Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Wydawnictwo: Znak
Highest Duty: My Search for What Really Matters
Qwerty150

Książka na podstawie której powstał film z Tomem Hanksem w roli tytułowego kapitana "Sully". 15 stycznia 2009 roku. W chwilę po starcie z nowojorskiego lotniska ważący 73 tony samolot Airbus A320 ze 155 osobami na pokładzie stracił moc w obu silnikach. Wydawało się, że maszyna musi runąć na miasto. Za sterami samolotu siedział jednak kapitan Chesley "Sully" Sullenberger, który podjął decyzję...

15 stycznia 2009 roku. W chwilę po starcie z nowojorskiego lotniska ważący 73 tony samolot Airbus A320 ze 155 osobami na pokładzie stracił moc w obu silnikach. Wydawało się, że maszyna musi runąć na miasto. Za sterami samolotu siedział jednak kapitan Chesley "Sully" Sullenberger, który podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu na rzece Hudson.

Spokojna reakcja kapitana nie tylko pozwoliła uniknąć katastrofy, lecz także sprawiła, że stał się bohaterem i inspiracją dla ludzi na całym świecie. Jego wyczyn przeszedł do historii jako najbardziej spektakularne lądowanie w dziejach. Ta bestsellerowa książka odpowiada na pytanie, skąd biorą się ludzie, którzy są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu i nigdy nie tracą zimnej krwi. To inspirująca opowieść bohatera, który nie jest superherosem, ale człowiekiem takim, jak każdy z nas.

Książka stała się podstawą filmu w reżyserii legendarnego Clinta Eastwooda – laureata Oscara i twórcy Snajpera. W roli głównej laureat Oscara Tom Hanks.

źródło opisu: http://www.empik.com/sully-w-poszukiwaniu-tego-co-...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/sully-w-poszukiwaniu-tego-co-...»

Elżbieta Suska | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Ciekawa, ale niektóre momenty są nudne i strasznie zagmatwane.

basia | 2019-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Książka opisująca wodowanie samolotu 1549 na rzece Hudson. Historia życia człowieka, który uratował 155 pasażerów z katastrofy lotniczej. Ścieżka kariery, szkolenia, a następnie życie po katastrofie. Ciekawa pozycja dla fanów lotnictwa.

Magdalena | 2019-05-04
Przeczytana: 04 maja 2019

Gdy byłam młodsza, często wraz z tatą oglądaliśmy program "Katastrofy w przestworzach" na Discovery (jeśli dobrze pamiętam nazwę kanału, na którym ten program był emitowany). Zawsze fascynowało mnie wtedy jak ludzie, dzięki wiedzy, zeznaniom, potrafią wyjaśnić, dlaczego do katastrofy doszły, znaleźć winnego takiego stanu rzeczy. Teraz już nie oglądam tego programu. Ale podczas czytania książki właśnie o nim sobie przypomniałam, o chwilach wraz z tatą przy emisji programu o katastrofach lotniczych i o różnych katastrofach, które wynikały z różnych przyczyn.

Zanim sięgnęłam po książkę, nie oglądałam filmu. Ba, nie słyszałam o Sullym. Być może o tym wydarzeniu była wzmianka w telewizji. Być może i pewnie tak było. Jednak mój umysł jakoś tego nie zarejestrował lub szybko o tym zapomniałam. Także można by rzecz, że do książki podeszłam z czystym umysłem, bez żadnym wcześniejszych osądów kapitana samolotu, który doprowadził do "cudu na rzece Hudson".

Biografiami,...

Sully to od dziecka pasjonował się lotnictwem była to dla niego największa pasja był normalnym,zwyczajnym chłopcem marzył by zostać pilotem.Od 16 roku życia służył w lotnictwie wojskowym latał samolotami w przestworzach.
A 15 stycznia 2009 roku z spod nowojorskiego lotniska ważący 73tony samolotami Airbus A320 ze 155 pasażerami stracił moc w obu silnikach mogło się już wydawać,że maszyna może runąć już na miasto. Jednak za sterami zasiadł w samolocie kapitan Chesley B."Sully"Sullen berger,a on zdecydował,że awaryjnie wyląduje na rzece Hudson podjął słuszną decyzję i uratował wszystkich ludzi.
Powieść niesamowita,wspaniała zdecydowanie wzruszająca mocno wzrusza,mnie poruszyła ta historia zrealizowana na prawdziwych faktach i wydarzeniach,która wydarzyła się naprawdę.To inspirująca,ciekawa I power bohatera,który nie jest superherosem,ale człowiekim takim jak każdy z nas może być.
Wzruszająca,prawdziwa i interesująca książka.

