Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie

Okładka książki Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie Chesley Sullenberger, Jeffrey Zaslow
Okładka książki Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie
Chesley SullenbergerJeffrey Zaslow Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
Highest Duty: My Search for What Really Matters
Znak
2016-11-23
2016-11-23
Mateusz Borowski
Sully Sullenberger Hudson Airbus lotnictwo Hanks Eastwood

Okładka książki Highest Duty: My Search for What Really Matters Chesley Sullenberger, Jeffrey Zaslow
Highest Duty: ... Chesley Sullenberge...

Okładka książki Kuba. Autobiografia Jakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik
Kuba. Autobiog... Jakub Błaszczykowsk...
Okładka książki Idź własną drogą Marek Kamiński, Joanna Podsadecka
Idź własną drogą Marek Kamiński, Joa...
Okładka książki Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa Marcin Pośpiech, Łukasz Walewski
Ambasadorowie.... Marcin Pośpiech, Łu...

Bardzo ciekawa historia, świetnie napisana i opowiedziana. Wydarzenia niesamowite…

Świetna książka opowiadająca o historii jednego z największych bohaterów ( na pewno lotniczego świata ) XXI. Pokazuje że często całe nasze życie przygotowuje nas do tego jednego momentu w którym decydujemy o swoim ( i nie tylko swoim ) życiu. Jestem zachwycony całokształtem książki oraz polecam każdemu który chciałby dowiedzieć się jak wyglądało lądowanie na rzece Hudson od strony kapitana. Propozycja dosłownie dla każdego!

Co prawda, przeczytane po angielsku, ale chyba się zalicza :) bardzo przyjemna lektura, jeśli kogoś interesuje postać Pana Sullenberga, lądowanie na Hudson albo lotnictwo w ogóle, serdecznie polecam.

Ciekawa, ale niektóre momenty są nudne i strasznie zagmatwane.

Ciekawa, ale niektóre momenty są nudne i strasznie zagmatwane.

Książka opisująca wodowanie samolotu 1549 na rzece Hudson. Historia życia człowieka, który uratował 155 pasażerów z katastrofy lotniczej. Ścieżka kariery, szkolenia, a następnie życie po katastrofie. Ciekawa pozycja dla fanów lotnictwa.

Gdy byłam młodsza, często wraz z tatą oglądaliśmy program "Katastrofy w przestworzach" na Discovery (jeśli dobrze pamiętam nazwę kanału, na którym ten program był emitowany). Zawsze fascynowało mnie wtedy jak ludzie, dzięki wiedzy, zeznaniom, potrafią wyjaśnić, dlaczego do katastrofy doszły, znaleźć winnego takiego stanu rzeczy. Teraz już nie oglądam tego programu. Ale podczas czytania książki właśnie o nim sobie przypomniałam, o chwilach wraz z tatą przy emisji programu o katastrofach lotniczych i o różnych katastrofach, które wynikały z różnych przyczyn.

Zanim sięgnęłam po książkę, nie oglądałam filmu. Ba, nie słyszałam o Sullym. Być może o tym wydarzeniu była wzmianka w telewizji. Być może i pewnie tak było. Jednak mój umysł jakoś tego nie zarejestrował lub szybko o tym zapomniałam. Także można by rzecz, że do książki podeszłam z czystym umysłem, bez żadnym wcześniejszych osądów kapitana samolotu, który doprowadził do "cudu na rzece Hudson".

Biografiami, autobiografiami przeważnie mam problem. Rzadko też je wybieram do czytania. Chyba, że dotyczą osoby, którą się już od dawna interesuję lub ma interesujący tytuł, czy też opis sprawia, że chcę wiedzieć, o co chodzi. Katastrofy lotnicze czy jakiekolwiek inne to też nie mój konik. Nie znam się, nie interesuję, choć o niektórych sprawach z tej kategorii wiem, bo były fascynujące, niezwykłe lub warte poznania.

Przyznam, iż książkę czytało mi się świetnie. Niedługo po lekturze obejrzałam film, który nie zachwycił mnie tak bardzo jak ta lektura. Postać Sylly'ego była ciekawa. Polubiłam go czytając o nim. Myślę, że to facet, którego nie da się nie lubić.

Można by powiedzieć, że książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza opowiadająca o życiu Sully'ego przed tą katastrofą i druga opowiadająca o katastrofie i konsekwencjach z niej wynikających. Pierwszy rozdział był świetnym wstępem do historii. Opowiadał o tym konkretnym locie, który wszystko odmienił w życiu bohatera i załogi. Był to dla mnie dobry wstęp, po którym zastąpił powrót w przeszłość - do dzieciństwa Sully'ego, jego wyborów, które miały wpływ na decyzje podczas pamiętnego lotu.

Przyznam, iż z uwagą czytałam jego skrócony życiorys. Interesujące dla mnie było to jak rozpoczęła się jego przygoda z lataniem. Skąd pojawiła się ta hmm... miłość do latania. To było ciekawego. Jego życiowe wybory i konsekwencje tych wyborów również była wg mnie ważne i interesujące. Sam lot zaś, choć bardzo krótki to jednak był najbardziej emocjonujący.

Sully to niezwykły mężczyzna, który dokonał czegoś niesamowitego. Jestem pod wrażeniem jego charakteru, jego życiorysu. Gość jest niesamowity. Po prostu. I zrobił coś niesamowitego.

