Krótka historia wszystkiego

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Krótka historia wszystkiego daje dokładnie to, co zapowiada, czyli obszerny historyczny materiał od Wielkiego Wybuchu aş po postmodernistyczną teraźniejszość. Przebywając tę drogę, ukazuje sens rozwiniętych przez człowieka i nierzadko sprzecznych wobec siebie postaw wobec świata fizycznych, emocjonalnych, intelektualnych, moralnych i duchowych. Róşni się od pozostałych jedenastu ksiąşek Wilber

ipower | 2013-09-01

EDYCJA: 22.09.2013

Krytyka Wilbera
http://bogdan.wordpress.com/moje-publikacje/integralna-teoria-wszystkiego-czyli-wielkie-nic/ -

"Już sam tytuł recenzowanego dzieła budzi poważne wątpliwości i musi zapalić w mózgu świadomego Czytelnika ostrzegawcze czerwone światełko. Integralna teoria wszystkiego… Hm. Brzmi ambitnie, trzeba powiedzieć. Ale – jeśli to nie jest żart – nie może to mieć nic wspólnego z nauką, przynajmniej w moim rozumieniu słowa „nauka”. Musi dotyczyć albo pseudonauki, albo jakiejś religii; tylko bowiem one ośmielają się pretendować do tak ogólnego spojrzenia na rzeczywistość." Bogdan Miś

Zdecydowanie warto o dużo więcej sceptycyzmu i krytycyzmu do jego prac. Niewątpliwie jest to trudne bo jego wizje i koncepcje są bardzo barwne i obrazowe i wciągające ale faktem jest że jego poglądy nie zostały poddawane krytyce innych myślicieli a sam Wilber zachowuje się trochę jak...

Kubala | 2010-02-25
Na półkach: #52, Przeczytane

zamiast na 500 stronach Wilber mógł to samo zawrzeć w 200. Z tego powodu książka strasznie się wlecze i końcówka jest wręcz męcząca. Co mi się spodobało, to jego propozycja czterech ćwiartek (i nie chodzi znany o aperitif) i kompilacja prac wielu badaczy ludzkiej świadomości - jak ona się rozwija wraz z dorastaniem człowieka itp.

mgolas | 2010-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2010

Cieszę się, że ją przeczytałem. Dobrze porządkuje koncepty duchowe i materialne oraz tradycje różnych kultur i religii. Czuję, że to jest mapa rozwoju, która pokazuje, gdzie jestem, a gdzie mogę dojść. Mi zostaje wybór, czy chcę się tam udać... Warto co jakiś czas określać się, gdzie się jest na wszystkich czterech ćwiartkach.

Bebe | 2013-06-09

Dla mnie fascynująca książka. Pewnie do niej jeszcze wrócę. Po lekturze wszystko stało się dla mnie wielopłaszczyznowe. Nic już nie jest czarne albo białe.

mokmok | 2012-07-18

Wreszcie znalazłam sensowne i rzetelne wytłumaczenie dlaczego tak marnie jest z duchowością na Zachodzie. Wcześniej słyszałam tylko o "odejściu od Boga", zastąpieniu "Pana Boga" człowiekiem, wyzbyciu się "wartości", itd. Bardzo mądra i szczera książka, wiele dzięki niej rozjaśniło mi się w głowie. Ubyło też sporo niepokojów.

| 2016-01-02

Sam nie wiem... jakoś ani forma, ani tok rozumowania autora, ani sama tematyka mnie nie urzekły (delikatnie rzecz ujmując). Może za jakiś czas wrócę do lektury i wtedy zmienię wystawioną notę ;)

baczynska | 2012-11-27

Wymaga duzej koncentracji i zaangazowania! Bardzo warto przeczytac! Wielka wiedza, wielka madrosc!

TheMarcinSim | 2010-10-03

Polecam! ;)

Zbychowaty Oporski | 2015-10-12
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Każdemu!

voyzeck | 2016-11-20