Pod piracką flagą

978-83-7659-169-8
Jamajka, piraci, przygoda
przygodowa
niebieska

Porywająca powieść przygodowa pióra autora niezapomnianego "Parku Jurajskiego", który tym razem sięga po tematykę piracką. Pełna niesamowitych zwrotów akcji i charakterystycznych bohaterów opowieść przywołująca na myśl "Piratów z Karaibów". Jamajka w 1665 roku, samotny przyczółek brytyjskiej potęgi wśród hiszpańskich posiadłości na spalonych słońcem Karaibach. Stolica Jamajki, Port Royal, miasto rzezimieszków, pijaków i nierządnic to ostatnie miejsce, skąd można przypuścić atak na pobliską hiszpańską twierdzę. A jednak właśnie taki plan obmyślił znany korsarz, kapitan Charles Hunter, za cichym przyzwoleniem gubernatora króla Karola II. Celem jest Matanceros, gdzie rządzi krwiożerczy Cazalla - chroniona przez strome skały i potężne działa niezdobyta forteca. Hunter wraz z załogą, w której skład wchodzą między innymi cichy jak śmierć skrytobójca Sanson, wielki niby góra Maur Basso oraz sokolooka Lazue, będą musieli stawić czoła nie tylko hiszpańskiej flocie. Na ich drodze staną huragany, kanibale, a nawet morskie potwory. Lecz jeśli niesforna banda Huntera odniesie sukces, zapisze się na kartach historii. I zdobędzie skarb - ilość złota zdolną skusić każdego pirata.

Łędina | 2016-03-08

Godna podziwu powieść przygodowa, autora niezapomnianej historii o parku ze sklonowanymi dinozaurami. Michael Crichton czerpał z historii o piratach w celu stworzenia swojej ostatniej książki. "Pod piracką flagą" to pełna zaskakujących zwrotów akcji i charakterystycznych bohaterów opowieść, która została opublikowana po śmierci pisarza.

Michael Crichton - amerykański pisarz, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Autor znanych powieści określanych jako technothrillery, które popularność zyskały dzięki adaptacjom filmowym, jak na przykład "Park Jurajski" w reżyserii Stevena Spielberga. Został także autorem scenariuszy wielu filmów. Z wykształcenia lekarz medycyny. Twórczość literacką rozpoczął jeszcze na studiach, aby opłacić rachunki, publikując pod pseudonimami.

Jamajka w 1665 roku, samotny przyczółek brytyjskiej potęgi wśród hiszpańskich posiadłości na spalonych słońcem Karaibach. Stolica Jamajki, Port Royal, miasto rzezimieszków, pijaków i nierządnic to ostatnie miejsce,...

mariusz | 2014-05-16
Przeczytana: 15 maja 2014

Świetna powieść przygodowa z gatunku płaszcza i szpady, napisana prostym zrozumiałym językiem zarówno dla młodych czytelników jak i tych starszych, choć opisy walk czy uśmiercanie postaci opisane jest dość szczegółowo i nieco drastycznie.

Jak przystało na dobrą powieść przygodową mamy tu Karaibskie wyspy pełne słońca, XVII wieczne angielskie miasto na Jamajce, plemiona ludożerców, potwory morskie, skarby i szereg intryg i spisków przed którymi stają główni bohaterowie.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie gdyż pozbawiona jest zbędnych opisów i szczegółów technicznych (co zdarzało się w książkach Crichtona)natomiast akcja rozwija się niezwykle szybko i zaskakuje czytelnika do ostatniej strony.

"Pod piracką flagą" jest też pożegnaniem z twórczością Michaela Crichtona gdyż jest to ostatnia powieść w całości napisana przez autora, wydana w rok po jego śmierci.

talka | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 11 maja 2013

Wspaniała podróż z kapitanem Hunterem! Niezwykle wciągająca- idealnie nadająca sie do sfilmowania ksiażka:) wiec niedziwie się Spielbergowi, jeśli ją zekranizuje:)

Nemeni | 2010-09-06
Przeczytana: wrzesień 2010

"Synowie mórz bliskich i dalekich mórz
Od wiatru spalone ich twarze
Za pasem złowrogo zatknięty tkwi nóż
Ci ludzie to właśnie korsarze."