W książce można znaleźć też zdjęcia z archiwum autora, dzięki którym możemy zobaczyć jak Sully wyglądał jako dziecko i jako osoba dorosła. Są zdjęcia rodzinne, przy których pojawiła się w mojej głowie myśl, że to musi być fajna, pozytywna rodzinka. I mam nadzieję, że nie pomyliłam się.

Książkę oczywiście polecam. Czyta się ją dobrze. Historia jest ciekawa, postać Sully'ego jest ciekawa. To jedna z lepszych biografii, które mogłam poznać. I dotyczy katastrofy, która wydarzyła się stosunkowo niedawno (choć to już 10 lat minęło). Książkę polecam nie tylko fanom katastrof lotniczych. Ta pozycja jest dobra dla każdego, kogo ciekawią interesujące postacie i lubią czytać o niezwykłych, niesamowitych zdarzeniach.

Sully to od dziecka pasjonował się lotnictwem była to dla niego największa pasja był normalnym,zwyczajnym chłopcem marzył by zostać pilotem.Od 16 roku życia służył w lotnictwie wojskowym latał samolotami w przestworzach.
A 15 stycznia 2009 roku z spod nowojorskiego lotniska ważący 73tony samolotami Airbus A320 ze 155 pasażerami stracił moc w obu silnikach mogło się już wydawać,że maszyna może runąć już na miasto. Jednak za sterami zasiadł w samolocie kapitan Chesley B."Sully"Sullen berger,a on zdecydował,że awaryjnie wyląduje na rzece Hudson podjął słuszną decyzję i uratował wszystkich ludzi.
Powieść niesamowita,wspaniała zdecydowanie wzruszająca mocno wzrusza,mnie poruszyła ta historia zrealizowana na prawdziwych faktach i wydarzeniach,która wydarzyła się naprawdę.To inspirująca,ciekawa I power bohatera,który nie jest superherosem,ale człowiekim takim jak każdy z nas może być.
Wzruszająca,prawdziwa i interesująca książka.

Na półkach: , , , , , , ,

"Sully" to książka jedna z tych, które na długo zostają w pamięci. Dochodzę do wniosku, że koniecznie muszę obejrzeć film.
Chesley B. "Sully" Sullenbergen III opowiada nam swoją historię z każdym najdrobniejszym szczegółem i wprowadza w świat, którego nie znamy. To amerykański pilot wojskowy i cywilny, który lata od szesnastego roku życia i był pilotem jak wszyscy inni. Zdobył licencję , studiował w szkole wojskowej, służył w lotnictwie, w końcu zatrudnił się w liniach lotniczych i wiódł normalne życie. Do momentu awaryjnego lądowania na rzece Hudson 15 stycznia 2009, gdzie ocalił 155 pasażerów jego życie obróciło się o 180 stopni.
To historia o człowieku, który dokonał czegoś niemożliwego, ale także historia posłusznego syna, oddanego męża i kochającego ojca. Z lektury dowiadujemy się jak trudna jest praca pilota, jak stresujące jest życie członków rodziny, którzy sami zmagają się z problemami życia codziennego, gdyż nie ma go ciągle w domu.
Fascynująca książka, którą należy przeczytać. Naprawdę godna polecenia.

Checklista nabiera nowego znaczenia.
To nie był fart i szczęście - to była doświadczenie i wyszkolenie.

Checklista nabiera nowego znaczenia.
To nie był fart i szczęście - to była doświadczenie i wyszkolenie.

Naprawdę zawsze daję szansę książką z kategorii, z którymi jest mi ciężej niż w tymi, co uwielbiam.
Z pewnością "Sully" był lepszy od poprzedniej bibliografii, ale nie powiem miałam pewien problem z tą książką. Męczyła mnie i trochę mi się dłużyła zanim dotarłam do interesującego mnie momentu.

Cud na rzece Hudson 15 stycznia 2009 roku z pewnością przeszedł do historii lotnictwa, jak i całego kraju USA. O tym, że niemożliwe stało się prawdziwe i samolot wodował na rzece zamiast się rozbić.
Sama zasadnicza część była naprawdę przerażająca i fascynująca, gdyż to wydarzyło się naprawdę i wszyscy ocaleli oraz to, że istnieją ludzie, którzy znajdują się w odpowiednim miejscu i czasie oraz pracują z właściwymi osobami. Tak, tego chciałam i to dostałam.

Jednak...
Pierwsza połowa książki bardzo, ale to bardzo mi się dłużyła. Rozumiem sens całej tej treści, gdyż wcześniejsze decyzje i wydarzenia sprawiły, że w finałowym momencie wszystko się udało. Ale no cóż... Nudziło mi się i z ulgą przewracałam kolejną kartkę.

Dochodzę do wniosku, że takie są bibliografie czy reportaże. Przedstawiają wszystko tak jak było. Ale trzeba przyznać, że kilka razy mnie rozbawiła w porównaniu do poprzedniej... mimo wszystko była ok.
Historia, która godna jest uwagi.

Cud na rzece Hudson 15 stycznia 2009 roku z pewnością przeszedł do historii...

• Prawdziwe Historie
  • 1001 KSIĄŻEK, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ!!!!!!!!!!
  • ☆ Literatura zagraniczna
  • Zekranizowane

Jeffrey Zaslow Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie Zobacz więcej