Sabrina 
Książki to moja pasja od najmłodszych lat. Jeśli nie przeczytam choć kilku stron w ciągu dnia to czegoś mi brakuje. Jeśli jakaś książka przypadnie mi do gustu(a bardzo często tak jest) to całkowicie wyłączam się ze świata rzeczywistego i przenoszę się w świat książki.
28 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 14 cytatów, ostatnio widziana 5 dni temu
Teraz czytam
 • Cztery płatki śniegu
  Cztery płatki śniegu
  Autor:
  Gwiazdka za pasem, w powietrzu pachnie makowcem, goździkami i zieloną choinką. Mieszkańcy małego miasteczka myślą już o przygotowaniach świątecznych, ale na drodze lepienia uszek i łańcuchów choinkowy...
  czytelników: 1444 | opinie: 137 | ocena: 7,51 (684 głosy)
 • Dziewczyna z Brooklynu
  Dziewczyna z Brooklynu
  Autor:
  Doskonale pamiętam ten moment: stoimy nad brzegiem morza, patrząc, jak zachodzące słońce rozświetla horyzont. Wtedy Anna zapytała: „Czy wciąż byś mnie kochał, gdybym zrobiła coś naprawdę złego?”. Co m...
  czytelników: 7164 | opinie: 485 | ocena: 7,34 (3259 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-03-14 14:26:56
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Cztery płatki śniegu (tom 1)
 
2019-03-14 14:16:33

,,Czereśnie zawsze muszą być dwie" Magdalena Witkiewicz
Sięgnęłam po tę książkę ponieważ, od zeszłego roku kiedy to twórczość Pani Magdy została przeze mnie odkryta przepadłam w jej książkach pochłaniam je w każdej wolnej chwili.
Zosia Krasnopolska to uczennica liceum, bardzo dobra uczennica. Zosia jest człowiekiem typu samotniczego, dziewczyna nie ma zbyt dobrych relacji z rodzicami,...
,,Czereśnie zawsze muszą być dwie" Magdalena Witkiewicz
Sięgnęłam po tę książkę ponieważ, od zeszłego roku kiedy to twórczość Pani Magdy została przeze mnie odkryta przepadłam w jej książkach pochłaniam je w każdej wolnej chwili.
Zosia Krasnopolska to uczennica liceum, bardzo dobra uczennica. Zosia jest człowiekiem typu samotniczego, dziewczyna nie ma zbyt dobrych relacji z rodzicami, szczególnie z matką. Rodzice dziewczyny są lekarzami. Matka Zosi jest bardzo wymagającą kobietą przez co Zosia spędza bardzo dużo czasu na nauce.
Pani Stefania to starsza samotna kobieta, która w latach młodości była nauczycielką w jednej z łódzkich szkół. Emerytowana nauczycielka jest bardzo wesołą kobietą uwielbia wspominać i marzyć.
Marek to przystojny i lubiący rozkochiwać w sobie kobiety mężczyzna. Marek jest z zawodu architektem. Marek doskonale potrafi manipulować ludźmi nie zawsze jest uczciwy i wierny.
Szymon to mężczyzna z trudną przeszłością z zawodu lekarz ginekolog, który z jakiegoś osobistego powodu porzuca pracę zawodową i rozpoczyna nową pracę jako kierowca.
Historia opisana na kartach książki rozpoczyna się w momencie, w którym Zosia, główna bohaterka jest uczennicą liceum i pewnego dnia za pewne przewinienie w szkole ma za zadanie przez jakiś czas przynosić posiłki Pani Stefanii, która jest emerytowaną nauczycielką. Mimo początkowej niechęci nastolatki do zleconego jej zadania po nie długim czasie młoda dziewczyna i emerytka zaprzyjaźniają się. Dziewczyna dostaje od kobiety to czego nie otrzymywała od swoich rodziców; poświęcano jej czas, słuchano jej, interesowano się jej problemami. Starsza kobieta ostrzega nastolatkę przed wszelkim złem tego świata jakie czyha na człowieka zwłaszcza, gdy Zosia przedstawia jej Marka... Co pozostawi po sobie Pani Stefania i jak to coś wpłynie na przyszłe życie nastolatki? Jakie zamiary wobec Zosi ma Marek? Co zmieni się w życiu Zosi po poznaniu Szymona? Na te i wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedz po przeczytaniu tej książki. Z miłością jest ja z czereśniami żeby mogły rozkwitnąć muszą być dwie.
Wspaniała książka o miłości, stracie, przebaczaniu. Z czystym sumieniem polecam wszystkim tę książkę. To kolejna książka autorki, która mnie po prostu zachwyciła.

