Przysięga

Tłumaczenie: Joanna Kicman
Cykl: Cynsterowie (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
A Rake's vow
8388461982

Vane Cynser nigdy nie chciał związać się małżeńską przysięgą z żadną kobietą. Kiedy jednak poznał piękną i niezależną Patience zrozumiał, że to ta jedyna. Zapragnął ją poślubić. Ona jednak nie zamierzała mu ulec. Tymczasem tajemnicze kradzieże i błądząca po Bellamy nieuchwytna zjawa burzą spokój Patience i każą jej spojrzeć na wiele spraw i ludzi w nowy sposób...

kaktusowaona71 | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Nie chcę wyjść na czepialską, ale wygląda mi na to, że twórczość pani Stephanie Laurens jest dramatycznie nierówna.
Część druga sagi o Cynsterach nie dorasta nawet do pięt części pierwszej.
Męczyłam ją przez ładnych parę dni... i ledwie żywa, oraz mocno zniechęcona, dobrnęłam ostatecznie do jej szczęśliwego końca.
Książka bardziej niż opowieść, przypomina wstępny scenopis, przez co historia całkowicie traci jakikolwiek klimat. Myślę, że bez stałych i nieograniczonych informacji o tym kto przyszedł, wyszedł, podniósł filiżankę, usiadł, stanął, kichnął, ukłonił się, czy posmarował i czym kromkę chleba- książka mogłaby naprawdę wiele zyskać... a już na pewno zbawiennie wpłynęłoby to na zagęszczenie akcji.
Żeby być do końca szczerą, dzięki tym wszystkim niefortunnym zabiegom, bardziej mnie już ciekawiło, kto był złodziejem, czy zjawą, niż cały ten nieudolnie sklecony wątek miłosny. Cała ta miłość tutaj wydała mi się jakaś taka przeprowadzona na siłę i "kwadratowa"....

Kasiag | 2014-03-14

To było moje pierwsze zetknięcie z autorką. Jakoś nie po drodze nam było do tej pory. Była to więc dla mnie jedna wielka niewiadoma.
Miałam pewne wyobrażenia na temat twórczości tej pani, ale cieszę się, że miałam okazję skonfrontować je z rzeczywistością.
I jak było? Poprawnie, ale niestety nie porywająco.
Historia sama w sobie ciekawa, jednak mnie brakowało tam czegoś. Być może po prostu nie do końca mi odpowiada styl autorki. Chociaż tak naprawdę trudno powiedzieć jaki to styl, bo niczym się szczególnym nie wyróżnia. Być może się troszkę czepiam, jednak istnieje też opcja, że to autorka nie dla mnie ;)
Niby wszystko było: Patience i Vane jako para całkiem zgrabnie poprowadzeni, wokół nich mnogość interesujących postaci, tajemnicze kradzieże i pojawiająca się zjawa. Brzmi rewelacyjnie. Prawda? A mnie się jakoś to rozmyło. Zero emocji. Nie lubię tak.
Poza tym miałam dość silne wrażenie wtórności. Cynsterowie płci męskiej kojarzyli mi się z puntneyowskimi Upadłymi Aniołami. I...

AnnaMaria | 2016-02-05

Książka nie porywa, nie zaciekawia, nie bawi, wieje nudą, zabija schematycznością, dłuży się niemiłosiernie i utrwala przekonanie, że od innych książek tej autorki nie można oczekiwać zbyt wiele. To druga i ostatnia powieść tej autorki, którą wzięłam do ręki.

Karola | 2016-10-13

Jak dotąd najgorsza przeczytana przeze mnie część serii (nie czytam po kolei). Wątek romansu głównych bohaterów czyta się przyjemnie. Cała reszta książki jest za to bardzo mierna. Bohaterowie drugiego planu, których mamy w "Przysiędze" cały zastęp, są szarą masą bez charakteru, a zagadka "kryminalna" słania się po kątach i ledwo zipie.

Anna Baj | 2016-09-23
swia1 | 2016-09-22