wioska skrzatów

Okładka książki Wioska skrzatów Jolanta Bartoś
Okładka książki Wioska skrzatów
Jolanta Bartoś Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura dziecięca
56 str. 56 min.
56 min.
Książki dla dzieci Literatura dziecięca Książeczki świąteczne Boże Narodzenie

Zapraszam na moją opinię

Zapraszam na moją opinię

Kuba i Ola w nocy przed wigilią budzą się i zauważają na dworze krasnoludka. Ich ciekawość jest tak ogromna, że postanawiają wyjść z domu i poznać go bliżej. Wspólnie odnajdują drogę do krainy Skrzatów, w której panuje świąteczna magia. Zwiedzają tę wioskę, przekonując się czym jest prawdziwa magia Świąt o której opowiadała im wcześniej babcia.

„Kolejny domek nie wyglądał na fabrykę, był taki mały, okrągły, biały z czerwonymi okiennicami w kształcie serduszek, dach wyłożony zielonymi dachówkami w kształcie liści przyprószonych śniegiem. Wszystko to sprawiało, że czuli się jak w magicznej bajce.”

Jolanta Bartoś stworzyła magiczną powieść dla najmłodszych (ale nie tylko dla nich),dzięki której odkryją z czym wiążą się Święta Bożego Narodzenia i panująca w tym czasie niezwykła magia. Wspólnie z Kubą, Olą i Skrzatem odbędziemy podróż w niesamowite miejsce, w którym pracuje całe mnóstwo Skrzatów, aby zapewnić wszystkim dzieciom radość w świąteczny czas.

Autorka w prostym i jasnym przekazie zachęca dzieci, aby odkryły zauroczenie, które wiąże się z oczekiwaniem nadejścia Świąt. By tak naprawdę zrozumiały, że w tym niezwykłym czasie najważniejsze jest to, aby spędzać je ze swoimi bliskimi.

To również powieść, która uczy empatii do zwierząt m.in. takich jak ptaki, które w zimie potrzebują naszego wsparcia, aby mogły przetrwać gorszy dla nich czas. Nie zabraknie tutaj również szacunku do rodzeństwa i wzajemnej opieki. Dzieci tą bajką będą z całą pewnością zachwycone. Nie dość że napisana większą czcionką, to jeszcze zawiera w sobie obrazki, które dzieci sami mogą pokolorować.

"Wioska Skrzatów" to cudowna, magiczna bajka, dzięki której nie tylko dzieci, ale i my sami otoczymy się magią Świąt. Gorąco polecam.

„Kolejny domek nie wyglądał...

„Wioska Skrzatów” to przepiękna, angażująca i kojąca historia, nasączona potężnym ładunkiem emocjonalnym. Ta wyjątkowa lektura to nie tylko cudowne, nastrajające świątecznie, wspólne chwile, ale i okazja, by zatrzymać się na moment i dostrzec, co tak naprawdę liczy się w te wyjątkowe świąteczne dni. Autorka bowiem, pod postacią niebywale przyjemnej powieści, ukazuje prawdziwą magię świąt. Uzmysławia także, że w te szczególne dni, w które zdarzyć może się niejeden cud, najważniejsze to być z tymi, których kochamy, inaczej Gwiazdka nie będzie w pełni szczęśliwa.

Książka napisana jest dużą czcionką, dzięki czemu starsze dzieci skuszą się do prób samodzielnej lektury. Język jest lekki, przystępny, nadzwyczaj przyjemny, przez co kartki same przelatują przez palce, a poznawana historia angażuje wyjątkowo silnie. Całość dopełniają klimatyczne ilustracje, które dzieci z wielką przyjemnością samodzielnie pokolorują.

„Wioska Skrzatów” to niezwykle wartościowa, emocjonalna, piękna i wzruszająca historia, ucząca dzieci empatii w stosunku do ptaków i zwierząt, o jakie przecież zimną musimy dbać szczególnie, jak i szacunku oraz ciepła wobec rodzeństwa, które jest najcenniejszym darem. Przyjemna szata graficzna, prosty, przystępny język, chwytająca za serce, klimatyczna historia, która angażuje młodego czytelnika nadzwyczaj silnie, a w tle prawdziwa, niepowtarzalna magia świąt, o której w ostatnich czasach my dorośli tak często zapominamy! Nas ta opowieść rozkochała w sobie, a także wprowadziła w domu cudowny, świąteczny nastrój.

Głównymi bohaterami są Kuba i Ola, którzy w wiosce skrzatów przekonują się czym jest magia świąt.

Ta historia cudownie wprowadza nas w bożonarodzeniowy nastrój i pokazuje świat skrzatów, które ciężko pracują.
Ta opowieść wciąga od pierwszej chwili, mali czytelnicy będą nią zachwycenia. Książka została pięknie wydana.

Już sama okładka przyciąga wzrok. W środku znajdziecie piękne ilustracje, które młody czytelnik może pokolorować.

Myślę, że ta pozycja idealnie sprawdzi się na prezent na Mikołajki czy pod choinkę. W Końcu książka ucieszy każdego książkoholika.

Polecam

Już sama okładka przyciąga wzrok. W środku znajdziecie...

• Samodzielne
  • Patronat Czytaninki
  • W mojej domowej bibliotece

Dodaj cytat z książki Wioska skrzatów