Czasem czuły, czasem barbarzyńca

Okładka książki Czasem czuły, czasem barbarzyńca Tomasz Kwaśniewski, Jacek Masłowski
Okładka książki Czasem czuły, czasem barbarzyńca
Tomasz KwaśniewskiJacek Masłowski Wydawnictwo: Agora poradniki
poradniki
Agora
2016-10-27
2016-10-27

Okładka książki Jedno oko na Maroko. Rozmowy z osobami, które się wyróżniają Anna Bedyńska, Anna Kaźmierak, Tomasz Kwaśniewski
Jedno oko na M... Anna Bedyńska, Anna...
Okładka książki Niepewność. Rozmowy o strachu i nadziei Agnieszka Jucewicz, Tomasz Kwaśniewski
Niepewność. Ro... Agnieszka Jucewicz,...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 5 (17) / maj 2019 Milan Děžinsky, Jon Emont, Olga Gitkiewicz, Krzysztof Gonciarz, Karol Grygoruk, Jonáš Hájek, Paweł Jaroński, Zofia Król, Tomasz Kwaśniewski, Jakub Majmurek, Jitka N. Srbová, Oktawia Ogniew, Łukasz Orbitowski, Patrycja Pustkowiak, Rebecca Solnit, Michał Szczęch, Jacek Turczyk, Marcin Wicha, Mirosław Wlekły
Pismo. Magazyn... Milan Děžinsky, Jon...

Uważam, że to książka ciekawa. Zwłaszcza dla mnie, jako kobiety. Pozwala mi zrozumieć z jakimi problemami mierzą się mężczyźni. Sądzę, że Panowie, gdyby ją przeczytali, to mogliby albo ją polubić, albo znienawidzić. Grunt, żeby zastanowili się nad treścią, której książka dotyka. Emocje... trudne przeżycia...
Warto się zastanowić.
Polecam.

Warto się zastanowić.
Polecam.

Musiałem ze złości odkopać hasło do tego portalu. Powiedzieć, że jestem zły po tej książce, to nic nie powiedzieć. Tyle domysłów, prywatnych opinii, często niepopartych żadnymi badaniami naukowym, ale "swoimi doświadczeniami" i "wydaje mi się, że...", to za takie coś ta książka nie powinna być uznawana za przełom. Zmarnowany potencjał jak cholera! Jak można na podstawie własnych doświadczeń budować przekaz o tym, jak pomóc facetom we współczesnych czasach dojrzeć na własnych warunkach, bez kulturowego i społecznego nacisku, patriarchalnego bajdurzenia i trzymania ich w kordonie? Nie polecam! Totalna strata czasu. Mam tak irytujący charakter, że jak coś zaczynam, to dopinam do końca. Więc czytałem książkę 4 miesiące, bo nie mogłem znieść ilości bzdur.

I drogie panie - jeśli Wasi faceci po tej książce zaczną zachowywać się "DZIWNIE" albo WAS oskarżać, że zrobiłyście z nich , to wiedzcie, że to przez wspaniałych autorów tej książki, którzy w kobietach czynią tutaj sprawczynie wielkiego ZŁA.

Świetna książka, którą powinien przeczytać każdy mężczyzna i kobieta! Zwłaszcza planujący dzieci! Jestem kobietą i ta książka pozwoliła mi zrozumieć wiele mechanizmów kierujących mężczyznami. Świetna!

Appendix, czyli dodatek dodany 10 lat później nie współgrał mi z całością i stworzył jakiś dysonans. Cała konwersacja płynęła, czytałam, śmiałam się z autorami, wczułam się w ten flow, ale ostatni rozdział to jeden wielki zgrzyt. Gdyby nie to, byłaby 10!

Męska rozmowa autorów książki o męskości, o tym, jak ona wygląda w dzisiejszych czasach, o relacjach ojciec - syn, o matkach i synach, o 'długiej, ciemnej nocy penisa', o męskiej przyjaźni, o ucieczce mężczyzn w pracę, o męskich emocjach, przyzwoleniu lub braku na ich okazywanie....i wielu, wielu innych tematach. Czytało się dobrze, czasem z otwartą buzią i efektem a-ha!...

Książki tego typu należy oceniać dwojako - jako książka i jej treść.
Jako książka jest sztucznie napompowana. Duża czcionka, mały format, tak aby wycisnąć te 300 stron. Tani zabieg dający poczucie, że to poważny tytuł. Napisana w formie wywiadu pomiędzy dwoma "Panami" (jeden z nich uważa, że powinno się odejść od koncepcji płci, także nie wiem czy można go tak nazwać). Gdyby przerobić to na zwykły opis wiedzy Pana Jacka Masłowskiego, to spokojnie można to zrobić na 100 - 120 stron. W tekście można by zamienić słownie zapisane liczebniki na cyfry, żeby łatwiej się czytało.
Co do treści, to książka nic by nie straciła, a może nawet zyskała jakby wyciąć osobę Tomasza. Całą książkę miałem wrażenie, że nie słucha swojego rozmówcy. Jego poglądy są nijakie, często poparte instytutem danych z dupy, czyli ja znam jednego człowieka. Cały czas starał się zaprzeczyć słowom rozmówcy oraz sprowadzić rozmowę na "he he ruchanko". Ogólny przekaz tej książki trochę się rozmywa w przekazie właśnie przez niego. Pozostało we mnie trochę niedosytu.

