Cudowna pora na podróż

Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Korabyt
Dama

Powieść "Cudowna pora na podróż" przedstawia decydujący dla Bułgarii okres poprzedzający powstanie kwietniowe w 1876 r., kiedy to kraj walczył o wyzwolenie się z niewoli tureckiej. Jednakże nie fakty historyczne interesują autorkę przede wszystkim, lecz ludzie; Michajłowa opisuje życie i losy kupca z Płowdiwu, przeszłość jego i jego żony, atmosferę w mieście, dzieciństwo i młodość ich córki Eleny, jej pobyt na pensji w Bukareszcie, pierwszą przyjaźń i miłość, przez pryzmat tych spraw ukazując ową epokę.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1975

źródło okładki: zdjęcie autorskie