Kongo requiem

Jean-Christophe Grangé Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Lontano (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Congo Requiem
Sonia Draga
Congo Requiem
Lontano (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller

Na półkach: , , , ,

Tym razem z bohaterami przenosimy się do Afryki, ale równolegle obserwujemy wydarzenia we Francji. Jak zwykle zaskakujące i nieprzewidywalne.

Dwie opasłe książki o rodzinie Mornavow, a czyta się w tempie jakby to były nowele. Nie sposób się oderwać, kończąc rozdział nie można się powstrzymać by nie rozpocząć kolejnego.

Bardzo dobra kontynuacja Lontano. Tym razem akcja nie tylko we Francji, ale też w tytułowym Kongo. Znakomicie oddany klimat Afryki, zarówno co do przyrody, klimatu, ludzi, ale też sytuacji...

Rewelacyjnie skonstruowana opowieść!!

Tragiczne dzieje rodziny przedstawione na tle znakomicie napisanej sensacyjnej historii.

Początki całego dramatu rozgrywają się w samym sercu czarnej Afryki.
Na pozór może się wydawać, że schwytanie sadystycznego mordercy powinno zakończyć sprawę, ale w tej historii nic nie jest oczywiste, nic nie jest takim, jakie się wydaje.
Grange...

Ciężko się czytało.........

Grange ma specyficzny styl, ale gdy się człowiek do niego przyzwyczai, to zaczyna chłonąć historię jak gąbka. Znów jest dobrze. Mroczny, ciężki klimat biednego i zacofanego Konga, gdzie gwałt i śmierć jest jak oddychanie. Fajna odskocznia od polskich kryminałów. Czasem warto zanurzyć się w mroku naprawdę okropnych miejsc i docenić, to co mamy na co dzień.

Dalszy ciąg Lontano. Dorównuje poziomem pierwszej części dyptyku. Czytelnik zostaje zaskakiwany rozwojem akcji, kolejnymi powiązanymi ze sobą morderstwami. Afrykańskie Kongo Kinszasa ukazane w ponurych barwach, mieszkańcy tego kawałka Czarnego Lądu podzieleni na ofiary (gwałcone masowo małe dziewczynki i kobiety, pracujące chore dzieci) oraz oprawcy, wśród których...

Złap mnie za rękę i daj się poprowadzić.
Zaufaj mi.
Mogę odmienić Nasze życia. Daj mi tylko młotek i gwoździe.

Przenosimy się do Paryża, w którym ktoś w bestialski, rytualny sposób morduje jego obywateli. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi detektyw Ervan Morvan, który poszedł w ślady ojca i stara się okiełznać nieporządek i fale zbrodni panujące we Francji. Gdy na jaw...

Bardzo dobry ciąg dalszy opowieści rodziny Morvanów. Wszystko ładnie się łączy,wyjaśnia,trzyma dalej w napięciu i na sam koniec nie ma rozczarowania .

Wymęczyłem tę pozycję. Grange ma to do siebie, że czasami w swoich książkach niepotrzebnie przedłuża zakończenia. Lontano powinno się zakończyć na jednym tomie i kropka. Praktycznie pierwsze 200 stron Kongo Requiem to pozycja, można powiedzieć awanturniczo- przygodowa, niemająca nic wspólnego z kryminałem, sensacją, thrillerem. Dopiero potem akcja nabiera tempa, ale nie na...

Jak zawsze Grange trzyma poziom. Świetna kontynuacja Kongo, świetne rozstrzygniecie i wyjaśnienie całej historii. Krew, brutalność, zabójstwa z zimną krwią i tajemnica, czyli to czego u Grange nigdy nie brakuje w tej książce jest w bród. Czyta się jak zawsze wyśmienicie.

Dyskusje

• 2018