Śmiertelni nieśmiertelni

Oficjalne recenzje i

Życie i śmierć człowieka

[ 7 ] Link do recenzji

Super wracam do niej

Nie będę oryginalna, jedna z najpiękniejszych książek o miłości i odchodzeniu ... odkryta 5 lat po wydaniu, na półce w publicznej bibliotece... ile jeszcze takich skarbów jest ukrytych przede mną 🙏

Lubię książki oparte na faktach. Życie często pisze najmocniejsze scenariusze.

Niezwykle ciężko pisze mi się o książkach, które pokazują historie osób z mojej rodziny. Czytelnictwo ma jednak wzbudzać emocje, rezonowanie do uczuć które się skrzętnie przed światem ukrywało. Taka jest ta przejmująca, intymna i bolesna opowieść o sztuce odchodzenia z tego łez padołu z godnością. Uczucie głównych bohaterów rozwala na łopatki, uczy pokory do życia i tego co...

Jak dotąd nigdy nie komentowałam książek na tej stronie, jednak dla tej muszę zrobić wyjątek.
Stwierdzenie, że jakaś książka "zmieniła moje życie" zawsze wydawało mi się bardzo płytkie, ale w przypadku tej pozycji tak właśnie jest. Mam ogromną nadzieję, że ta książka zostanie we mnie na zawsze i już nigdy nie zapomnę czym tak naprawdę jest życie i jak wygląda prawdziwa...

Uważam, iż każdy powinien sięgnąć po tę książkę bez względu na preferencje wyboru swoich ulubionych gatunków literatury. Książka przede wszystkim uczy pokory i pokazuje, że w niemal każdej sytuacji człowiek nie powinien się poddawać i może wieść satysfakcjonujące życie. To jedna z książek, która zostaje w pamięci już na zawsze.

Na półkach: , , , , ,

Byłam sceptycznie nastawiona do przeczytania tej książki, ale głównie dlatego, że musiałam to zrobić ze względu na zaliczenie przedmiotu na studiach. Zniechęcała liczba stron, bo jak to tak, taka długa lektura, nie ma opcji, czy istnieje jakieś streszczenie? Ale w pewnym momencie przestał to być obowiązek, a zaczęła się podróż. Podróż przez życie Trei i Kena, pełna...

Dziękuje Treya.

Od pierwszego dotknięcia.

Historia niezwykła i poruszająca. Nawiązująca do kwestii ostatecznych, do żalu, rozpaczy, ale także do nadziei oraz do siły którą dają prawdziwe uczucia rodzące się między dwojgiem ludzi. Książka jest przy tym niezmiernie pouczająca, z kolejnych stron można się bowiem bardzo wiele nauczyć - i to nie tylko w kwestiach spraw ostatecznych.

Ken i...

pięknie napisana, bardzo emocjonalna, wyrazista i głęboka treść. czytając niejako utożsamiamy się z pisarzem i jego ciężko chorą żoną, tym bardziej kiedy dociera do nas świadomość że sytuacja ta miała miejsce na prawdę. polecam

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Psychologia
  • 2019
  • 2013
  • 2010

Ken Wilber Śmiertelni nieśmiertelni. Prawdziwa opowieść o życiu, miłości, cierpieniu, umieraniu i wyzwoleniu Zobacz więcej