Pre-swazja. Jak w pełni wykorzystać techniki wpływu społecznego.

Wydawnictwo: GWP Sp. z o.o.
biznes, finanse
ToRn

Po wielkim sukcesie Wywierania wpływu na ludzi Robert B. Cialdini – światowej sławy autorytet w dziedzinie psychologii społecznej – postanowił zaspokoić głód wiedzy wszystkich czytelników, którzy chcą nie tylko znaleźć sposób, aby obronić się przed perswazją, lecz przede wszystkim dowiedzieć się, jak skuteczniej wykorzystać techniki wpływu społecznego do osiągnięcia swoich celów....

Zaproponowane przez autora reguły wywierania wpływu od lat są uważane za podstawowe zasady gwarantujące sukces w zakresie oddziaływania na innych. Niniejsza książka rozszerza i uzupełnia dotychczasową wiedzę.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/pre-swazja-jak-w-pelni-wykorzyst...(?)

źródło okładki: http://www.gwp.pl/pre-swazja-jak-w-pelni-wykorzyst...»

EDDiE | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

"To kim jesteśmy w obliczu każdego wyboru, w dużej mierze zależy od tego, gdzie jesteśmy – gdzie jest zwrócona nasza uwaga – w momencie przed dokonaniem owego wyboru."

"Pre-swazja" Roberta Cialdiniego to kolejna porcja bardzo cennej wiedzy, którą warto sobie przyswoić. Zgodnie z tytułem, w tej książce zajmujemy się tym, jakie czynniki wpływają na samą perswazję, oraz jak zmiana ich może wpływać na wyniki - czyli opinie i osądy ludzi.
W książce innego psychologa, Daniela Kahnemana (chyba), autor podzielił wiedzę na trzy części: a) rzeczy, które wiemy, że wiemy; b) rzeczy, o których wiemy, że nic na ich temat nie wiemy c) rzeczy, których nie wiemy, że na ich temat nic nie wiemy.
Wspominamy o tym, ponieważ książka Roberta Cialdiniego posiada właśnie (przynajmniej według mnie), sporo wiedzy zakresu "c)" jak choćby zjawisko nazwane "to co ogniskuje uwagę, ma moc sprawczą". Dlatego serdecznie polecam tą lekturę. :)

Patryk Wójcik | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Bardzo ciekawa książka nie tylko o perswazji. Opowiada ona o tym, jak wiele rzeczy wpływa na nasze decyzję, zanim jeszcze pojawi się komunikat perswazyjny. Pokazuje jak istotne jest kierowanie uwagi w samym procesie przekonywania do czegoś innych. Wybitna książka Cialdiniego.

Artur_Medel | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Bardzo rzetelne informacje i przydatne wyjaśnienia.

Berserker | 2017-11-22
Przeczytana: 2017 rok