Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów

Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów
Charlotte RamelUlf Stark Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Cynamon i Trusia (tom 1) wierszyki, piosenki
28 str. 28 min.
28 min.
Agnieszka Stróżyk
poezja dziecięca szwedzka ciało

Okładka książki Uciekinierzy Kitty Crowther, Ulf Stark
Uciekinierzy Kitty Crowther, Ulf...
Okładka książki Tej nocy Miś chce być duży Charlotte Ramel, Ulf Stark
Tej nocy Miś c... Charlotte Ramel, Ul...

Raczej na nie, niż na tak. Nam nie podobały się rytm i rym - a raczej brak zdecydowania, czy ma być rymowane, czy jednak nie... Niestety.

Obie z córką przepadamy za nimi. Zgrabne wierszyki, które pozwalają dziecku zapamiętać nazwy części ciała. Kupiłam jak córka skończyła roczek. Często do niej (i pozostałych części z serii) wracamy.
A w trudnych chwilach mówimy sobie wierszyk o palcach.
Ilustracje też przypadły nam do gustu.
Polecam.

A w trudnych chwilach mówimy sobie wierszyk o palcach.
Ilustracje też przypadły nam do gustu.
Polecam.

Rewelacyjne wierszyki. Nigdy nie byłam fanką poezji - bo chyba można tak to nazwać - ale te są rewelacyjne.

Cynamon i Trusia – wierszyki od stóp do głów (czyli co, do czego i po co)

Wyjaśnić, dlaczego istniejmy, co znaczy miłość, i do czego TO wszystko zmierza potrafi każdy, ale spróbujcie odpowiedzieć dziecku na pytanie „po co jest pępek?” i to w sposób rymowany. W razie jakbyście mieli z tym kłopot – ta książka jest idealnym rozwiązaniem.

Jeżeli autor od dziecka miał wpajane przez ojca, że „Dobra książka wciąga od pierwszej strony. I nic na świecie nie może cię od niej oderwać” (a to właśnie przekazywał małemu Ulfowi Starkowi tata) – to nie miał wyboru – musiał pisać dobre książki. To, że są one dla dzieci tylko powiększa skalę trudności i zabawy.
Do tego, aby dzieło było kompletne i żeby pytania o przyczynę posiadania pary oczu, pępka lub ucha nie pozostawały bez niedomówień, niezbędne było zobrazowanie tych historii. Stworzenie postaci wyraźnych, zabawnych i charakterystycznych. I z takim zadaniem poradziła sobie szwedzka ilustratorka Charlotte Ramel.

Dzięki tej parze (i niewątpliwemu talentowi tłumaczki Agnieszki Stróżyk) nasze dzieci otrzymują przezabawną rymowaną encyklopedię i prawdziwy almanach definicji części ciała. Poznają tytułowych Cynamona i Trusię od przysłowiowych „stóp do głów” w przezabawnych rymowankach, śmiesznych ilustracjach i mądrych puentach.

Lekko, przyjemnie i z wyczutym idealnie dystansem napisane wierszyki, pozwolą nam podczas dobrej zabawy z książką i dziećmi wskazywać stopy, palce, uszy, włosy, a nawet poznać tajemnicę znikającej pupy.

www.napoleczce.pl

- - - - - - - - - - -
cała recenzja wraz z grafikami znajduje się pod adresem:

Cynamon i Trusia – wierszyki od stóp do głów (czyli co, do czego i po co)

Jeżeli autor od dziecka miał wpajane...

Dla dzieci 3+

nam tez najbardziej podobał sie wiersz o pupie ;-D

7 * dałam ze względu na ilustracje. Bo przekład faktycznie niestety nie do końca sie udał. A szkoda, bo pomysł świetny.

Dla dzieci 3+

nam tez najbardziej podobał sie wiersz o pupie ;-D

Idealne do zapoznawania z częściami ciała. Ładnie wydana, prosta w formie, przez co przyciągająca nawet uwagę Maluszka. Do tego zabawna. Zdecydowanie godna polecenia!

Świetne wierszyki dla malucha! Śmieszne krótkie wierszyki o częściach ciała (najlepsze moim zdaniem o pupie i stopie). Książeczka ładnie wydana, kolorowa w twardej oprawie. Minusem jest cena za te 13 krótkich wierszyków oraz to że niektóre wierszyki wydają się jakieś niedopracowane, bez rymu (zapewne kwestia tłumaczenia)

Piękne wydanie, kolorowe duże ilustracje. Gorzej z przekładem. Wierszyki takie sobie. Do wierszyków dla dzieci takich naszych polskich autorów jak np. Michał Rusinek czy Agnieszka Frączek się nie umywają.

Wesołe wierszyki o częściach ciała,pozwolą maluchowi poszerzyć zasób słownictwa,a i starsze dziecko będzie się przy nich dobrze bawiło.Plusem są duże,wyraźne ilustracje,ogólnie książka bardzo lubiana przez starszego.

Bardzo zabawna książka przedstawiająca w ciekawy sposób części ciała :D

Bardzo zabawna książka przedstawiająca w ciekawy sposób części ciała :D

• Dla dzieci
  • literatura dziecięca
  • Książki dla dzieci
  • Wiersze
  • Literatura dziecięca
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów