Nominacja w plebiscycie 2018
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Nowojorski koncert

14 Link do recenzji

Nie podobało mi się :( nie wiem po co prowadzona była ta historia, gdzie dzieje się tyle rzeczy!!!! Rany z wszystkich tych wątków wystarczyło wybrać jeden, a było by racjonalnie, a tak zrobiła się zupełnie nierealna opowieść...

Czytając "Manhattan Beach" odniosłam wrażenie, że jest to świetny materiał do sfilmowania. Dziewczyna, która uparcie dąży do celu, chce być nurkiem w stoczni, dodatkowo barwnie opisany półświatek nowojorskich gangsterów, z którym związany jest jej ojciec, a to wszystko rozgrywa się w scenerii Nowego Jorku lat 30-tych i 40-tych. Barwna powieść, warta przeczytania.

Marzenia o nurkowaniu, opieka nad chorą siostrą, fascynacja Annny gangstrem i jeszcze na dokładkę tajemnica zaginięcia ojca - całość przywodzi na myśl literaturę typowo kobiecą, za którą szczerze mówiąc nie przepadam. Tak jak i inne książki tego typu bardzo lekko się czyta, ale raczej nic z tego nie pozostaje na dłużej.
Na plus - książka pięknie wydana.

książka wciąga, bardzo ciekawe opisy tamtych realiów. Jednak kilka wątków rozczarowuje ostatecznie. Tak czy siak polecam, u mnie na półce zostaje.

Pewne miejsca odgrywają w naszym życiu szczególną rolę. Wiążą się z nimi wspomnienia, intensywne odczucia, ludzie z którymi w danej chwili przebywaliśmy. W najnowszej powieści Jennifer Egan takim wyjątkowym miejscem jest Manhattan Beach.

Autorka przenosi nas do Nowego Jorku lat 30-tych i 40-tych. Akcja rozpoczyna się na tytułowej Manhattan Beach. To tam Anna towarzyszy...

Wszystko fajnie ale książka jest zainfekowana chorobą współczesnych pisarzy. Za dużo słów.

Manhattan Beach, wybierając ową pozycję zaciekawiła mnie fabuła i przyznaję nawet nie spojrzałam na ilość stron. Gdy książka do mnie dotarła mym oczom ukazała się "cegiełka", ale powiem wprost. Nawet nie wiem kiedy te strony przeleciały. Pomimo iż nie jest to nic lekkiego i wymaga pełnego skupienia, książkę bardzo przyjemnie się czyta.

Historia Anny, która "walczy" o swoje...

Z wielkim pietyzmem i dbałością o szczegóły opisana ciekawa i zaskakująco nieoczywista historia pewnej odważnej dziewczyny i jej ojca.

Nie bardzo wiem, o czym jest ta książka? O młodej kobiecie, która za wszelką cenę, chce spełnić marzenia i nurkować? Nie do końca. Gangsterskiej Ameryce? Trochę tak, ale czy ja wiem? Trudnych sytuacjach rodzinnych? Za dużo, za chaotycznie. Nie zawsze wiarygodne. Ale to nie był czas całkiem stracony.

Podobała mi się. Jest kilka niespójności w treści, ale ogólnie spory plus. Czyta się przyjemnie, wiele wątków i różne odcienie osobowości. Podobał mi się rozwój bohaterów. Za najwartościowsze uważam świetne przybliżenie rzeczywistości wojennej Nowego Jorku: z wielu perspektyw, bez zbędnych ubarwień i wydaje się,że bez papki propagandowej. Nie ma podziału na czarne i białe,...

Dyskusje

• 2019