Mroczne Oblężenie

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Legenda Drizzta (tom 9)
Wydawnictwo: ISA
Siege of Darkness

Inne wydania

Bogowie wędrują po zapomnianych Krainach pod postacią zwykłych śmiertelników i we wcieleniach wzbudzających nabożny podziw. Splot ogarnia chaos. Nadciąga Czas Kłopotów. z zamętu korzysta Królowa Pajęczych Otchłani, której nic nie powstrzymuje przed pojawieniem się na ulicach Menzoberranzan. Na rządzące domy pada strach, ale jedna z rodzin dostrzega szansę wspięcia się na szczyty władzy i obrócenia swej potęgi przeciwko światu Ponad. Drowy opuszczają mroczne głębiny Podmroku, aby raz jeszcze stoczyć bój z krasnoludami z Mithrilowej Hali. Bruenor Battlehammer i Drizzt nie poddadzą się bez walki, ale u ich boku zabraknie Wulfgara i Cattie-brie. Miliony czytelników odkryły już magię powieści R.A. Salvatore‘,a osadzonych w świecie zapomnianych Krain. To nowe wydanie sagi o mrocznym elfie prezentuje jego przygody w porządku chronologicznym i przedstawia kolejnemu pokoleniu Legendę Drizzta.

DonProsto | 2016-09-03
Przeczytana: wrzesień 2016

IX księga legend Drizzta jest zdecydowanie jedną z najlepszych. W mrocznym Oblężeniu Salvatore opisuje wydarzenia w mieście mrocznych elfów Menzoberranzan, spotkania Errtu z pajęczą królową Lolth, przygotowania do bitwy w Mithrilowej Hali Bruenora, rozterki Svirfneblinów oraz naturalnie przygody Drizzta i Cattie-brie. Dzięki temu ta część nie jest monotonna jak niektóre jej poprzedniczki. Również opisana wojna między drowami i krasnoludami jest ciekawa i pełna akcji. Polecam i jestem ciekawy następnej części którą niebawem przeczytam :)

Dreddenoth | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014

Doskonała kontynuacja poprzednich książek, po tej ksiazce stwierdzam że Lubię Jarlaxle jest to jeden z najsprytniejszych i najbardziej przebiegłych drowów. Tak rozsadzany i sprytny zawsze potrafi wyjść z każdej opresji, zasługuje na wlasny tom o swoich przygodach... Ubawiłem się przy opisach magów i ich wyczynów żabokonie (oj sorry kaluzo skoczki), to trzeba przeczytać by dać się wciągnąć przygodzie.

Dzwienkoswit | 2015-02-16

Mój ulubiony cytat:

„Cóż jednak z wiarą? Co z wiernością i lojalnością? Całkowitym zaufaniem? Wiary nie otrzymuje się przez namacalne dowody. Przychodzi ona z serca i z duszy. Jeśli ktoś potrzebuje dowodu na istnienie Boga, wtedy sama idea duchowości rozpływa się w sensualizmie i redukujemy to, co święte, do tego, co logiczne” -Drizzt Do’Urden

Zbigniew Biegun | 2015-02-21

Cześć lepsza od dwóch poprzednich ale i tak bardzo przeciętna. Przewidywalna, powtarzane schematy z poprzednich części. Fanom Forgotten Realms sie spodoba ale jeśli ktoś nie czytał, nich lepiej pozostanie na dwóch pierwszych trylogiach, szkoda psuć sobie dobrego zdanie o tej serii czytając tetralogie "Dziedzictwo Mrocznego Elfa".

Krystian Bas | 2015-05-10

Coś wspaniałego. Drowy ruszające na królestwo Bruenora Battlehammera. Intrygi Menzoberranzan, Jarlaxle pokazujący jaki jest naprawdę i udowadniający swą niesamowitość, Lolth knująca najbardziej skomplikowane intrygi i wspaniałe królestwo krasnoludów oraz jego obrona będąca jedną z bardziej epickich bitew.

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Nadchodzi jedna z największych bitew napisanych przez Salvatora. Jest w tym fenomenalny i z zapartym tchem czytamy kolejne części powieści.
Walka nabiera niekorzystny obrót, lecz nie ma kłopotów z których nie wydostałby się Drizzt.

MateoLuca | 2016-01-24

Świetna książka przygodowa, czytałem będąc w gimnazjum i na tamten moment była super frajdą.

Babuk1888 | 2015-12-30

Pierwsza połowa książki to ponowne zanudzanie nas drowami. Druga połowa za to jest świetna

Krzysztof | 2011-08-17

Jedna z ciekawszych części przygód. Warta polecenia.

Dariusz | 2012-04-08
Przeczytana: maj 2011

Książka ta jest opowieścią graniczną w całym Forgotten Realms. W niej jest opisany czas w którym zabrakło magii w całym Faerunie. Tłumaczy ona fabułę innych serii tj. pięcioksiąg Cadderly'ego, wojna pajęczej królowej, oraz pozostałych książek o przygodach Drizzta Do'Urdena.