Od paru dni żegluję po karaibskich morzach, przemierzam ukryte wysepki, przeżywam przygody, w uszach słyszę szum wiatru a w nozdrzach czuję zapach prochu strzelniczego. Płynę na Matanceros po skarb, a wyprawa jest pełna niebezpieczeństw. A wszystko to za sprawą książki „Pod piracka flagą”. Przyznam szczerze, że to chyba pierwsza w moim życiu książka tego gatunku, i nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie. Miałam ochotę na taki „marynistyczny klimat”, a że film „Piraci z Karaibów część 4" dopiero w przyszłym roku :) postanowiłam sięgnąć po książkę o piratach, a właściwie korsarzach (wtajemniczeni znają różnicę :) . Zachęciło mnie nazwisko autora - Michael Crichton – autor wspaniałego „Parku Jurajskiego”, „Roju"...
I nie zawiodłam się. Genialna historia, świetny styl, wciągająca fabuła, umiejętnie sportretowane postaci, które...

| 2012-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2012

Zgodnie z definicją, pirat jest to osoba, która napada w celu rabunkowym używając statku lub łodzi. Czy książka M.Crichtona niczym pirat dokonała abordażu na moją wyobraźnię, czy może osiadła na fabularnej mieliźnie i pochłonęły ją fale absurdu?

Znany korsarz, kapitan Charles Hunter, porywa się na szaloną wyprawę. Zamierza przypuścić atak na niezdobytą Hiszpańską twierdzę i uprowadzić statek pełen złota. W tym celu kompletuje dość oryginalną załogę i rozpoczyna awanturniczą przygodę.

Niczym na liście zakupów możemy tu wypunktować wszystko co w pirackiej opowieści powinno się pojawić. Morskie potyczki, huragany, potwory, piękne damy, piracki kodeks, tajemnicze wyspy, mapy, kanibale, zakopane skarby... i dużo, dużo więcej. Ktoś by powiedział, że to już wszystko było. Było, istotnie, opowiedziane w takim stylu jednak bywa rzadko. Czar przygody ma w tej książce zapach oceanu. Znakomita, moim zdaniem, okładka odzwierciedla zawartość. Stare pomysły i schematy ożywają, nabierając...

Jagoda | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Początek mnie nudził i zniechęcał. Jednak z coraz większą miarą przerzucanych kartek książka o piratach nabierała charakteru! Naprawdę wydaje mi się, że całkiem dobrze wyszło moje pierwsze spotkanie z piratami.

Polu | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Książka którą wziąłem przez przypadek do czytania i okazała się wyśmienita. Doskonała przygoda na wodach wokół Jamajki. Akcja toczy się wartko, lekko i doskonale. Zaskoczeniem było również że "wsysa" tak iż nawet nie wiedziałem że to już koniec - i to koniec przyjemny. Serdecznie polecam na odsapnięcie a na pewno polecam tym którym spodobał się cykl filmowy "Piraci z Karaibów". Jest nawet lepsza bo autor nie boi się pisać realnie o tym jak wygląda śmierć w czasie bitwy i innych "okolicznościach przyrody".

Tomek | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Książka bardzo ciekawa i dość wciągająca. Przeczytałem ją bardzo szybko. Dużym plusem są nieprzewidywalne zwroty akcji. Jak najbardziej polecam.

wiejskifilozof | 2013-10-14

Ahoj przygodą.Stawiamy żagle i ruszamy na wielką wyprawę.Bo i zaiste i dla morskich wilków i szczurów lądowych to świetna książka.Dzieje się, tam oj dzieję.Fajni są ci bohaterowie i uśmiechać się można.Ja przynajmniej tak robiłem.Bardzo fajne zakończenie.

Karolina | 2011-12-03
Na półkach: Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 03 grudnia 2011

Miałam ochotę na lekką lekturę i dostałam ją. Nie mogłam się od niej oderwać. Szybka i wciągająca akcja oraz szczegółowo i wiarygodnie nakreślony świat przedstawiony (bardzo dobre opisy marynarskich szczegółów znanych jedynie wilkom morskim) dużo dają.

Minusem są niedopracowane postaci. Mam wrażenie że zarówno z głównego bohatera, Huntera jak i z plejady barwnych otaczających go postaci (od pani Hacklett, żony zastępcy gubernatora po piratkę Lazue)można by wycisnąć znacznie więcej. Nie mówię o jakiejś głębi, ale o większym nasyceniu charakterów, dodaniu im pikanterii. Każda z nich miała ogromny potencjał i każda miała szansę jeszcze lepiej pokolorować całą historię. Wprawdzie powieść była prosta i wciągająca, ale miałam wrażenie, że brakowało w niej czegoś. Był gwałtowny huragan, kanibale nawet potwór morski, ale zabrakło precyzyjnego i jasnego poprowadzenia powieści od początku do końca. Dostaliśmy jedynie zgrabne, powierzchowne "liźnięcie" pirackiej opowieści.

Zakończyłam...