"Sully" to książka jedna z tych, które na długo zostają w pamięci. Dochodzę do wniosku, że koniecznie muszę obejrzeć film.
Chesley B. "Sully" Sullenbergen III opowiada nam swoją historię z każdym najdrobniejszym szczegółem i wprowadza w świat, którego nie znamy. To amerykański pilot wojskowy i cywilny, który lata od szesnastego roku życia i był pilotem jak wszyscy inni. Zdobył licencję , studiował w szkole wojskowej, służył w lotnictwie, w końcu zatrudnił się w liniach lotniczych i wiódł normalne życie. Do momentu awaryjnego lądowania na rzece Hudson 15 stycznia 2009, gdzie ocalił 155 pasażerów jego życie obróciło się o 180 stopni.
To historia o człowieku, który dokonał czegoś niemożliwego, ale także historia posłusznego syna, oddanego męża i kochającego ojca. Z lektury dowiadujemy się jak trudna jest praca pilota, jak stresujące jest życie członków rodziny, którzy sami zmagają się z problemami życia codziennego, gdyż nie ma go ciągle w domu.
Fascynująca książka, którą należy...

wajtek | 2017-12-26
Przeczytana: grudzień 2017

Checklista nabiera nowego znaczenia.
To nie był fart i szczęście - to była doświadczenie i wyszkolenie.

Blue-eyedPassionate | 2017-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2017

Naprawdę zawsze daję szansę książką z kategorii, z którymi jest mi ciężej niż w tymi, co uwielbiam.
Z pewnością "Sully" był lepszy od poprzedniej bibliografii, ale nie powiem miałam pewien problem z tą książką. Męczyła mnie i trochę mi się dłużyła zanim dotarłam do interesującego mnie momentu.

Cud na rzece Hudson 15 stycznia 2009 roku z pewnością przeszedł do historii lotnictwa, jak i całego kraju USA. O tym, że niemożliwe stało się prawdziwe i samolot wodował na rzece zamiast się rozbić.
Sama zasadnicza część była naprawdę przerażająca i fascynująca, gdyż to wydarzyło się naprawdę i wszyscy ocaleli oraz to, że istnieją ludzie, którzy znajdują się w odpowiednim miejscu i czasie oraz pracują z właściwymi osobami. Tak, tego chciałam i to dostałam.

Jednak...
Pierwsza połowa książki bardzo, ale to bardzo mi się dłużyła. Rozumiem sens całej tej treści, gdyż wcześniejsze decyzje i wydarzenia sprawiły, że w finałowym momencie wszystko się udało. Ale no cóż... Nudziło mi się i z ulgą...

Rita | 2017-07-27

Książka jest uskrzydlająca ;) Czytając miałam wrażenie że jestem na osobistym spotkaniu z nieprzeciętnym a do tego skromnym człowiekiem. Chesley Sullenberger okazał się inspirującym i zajmującym towarzyszem, przy którym czytelnik czuje się bardzo dobrze i którego można by słuchać godzinami. Powiem szczerze że sam fragment dotyczący lotu 1549 jest tylko dopełnieniem, rzec by można ukoronowaniem ścieżki życia osoby, która niewątpliwie wie dokąd zmierza, wytrwale, solidnie i sumiennie krocząc wybraną drogą. Dodatkowy plus za sposób podania treści fachowych i używania słownictwa branżowego. Niektórzy uznają, że jest to męczące i zbędne, w moim odczuciu uwiarygadnia całość - jeśli ma się prawdziwą pasję, a Sully kocha a wręcz "oddycha" lotnictwem, to znajduje to naturalne odzwierciedlenie także w języku którego się używa. Brak tego elementu spowodowałby, że cała (obecnie już hollywoodska) historia tego niezwykłego pilota, pełnego w istocie pokory i szacunku, byłaby tylko patetycznym,...

uniterka | 2017-06-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Wydanie filmowe zasugerowało mi, że będzie to powielenie filmu. Nic bardziej mylnego. Jest to opis życia zawodowego i prywatnego kapitana Sullyego. Napisane w bardzo przystępny sposób, czyta się bardzo szybko.
Kapitan Sully to bardzo mądry człowiek, można się czegoś od niego nauczyć. Polecałabym ją do przeczytania przede wszystkim ojcom i mężom.

ughfudoi | 2017-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

"To doświadczony pilot i profesjonalista... Od dawna powtarzam, że doskonale zna się na swojej pracy i uwielbia ją wykonywać." :)