Wojna bliźniaków

Cykl: Legendy (tom 2) | Seria: Dragonlance
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Drugi tom Legend trylogii osadzonej w świecie sagi DRAGONLANCE. Po Kataklizmie nastaje czas czarnej rozpaczy dla mieszkańców kontynentu Ansalon. Większość ziem jest zniszczona, miasta leżą w gruzach, a dzicy ludzie i bestie krążą po okolicy. Do bram Thorbardinu przybywają krasnoludowie, którzy domagają się wpuszczenia tak rozpoczyna się konflikt. W te właśnie czasy przenosi się Raistlin, pragnący rzucić wyzwanie Królowej Ciemności...

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/

Fasoletti | 2018-09-13
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 10 września 2018

Kolejna część zaliczona. Fajnie było znów wrócić do świata Dragonlace i poznać dalsze losy maga Raistlina i wojownika Caramona. Historia wciąga tak samo jak poprzednie części i stoi na tym samym, wysokim poziomie.

Mój zachwyt nad DragonLance tutaj trwał nadal, a "Legendy" były moją ulubioną częścią tej serii. Co tam się działo... po prostu świetne książki.
Nie będę się rozdrabniać nad fabułą, bo szczerze się przyznam, że czytałam bardzo dawno i nie do końca pamiętam, co tam się działo... ale za to wciąż pamiętam, jakie ogromnie świetne wrażenie na mnie robiły. Mogłam je czytać, czytać i czytać całymi dniami i nie robić nic innego.

Aiwlys | 2013-01-30
Na półkach: Przeczytane, Faworyty
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaczęło się odrobinkę tajemniczo i po pierwszych rozdziałach nie miałam pojęcia czego się spodziewać, o czym będzie opowiadał kolejny tom. Zastanawiałam się, co stało się z Tasem, czy naprawdę go uśmiercono? Później wczytywałam się z zapartym tchem w wątki opowiadające o armii Fistandantilusa, o poczynaniach Caramona. Nie mogłam troszkę pogodzić się z zachowaniem Raistlina względem Crysanii. Gdzieś w głębi mnie nadal paliła się iskierka nadziei. A może jednak coś z tego będzie. Człowiek z duszą romantyka tak ma ;) I wtedy doszłam do ostatnich stron tego tomu... i musiałam sięgnąć po następny i przeczytać choćby pierwsze strony.

Donnas | 2012-09-05
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Mao | 2017-01-15

Świetna powieść czasów szkolnych. Trylogię o bliźniakach uważam za jedną z najlepszych - obok czteroksięgu "Kronik" Dragonlance - serii fantasy, jaka kiedykolwiek powstała. Przygoda, ciekawe postacie, niepowtarzalny klimat, doskonale, prosto napisana. Minusów nie ma.

Marcin Książyk | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

Książka godna polecenia. Klasyczne fantasy z dużą ilością magi oraz machania mieczami.

Kelido | 2019-01-29
Przeczytana: 2005 rok