Ogólnie można to przeczytać. Jeżeli ktoś ma problem z męskością to jest to lepszy pomysł niż nie robić nic.

Książki tego typu należy oceniać dwojako - jako książka i jej treść.

Dla mnie to lektura obowiązkowa dla każdego mężczyzny i dla każdej kobiety! Mam wrażenie, że jest to pozycja, która pozwoli spojrzeć na współczesna męskość z innej perspektywy - nam kobietom pozowali lepiej zrozumieć męskie zachowania i mechanizmy, które nimi sterują, a facetom być może ułatwi poukładanie pewnych kwestii w głowie i w życiu.

Czasem Czuły czasem Barbarzyńca tak książka jest o nas facetach o naszym, dzieciństwie relacji z rodzicami o tym, jacy byliśmy, jacy jesteśmy i kim możemy się stać. Jest też o relacjach o partnerstwie , o słuchaniu komunikacji rozmowie, wzięciu odpowiedzialności za swoje życie, o emocjach faceta tak facet powinien zapłakać ma do tego prawo, o przeistoczeniu z chłopca w mężczyznę. Najważniejsze w tym wszystkim o świadomości i reagowaniu na potrzeby partnerki, dania jej przestrzeni w związku do chwili dla siebie czasu tylko dla niej na spa weekend z przyjaciółką

I najważniejsze, jeśli kobieta jest w czymś lepsza od faceta bardziej osiągnęła większy sukces zawodowy jest wybitna w tym co robi to jest zaleta. Świadomy mężczyzna doceni taką kobietę i będzie się starał równać do jej poziomu i rozwinąć siebie swoją karierę zawodową być wsparciem.

Książka porusza sferę emocjonalnych (acz skrywanych) potrzeb mężczyzn w związkach, a także ich skrywania wobec społeczeństwa. Ponadto wyjaśnia mechanizm przenoszenia na obecnych mężczyzn tzw. "Kastracji" poprzez partnerki, które same wychowały się albo beż ojca, albo z nieobecnym, wycofanym ojcem. Polega on na umniejszaniu roli mężczyzny aż do wywołania u niego uczucia bezsilności (czyli odwrotności męskiej sprawczosci) lub zmienienie go w tzw. "Ciepła miłą kluchę". Jednocześnie nadal system pozwala na odcinanie przez matki kontaktu z dziećmi, jeśli tylko ona postanowi, że będzie chciała dążyć w sądzie do "ukarania" mężczyzny. Z pewnością system powinien takze ewoluować w celu wyrównania szans uczestników relacji (np. domyślna opieka naprzemienna),co z pewnością nie zaszkodzi ani dzieciom, ani dynamice relacji. A z pewnością przerwie zaklęty krąg niesprawiedliwej i często niezawionej przemocy wobec mężczyzn. Książka jest wstępem do zrozumienia ewolucji mechanizmów występujących w dzisiejszych relacjach damsko-męskich. Jest zapisem dlugiej ale i spójnej rozmowy praktyków dziedziny.

Dzisiaj książka, którą dedykuję wszystkim zaglądającym tutaj panom :)

,,Czasem czuły, czasem barbarzyńca" od @wydawnictwo_agora jako pisarskie dzieło dziecko duetu reportera Tomasza Kwaśniewskiego i coacha Jacka Masłowskiego.

Książka ta nosi miano przewodnika po męskości, pisanego przez mężczyzn dla mężczyzn.

A co w środku?
- kilka słów o męskości
-jak wytłumaczyć kryzys wieku średniego?
- jak mężczyżni dbają o swoje zdrowie?
- co mężczyźni sądzą o męskiej przyjaźni ?
- jaki wpływ na ukształtowanie się mężczyzny mają jego rodzice?

Dziesiątki ciekawych wątków opisanych z perspektywy mężczyzn. Książka jest w dużej mierze spisaniem rozmów, które nie tak dawno mogliśmy słuchać w radiowych pogawędkach autorów.

[Współpraca recenzencka]

Wydawca: @wydawnictwo_agora
Data premiery: 27.10.2016

#agora #wydawnictwoagora #czasemczułyczasembarbarzyńca #coach #kwasniewski #masłowski #związki #dlarodzica #kochamczytać #czytaniejestsexy

Dzisiaj książka, którą dedykuję wszystkim zaglądającym tutaj panom :)

A co w środku?
- kilka słów o męskości
-jak wytłumaczyć...

Świetna analiza męskości w świetle natłoku stereotypów, które przytłaczają współczesnego mężczyznę. Wnioski płynące z przeczytania na pewno pomogą niejednemu z nas zrozumieć siebie i otaczający nas świat, a naszym partnerkom zrozumieć nas.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty