Sztorm

Okładka książki Sztorm Graham Brown, Clive Cussler
Okładka książki Sztorm
Graham BrownClive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Kurt Austin (tom 10) Seria: Bestsellery do kieszeni kryminał, sensacja, thriller
Kurt Austin (tom 10)
Bestsellery do kieszeni
The Storm
Amber
2016-01-01
2016-01-01
Maciej Pintara

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Święty kamień Clive Cussler, Craig Dirgo
Święty kamień Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Królestwo Grant Blackwood, Clive Cussler
Królestwo Grant Blackwood, Cl...
Okładka książki Szpieg Clive Cussler, Justin Scott
Szpieg Clive Cussler, Just...

Kolejna porcja przygód nieustraszonej grupy Kurta Austina . Tym razem Cussler poruszył ciekawy temat nanotechnologii. Muszę przyznać , że oprócz dobrego stylu , wartkiej akcji temat fantastyczny .
Cussler nie odpuszcza poziomu . Biorąc pod uwagę ile jeszcze książek autora przede mną, to dobry omen .
Jeśli sensacja połączona z przygodą to tylko Clive .

Jeśli sensacja połączona z przygodą to tylko Clive .

Badacze oceanu z agencji NUMA padają ofiarą dziwnej substancji, która wchodzi na ich statek i pochłania wszystko, co żywe. Aby zbadać te tajemnicze śmierci wysłany zostaje Kurt Austin i jego ekipa. Tropy prowadzą do Jemenu, gdzie w tajnej podziemnej kwaterze działa muzułmański fanatyk. Tajemniczy Jiin wszedł w posiadanie technologii samoreprodukujących się nanobotów, które w oceanach mogą zaburzać naturalne procesy pogodowe. Deszcze nad jednymi krajami przestają padać, a pojawiają się nad pustyniami. Kto nie będzie płacił, zostanie zniszczony przez nanoboty, które sprowadzą suszę, głód i wojnę. Wprawdzie książka zaczyna się w 1943 r,. kiedy amerykański statek rozbija się na wyspie po ataku japońskiej floty. Na jego pokładzie jest tajemniczy ładunek, który po kilkudziesięciu latach będzie kluczowy w walce z imperialnymi zapędami Jiina.
Książkę czyta się dobrze, choć oczywiście teoria o nanobotach, które same się "rozmnażają" i są centralnie sterowane to twarde SF. Reszta, przygodówka na morzu lub z morzem w tle nie odbiegająca od poziomu innych powieści sygnowanych przez Clive'a Cusslera.

Kurt Austin w akcji, ale czegoś jednak tu mi zabrakło. Mimo wszystko, fajna odskocznia od rzeczywistości na ponure jesienne wieczory

NUMA to niby ważna i wpływowa organizacja, a jednak czytając odnosiłam wrażenie, że właściwie ma niewielkie znaczenie, ale każdy woli uniknąć z nimi konfrontacji. Coś mi tu trochę nie pasowało, chociaż sama nie do końca wiem co. Bohaterowie to typowo odważni i zdolni ludzie walczący w słusznej sprawie, jednak jakoś nikt mi nie zapadł w pamięć (No może Zarina, czy jakoś tak jej było, ale ona była tą złą). Mała, nowoczesna technologia, która zdecydowanie jest olbrzymim wynalazkiem, ale zupełnie nie przemyślanym (bo ciężko nią sterować z dokładnością nie wspominając o niszczycielskich możliwościach, które pod wpływem komputerowego wirusa mogłyby okazać się śmiertelnie niebezpieczne). Kontrola pogody... Moim zdaniem trzeba do tego dużo więcej niż jakieś biliony nanobotów (czy jak oni je tam zwali). Uwzględnili jeden czynnik, ale pogoda zależy od większej ilości czynników, dlatego jakoś tego nie kupowałam.
Ogólnie czyta się dobrze i szybko, jednak czegoś mi zabrakło, chociaż doceniam pomysł na powolne odkrywanie tego ważnego wątku, jawiącego się jako ogromny problem, którego niemal nie widać (tu też chyba były jakieś wpadki zależne od potrzeby chwili, widać/nie widać). Niby zmiany były dostrzegalne, a jednak nie wzbudzały zbytniego zainteresowania, do tego ta chciwość (też taka objawiająca się na zawołanie, bo jakoś nie rozgłosił tego szerzej, by móc wydusić więcej od jeszcze bardziej dochodowych i wpływowych).
Przyjemne, tylko jak dla mnie zbyt grubymi nićmi szyte, dlatego szło mi dość opornie i chociaż czytałam niedawno to już niewiele pamiętam.
Na nudę może być, lecz dla bardziej wymagających nie polecam, bo to tylko sympatyczna część wielkich przygód, a osobno, jako zamknięta całość, moim zdaniem się nie sprawdza. Fanom serii jak najbardziej przypadnie do gustu.