pokaż więcej

 
2019-02-24 15:19:43

,,Awaria małżeńska" Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Przeczytałam tą książkę, ponieważ została mi polecona, ale też dlatego, że sama jestem od nie dawna żoną i zaciekawi mnie tytuł.
Głównymi bohaterkami są dwie kobiety, które ulegają wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku, którego trafiają do szpitala i ku przerażeniu ich mężów kobiety pozostają na leczeniu dłużej niż im się początkowo...
,,Awaria małżeńska" Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Przeczytałam tą książkę, ponieważ została mi polecona, ale też dlatego, że sama jestem od nie dawna żoną i zaciekawi mnie tytuł.
Głównymi bohaterkami są dwie kobiety, które ulegają wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku, którego trafiają do szpitala i ku przerażeniu ich mężów kobiety pozostają na leczeniu dłużej niż im się początkowo wydawało. W związku z zaistniałą sytuacją prowadzenie domów i opieka nad dziećmi spada na barki mężów, którzy jak się okazuje nie wiele o tym wiedzą bo skupiali się tylko na pracy twierdząc, że to ich jedyny obowiązek względem rodziny...
Po przeczytaniu tej książki cieszę się, że mój mąż nie jest taki jak mężczyźni w tej książce :) Bywały w tej książce śmieszne momenty, czasem było mi szkoda dzieci, które zostały pod opieką ojców bo miałam czasem wrażenie, że najmłodsi wiedzą więcej niż ich rodzic co dla mnie jest przerażające. Za to ojcowie bardzo mnie irytowali żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie...
Jedyne co mi się podobało w tej książce to sposób w jaki autorki pokazały nieporadność mężczyzn jak zostają z dziećmi sami bo niestety mam wrażenie że wśród młodych ludzi w dzisiejszych czasach jest sporo takich ,,dorosłych mężczyzn", którzy żyją pracą i swój udział w życiu rodzinnym sprowadzają tylko do zarabiania pieniędzy na utrzymani... Straszne jest też to, że dzisiejsza młodzież jeśli ich rodzice nic nie zrobią to dorosłe życie ich dzieci i nie tylko chłopców będzie wyglądało podobnie.
Według mnie jest to książka warta przeczytania tylko po to aby coś przemyśleć i zacząć coś zmieniać.

pokaż więcej

 
2019-02-22 21:46:09
Ma nowego znajomego: Robert K-ski
 
2019-02-21 00:04:24

,,Cymanowski młyn" Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda
Powyższa książka premierową powieścią autorów zupełnie różnych pod każdym względem. O kiedy pojawiła się informacja, że będzie kolejna książka Pani Magdaleny Witkiewicz to od razu wiedziałam, że będę musiała i chcę ją przeczytać.
Akcja książki dzieje się w dwóch miastach, mianowicie na Kaszubach w gospodarstwie agroturystycznym oraz w jego...
,,Cymanowski młyn" Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda
Powyższa książka premierową powieścią autorów zupełnie różnych pod każdym względem. O kiedy pojawiła się informacja, że będzie kolejna książka Pani Magdaleny Witkiewicz to od razu wiedziałam, że będę musiała i chcę ją przeczytać.
Akcja książki dzieje się w dwóch miastach, mianowicie na Kaszubach w gospodarstwie agroturystycznym oraz w jego okolicach, jak również w Warszawie, gdzie na stałe mieszkają główni bohaterowie.
Monika jest 30 kilkuletnią kobietą pracującą w jednej z Warszawskich firm. Kobieta żyje w związku małżeńskim od kilku lat, jednak od jakiegoś czasu nie czuje się w nim szczęśliwa i spełniona. Monika to pełna życia kobieta zmęczona przewidywalnością swojego życia i małżeństwa.
Maciej to 30 kilkuletni mężczyzna wykonujący zawód adwokata. Maciej jest mężczyzną bardzo zapracowanym i skupionym na sukcesie zawodowy. W pogoni za dobrym statusem społecznym dla swojej rodziny zaniedbuje swoje relacje i małżeństwo z Moniką.
Małżonkowie pewnego dnia wyjeżdżają na urlop na Kaszuby, gdzie Monika ma nadzieję, że zostanie zażegnany kryzys w jej małżeństwie z Maciejem. Wyjazd ten został Monice i Maciejowi sprezentowany przez kogoś oni jednak nie mają pojęcia kto może być ich darczyńcą. Wydarzenia jakie mają miejsce już na urlopie z początku napawają Monikę optymizmem co do dalszych losów jej małżeństwa. Jednak pewnego dnia w gospodarstwie agroturystycznym pojawia się syn właściciela, a Maciej musi pilnie wrócić do Warszawy natomiast jego żona w przypływie złości na męża postanawia zostać na Kaszubach i poczekać, aż mąż wróci...
Co Monika będzie robić pod nieobecność męża w gospodarstwie? Jakie tajemnice i sekrety z życia rodziny i okolicznych mieszkańców wyjdą na jaw? Kim okażą się być właściciel gospodarstwa i jego syn? Jak potoczą się dalsze losy Moniki i Macieja?
Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się po przeczytaniu tej powieści.
Jest to książka o rodzinnych tajemnicach, trudach życia małżeńskiego w codziennym życiom, trudnych wyborach i decyzjach.
Czytając te książkę przepełniały mnie różnorakie emocje od radości, złości a nawet strachu. Książka jest naprawdę fantastyczna jest ona mieszanką wydawać by się mogło zwyczajnej obyczajówki i kryminału. Z czystym sumieniem polecam ją wszystkim tym, którzy lubią zarówno powieści obyczajowe, jak również kryminalne pełne zagadek i niewyjaśnionych zdarzeń.

