Pre-swazja. Jak w pełni wykorzystać techniki wpływu społecznego

Wydawnictwo: GWP Sp. z o.o.
biznes, finanse
ToRn

Po wielkim sukcesie Wywierania wpływu na ludzi Robert B. Cialdini – światowej sławy autorytet w dziedzinie psychologii społecznej – postanowił zaspokoić głód wiedzy wszystkich czytelników, którzy chcą nie tylko znaleźć sposób, aby obronić się przed perswazją, lecz przede wszystkim dowiedzieć się, jak skuteczniej wykorzystać techniki wpływu społecznego do osiągnięcia swoich celów....

Zaproponowane przez autora reguły wywierania wpływu od lat są uważane za podstawowe zasady gwarantujące sukces w zakresie oddziaływania na innych. Niniejsza książka rozszerza i uzupełnia dotychczasową wiedzę.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/pre-swazja-jak-w-pelni-wykorzyst...(?)

źródło okładki: http://www.gwp.pl/pre-swazja-jak-w-pelni-wykorzyst...»

GZal | 2019-09-06
Przeczytana: 06 września 2019

[...]
Pre-swazja jest niesłychanie inspirująca. Wyjątkowo ciekawy rozdział związany jest z prowadzeniem przesłuchań i wymuszaniem fałszywych zeznań. W dużym uproszczeniu – jeśli jesteśmy niewinni, to i tak znajdujemy się w nie lada kłopocie. Po pierwsze – natychmiastowe żądanie adwokata od razu sugeruje winę, po drugie jeśli samodzielnie postanowimy szczerze odpowiadać, to przy doświadczonym i manipulującym śledczym nasze szanse są w pewnym stopniu ograniczone. Do tego jeszcze dochodzi nagranie z przesłuchania, a właściwie odpowiedni kąt kamery, co sprawi, że mimo niewinności, inni obserwatorzy nagrania będą dalecy od neutralnego osądu.
[...]
całość:

Spośród licznych pozycji na rynku literatury z zakresu rozwoju osobistego, „Pre – swazja” autorstwa amerykańskiego profesora psychologii – Roberta Cialdiniego zdecydowanie jest jedną z tych książek, które należy uwzględnić przy wyborze tych najbardziej wartościowych pod względem merytorycznym. W książce tej dowiemy się o tym, jak słowa wywierają wpływ na nasze zachowanie i decyzje, a także jak przygotować się z zakresu technik perswazji, a także jak obronić się przed technikami manipulacyjnymi. Ponadto Cialdini na kolejnych kartach oferuje nam przy okazji uzupełnienie do poprzedniego dzieła jego autorstwa: „Wywieranie wpływu na ludzi.” uwzględniając postęp z zakresu psychologii społecznej, który został dokonany od czasu wydania jego pierwszej książki. Polecam każdemu, kto jest zainteresowany stosowaniem psychologii w praktyce, nie tylko w biznesie, ale także w relacjach międzyludzkich.

Cruorcia | 2019-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Kolejne spotkanie z Cialdinim i kolejny sukces.
Bardzo ciekawy temat, a autor zwraca uwagę na rzeczy, jak zawsze, dość oczywiste, jednak niekoniecznie uświadomione ;) Styl przyjemny, nienapuszony, przykłady bardzo interesujące i pomagające zapamiętać wszelkie mechanizmy.

Polecam z całego serca.

Tomasz | 2018-10-10
Przeczytana: 10 października 2018

Kilka badań co prawda powiela się z poprzednich publikacji pana profesora, co nie zmienia faktu, że książka jest fantastyczna i niezbędna dla każdego... Handlowca, czy właściciela firmy:)

Pendragon | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

"Pre-swazja" Roberta Cialdiniego to niezwykła pozycja pod wieloma względami. Teoretycznie może mieć bardziej charakter książki popularno-naukowej, podsumowującej wiele licznych badań dotyczących zachowań ludzi pod wpływem czynników preswazyjnych i perswazyjnych. Wskazuje na to lekki język tejże książki, humor jej autora oraz różnorodne wtrącenia, czy dygresje Cialdiniego (są bardzo dobrze wyważone, nie odczuwa się ich w narracji książki).

Z drugiej strony, książka ta może też uchodzić za naprawdę solidną pozycję naukową. Przytłacza czytelnika liczbą publikacji naukowych przytaczanych w tekście, niezmierzoną ilością wyników badań oraz badaniami, które przeprowadził Cialdini. Sama bibliografia zajmuje blisko 1/7 książki! To zatrważająco dużo i o wiele więcej, niż w typowych pozycjach popularnonaukowych.

To wszystko wskazuje jednakże na ogromną wartość książki. Jest ona zarówno bardzo dobrym źródłem naukowym, jak też i świetnym poradnikiem odnośnie wpływania - do pewnego stopnia -...

Sarzewiczowna | 2018-01-06
Przeczytana: 2017 rok

Świadomy wybór

Berserker | 2017-11-22
Przeczytana: 2017 rok

przerwane na s.97

Patryk Wójcik | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Bardzo ciekawa książka nie tylko o perswazji. Opowiada ona o tym, jak wiele rzeczy wpływa na nasze decyzję, zanim jeszcze pojawi się komunikat perswazyjny. Pokazuje jak istotne jest kierowanie uwagi w samym procesie przekonywania do czegoś innych. Wybitna książka Cialdiniego.

Artur_Medel | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Bardzo rzetelne informacje i przydatne wyjaśnienia.

EDDiE | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

"To kim jesteśmy w obliczu każdego wyboru, w dużej mierze zależy od tego, gdzie jesteśmy – gdzie jest zwrócona nasza uwaga – w momencie przed dokonaniem owego wyboru."

"Pre-swazja" Roberta Cialdiniego to kolejna porcja bardzo cennej wiedzy, którą warto sobie przyswoić. Zgodnie z tytułem, w tej książce zajmujemy się tym, jakie czynniki wpływają na samą perswazję, oraz jak zmiana ich może wpływać na wyniki - czyli opinie i osądy ludzi.
W książce innego psychologa, Daniela Kahnemana (chyba), autor podzielił wiedzę na trzy części: a) rzeczy, które wiemy, że wiemy; b) rzeczy, o których wiemy, że nic na ich temat nie wiemy c) rzeczy, których nie wiemy, że na ich temat nic nie wiemy.
Wspominamy o tym, ponieważ książka Roberta Cialdiniego posiada właśnie (przynajmniej według mnie), sporo wiedzy zakresu "c)" jak choćby zjawisko nazwane "to co ogniskuje uwagę, ma moc sprawczą". Dlatego serdecznie polecam tą lekturę. :)