Mroczne Oblężenie

Okładka książki Mroczne Oblężenie Robert Anthony Salvatore
Okładka książki Mroczne Oblężenie
Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: ISA Cykl: Legenda Drizzta (tom 9) Seria: Forgotten Realms fantasy, science fiction
Legenda Drizzta (tom 9)

Książka, którą można streścić następująco:
- przygotowują się do bitwy
- klepią się
- ewentualnie po wygranej dobra coś tam obgadują

Jeżeli mam myśleć o sobie z dawnych lat, to oczywiście wtedy wystarczało mi to, a nawet właśnie tego oczekiwałem po tych książkach. Dzisiaj sam nie wiem, chyba tak średnio?

Książka, którą można streścić następująco:
- przygotowują się do bitwy
- klepią się
- ewentualnie po wygranej dobra coś tam obgadują

Bardzo dobrze napisana książka. Niestety wyprawa mrocznych Elfów która kumuluje się od 2 poprzednich tomów potraktowana bardzo wybiórczo, wielka szkoda. Fabuła ucięta w połowie i pośpiesznie zakończona. Ostatni boss Baenre, pokonana jak jakiś pomniejszy mobek.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

z bólem serca daję 7*. Ten tom jest genialny, pełno w nim polityki oraz akcji. Niestety, moim zdaniem jest on za krótki! Motyw główny urywa się w zasadzie nagle, a mógł zostać jeszcze poprowadzony w tomie następnym. Szkoda, nie mniej nadal polecam.

Odnoszę wrażenie, że autorowi skończyły dobre pomysły i każdą kolejną część piszę jakby na siłę. Zatem na tej części zakończę swoją przygodę z Drizztem.

Ostatnia książka autora którą warto przeczytać w tej serii. O czym? Oczywiście o wojnie miedzy mrocznymi elfami a sojuszem krasnali, ludzi i elfów. Czyta się fajnie, w powieści pojawiają się bohaterowie znani z poprzednich odsłon, jak moi ulubieni dziwni czarodzieje z Bluszczowej Posiadłości.
Dobrze opisane walki, akcja goni akcje, czyli wszystko czego się spodziewałem.
Drizzta Do'Urden

Dobrze opisane walki, akcja goni akcje, czyli wszystko czego się...

Powoli zbliżamy się do końca drogi, w której autor zmienia się z osoby jarającej się tym, co pisze w pierwszorzędnego kapitalistę, który chce wyciągnąć od czytelników ostatni grosz.

Tytuł książki w zasadzie wyjaśnia wiele. Drowy przybyły do Mithrillowych Hal podobno w jednym celu - by podbić podziemne miasto w imię pajęczej królowej, ale matka opiekunka Baenre, pragnie zrealizować również swoje prywatne cele...

Jednak początkowo zakładany płynny szturm nie dojdzie do skutku. Niecnym drowom przeciwstawią się wszystkie krasnoludy z Mithrillowych Hal, jeźdźcy z Silverymoon, jeźdźcy z Nesme, czarodzieje i jeźdźcy z Longsaddle oraz barbarzyńcy z Settlestone. Siłami przewodzić będą Bruenor, Drizzt, Cattie-Brie oraz Regis. To jednak nie wszyscy, którzy wezmą udział w walce. Szale walki odwrócą się, gdy do gry dołączą dodatkowi sojusznicy.

Świt przyniesie rozwiązanie.

Kolejna mocna pozycja, zbliżającej się do końca oryginalnej sagi Dziedzictwo Mrocznego Elfa. Trwająca prawie przez całą książkę bitwa o Mithrillową Halę jest świetnie opisana przez Boba Salvatore. Poziom detali powoduje. że jako czytelnik, byłem w stanie wyobrazić sobie wszystko, tak dokładnie, jakbym tam był. Ogromny plus również za poczucie humoru: trening szałojowników, wybór wielkiego kapłana, oraz oczy Harkla, wywołały u mnie ogromny uśmiech :) Kolejna 8-ka z nadzieją na jeszcze więcej :)

- przeczytana drugi raz (2011)

- przeczytana drugi raz (2011)

IX księga legend Drizzta jest zdecydowanie jedną z najlepszych. W mrocznym Oblężeniu Salvatore opisuje wydarzenia w mieście mrocznych elfów Menzoberranzan, spotkania Errtu z pajęczą królową Lolth, przygotowania do bitwy w Mithrilowej Hali Bruenora, rozterki Svirfneblinów oraz naturalnie przygody Drizzta i Cattie-brie. Dzięki temu ta część nie jest monotonna jak niektóre jej poprzedniczki. Również opisana wojna między drowami i krasnoludami jest ciekawa i pełna akcji. Polecam i jestem ciekawy następnej części którą niebawem przeczytam :)

Nadchodzi jedna z największych bitew napisanych przez Salvatora. Jest w tym fenomenalny i z zapartym tchem czytamy kolejne części powieści.
Walka nabiera niekorzystny obrót, lecz nie ma kłopotów z których nie wydostałby się Drizzt.

• Forgotten Realms
  • Legenda Drizzta