pokaż więcej

 
2019-02-14 22:29:07
Autor:
Cykl: Secret (tom 1)

,,S.E.K.R.E.T." E.M. Adeline
Zdecydowałam się na tę książkę po prostu dlatego, że zaciekawił mnie jej tytuł.
Główną bohaterką jest 35 letnia wdowa po mężu alkoholiku, Cesie. Cesie pracuje jako kelnerka w restauracji swojego przyjaciela Willa. Kobieta jest bardzo skrytą i nieśmiałą osobą, która nie lubi rzucać się w oczy. Czy zawsze taka była czy zmieniły ją wydarzenia z przeszłości? Czy na...
,,S.E.K.R.E.T." E.M. Adeline
Zdecydowałam się na tę książkę po prostu dlatego, że zaciekawił mnie jej tytuł.
Główną bohaterką jest 35 letnia wdowa po mężu alkoholiku, Cesie. Cesie pracuje jako kelnerka w restauracji swojego przyjaciela Willa. Kobieta jest bardzo skrytą i nieśmiałą osobą, która nie lubi rzucać się w oczy. Czy zawsze taka była czy zmieniły ją wydarzenia z przeszłości? Czy na zawsze taka pozostanie?. Cała akcja książki toczy się w Nowym Orleanie.
Jest to książka tylko dla osób dorosłych. Jest to książka o kobietach przemianach rozwoju samego siebie pod różnym względem.
Czytając tę książkę odniosłam wrażenie, że jej początek jest troszkę podobny do tego jaki można znaleźć w książce ,,Szkoła żon" Magdaleny Witkiewicz.
Książka bardzo mi przypadła do gustu polecam ją wszystkim dorosłym czytelnikom!

pokaż więcej

 
2019-02-09 17:47:47
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę mieć, Chcę w prezencie
Cykl: Jagodowa miłość (tom 2)
 
2019-02-09 17:45:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-02-06 13:44:05
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-02-06 13:25:41
Autor:

,,Światło między oceanami" M.L. Stedman
Bardzo rzadko zdążą mi się czytać książkę od razu po wydaniu, kiedy jest na nią tak zwany bum. Czasem dlatego że nie mam do niej dostępu, a wcześniej działo się tak bo to była moja świadoma decyzja. Z tą książką było podobnie, przeczytałam ją długi czas po wydaniu.
Akcja książki rozgrywa się w latach 1919-1950. Głównymi bohaterami są Tom i Isabel.
Tom to...
,,Światło między oceanami" M.L. Stedman
Bardzo rzadko zdążą mi się czytać książkę od razu po wydaniu, kiedy jest na nią tak zwany bum. Czasem dlatego że nie mam do niej dostępu, a wcześniej działo się tak bo to była moja świadoma decyzja. Z tą książką było podobnie, przeczytałam ją długi czas po wydaniu.
Akcja książki rozgrywa się w latach 1919-1950. Głównymi bohaterami są Tom i Isabel.
Tom to 28 letni mężczyzna, były żołnierz, który po zakończeniu kariery wojskowej podejmuje pracę na latarni morskiej. Mężczyzna mimo rozpoczęcia nowej pracy ciągle boryka się ze wspomnieniami z przeszłości nie tylko tą, która związana jest z jego wcześniejszym zawodem. Tom jest zamkniętym w sobie skrytym mężczyzną, który mało mówi o swoim życiu i uczuciach.
Isabel jest młodą 19 letnią dziewczyną z dosyć zamożnego domu. Dziewczyna jest otwartą i pozytywnie patrzącą na życie kobietą. Jest coś co mogło by połączyć tych dwoje różnych sobie bohaterów, poczucie straty...
Przyznam szczerze, że jakoś przez pierwsze ok 50 stron myślałam, że nie dotrwam do końca... jednak z każdą następną stroną było tylko lepiej. Czytając tę książkę towarzyszyło mi wiele emocji poczynając od radości kończąc na złości i łzach. Książka porusza bardzo trudny temat PTSD oraz problem bezdzietności.
Polecam gorąco.

pokaż więcej

 
2019-02-01 19:08:40
Zagłosowała w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2019-01-25 17:28:59
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę mieć, Chcę w prezencie
 
2019-01-11 17:24:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę mieć, Chcę w prezencie
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 3)
 
2019-01-11 17:22:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę mieć, Chcę w prezencie
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 2)
 
2019-01-11 14:00:10
Została fanką autorki: Gabriela Gargaś
 
Moja biblioteczka
787 150 1304
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (49)

Ulubieni autorzy (17)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (63)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd