Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów

Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo: Zakamarki
Kanel och Kanin. Dikter om kroppen
978-83-60963-58-6
uriel

Trochę rymów, dużo śmiechu - i po chwili znamy się już od stóp do głów! W przewrotnych wierszykach Ulf Stark z przymrużeniem oka filozofuje na temat części ludzkiego ciała. Ile się zmieści w naszych głowach? Gdzie mieszka język? Co by to było, gdybyśmy nie mieli pupy? I jakie rozrywki lubi rodzina Lewostopaków? Dzięki wyrazistym i zabawnym ilustracjom Charlotte Ramel od pierwszego wejrzenia polubimy Cynamona i Trusię, którzy z wielką ciekawością przyglądają się sobie od stóp do głów!

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2009

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/cynamon-i-trusia...»

kwiatek29 | 2014-01-09

Wesołe wierszyki o częściach ciała,pozwolą maluchowi poszerzyć zasób słownictwa,a i starsze dziecko będzie się przy nich dobrze bawiło.Plusem są duże,wyraźne ilustracje,ogólnie książka bardzo lubiana przez starszego.

uriel | 2010-07-04
Przeczytana: kwiecień 2010

Pierwsza książka mojego synka! Czytałam mu ją zanim skończył dwa miesiące - kładliśmy się obok siebie na łóżku, książeczkę trzymałam nad nami, a Ignaś jak urzeczony wpatrywał się w obrazki. Zaiste idealne ilustracje dla takiego malucha: duże, kolorowe, a nade wszystko przykuwająca uwagę twarz tytułowego Cynamona. Dowcipne i ciekawe wierszyki.

Monika Posiadała | 2015-11-19
Na półkach: 2015, Przeczytane, Dzieciakowe

Idealne do zapoznawania z częściami ciała. Ładnie wydana, prosta w formie, przez co przyciągająca nawet uwagę Maluszka. Do tego zabawna. Zdecydowanie godna polecenia!

Agawi | 2014-01-27

Świetne wierszyki dla malucha! Śmieszne krótkie wierszyki o częściach ciała (najlepsze moim zdaniem o pupie i stopie). Książeczka ładnie wydana, kolorowa w twardej oprawie. Minusem jest cena za te 13 krótkich wierszyków oraz to że niektóre wierszyki wydają się jakieś niedopracowane, bez rymu (zapewne kwestia tłumaczenia)

zazanka | 2014-01-17
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Piękne wydanie, kolorowe duże ilustracje. Gorzej z przekładem. Wierszyki takie sobie. Do wierszyków dla dzieci takich naszych polskich autorów jak np. Michał Rusinek czy Agnieszka Frączek się nie umywają.

synafia | 2011-07-08

Dla dzieci - bardzo dobra pozycja. Z humorem, bez zadęcia, o sprawach podstawowych a ważnych - o stopie, oku, pupie i policzkach. Moje ulubione to ten o sercu i ten o palcach. Warto!

frezis | 2011-05-24
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

świetna pozycja, wierszyk o pupie najlepszy. Moje dzieci bardzo lubią tę książkę

Przeczytana: 24 września 2013

Bardzo zabawna książka przedstawiająca w ciekawy sposób części ciała :D

Alicja7-84 | 2013-09-16

Wierszyk o pupie - majstersztyk :)

TroppoSensibile | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016