,,Sztorm" Clive Cussler, Graham Brown
Nie napiszę dużo bo jest mi niezwykle ciężko.
Głównym bohaterem jest 60-letni marynarz, który od bardzo długiego czasu podróżuje nie opuszczając wcale statku.
Powiem szczerze, że, gdybym tej książki nie wygrała nigdy bym sama się na nią nie zdecydowała. Jest to kolejna część przygód głównego bohatera, a że wcześniejszych części nie czytałam być może dlatego nie było mi łatwo dotrwać do końca. Jeśli ktoś lubi książki przygodowe odnajdzie się w tej historii doskonale.

,,Sztorm" Clive Cussler, Graham Brown
Nie napiszę dużo bo jest mi niezwykle ciężko.

następna dobra książka, którą trzeba przeczytać

następna dobra książka, którą trzeba przeczytać

Wziąłem tą książkę z półki,akurat pojawiło się okienko między zakupem/pożyczeniem kolejnych pozycji i trafiło na "Sztorm".Jest to powieść sensacyjna,rzadko sięgam po ten gatunek,żeby nie powiedzieć,że wcale jeśli chodzi o literaturę.Mamy tu walkę z terrorystą z Jemenu,który przy pomocy nanobotów postanowił wpływać na pogodę i dzięki temu zdominować świat.W unicestwieniu tych planów udział biorą Amerykanie,jest dużo akcji,dynamika,sporo chaosu.Język powieści nie robi szału,ale obyło się bez momentów żenujących,całość trzyma równy,średni poziom.Jest to średnio angażująca,ale dość ciekawa książka,na plus zapisuję dość ciekawą intrygę-geoinżynieria i wpływanie na pogodę to przecież nasza codzienność,wystarczy spojrzeć w niebo,na to co wyczyniają ludobójcy w samolotach rozpylając chemtrailsy.Pojawił się też wątek broni psychotronicznej,to przecież jest element terroru wojskowego na cywilach,w Polsce ma to miejsce już od ładnych paru lat,więc książka jest zaskakująco na czasie.Myślę,że jutro już nie będę o niej pamiętać,ale tych 3 dni czasu spędzonego na czytanie nie żałuję.

Na początku wielki szok - jak Cussler mógł uśmiercić troje członków NUMA?! Potem jednak było coraz ciekawiej, cały czas akcja. Pomysł z nanobotami zmieniającymi klimat bardzo ciekawy.

lekka , zwiewna i powiewna przygodówka z Kurtem i Joem oraz Paulem i Gamay . Walczą z nanorobotami .
Dosyć ciekawe ale zaleciało trochę fantastyką oczywiście technologiczną . No i uratowali cały świat oraz Nil i tamę . A to tak w skrócie . Reszta w książce ze szczegółami. Warto spędzić czas przy niej . Polecam

Początek wciągający - a później już wszystko gładko idzie...

Początek wciągający - a później już wszystko gładko idzie...

• Clive Cussler
  • Cussler