Smitten Kitchen, czyli Nowy Jork na talerzu

Tłumaczenie: Dorota Gruszka
Wydawnictwo: Znak
The Smitten Kitchen Cookbook
kebby

Przede wszystkim jest Nowy Jork. Miasto tysiąca zapachów, setek nacji i języków. Pulsująca kolorami mekka smakoszy. Kulinarny tygiel, w którym wykwintna kuchnia miesza się z potrawami ze wszystkich stron świata. Jest też maleńka kuchnia na Manhattanie, której 4m² szczelnie wypełniają nowojorskie smaki. To tu autorka książki wyczarowuje swoje dania. Niech jej proste i efektowne przepisy staną...

Jest też maleńka kuchnia na Manhattanie, której 4m² szczelnie wypełniają nowojorskie smaki. To tu autorka książki wyczarowuje swoje dania. Niech jej proste i efektowne przepisy staną się Twoim oknem na kulinarny świat.

Nie potrzebujesz nieosiągalnych składników ani dyplomu szefa kuchni. Wystarczy miłość do gotowania i… Nowego Jorku.

Deb Perelman – wstaje rano i cały dzień gotuje w swej maleńkiej nowojorskiej kuchni wszystko, na co przyjdzie jej ochota. Gdy zakładała blog kulinarny „Smitten Kitchen”, nie sądziła, że jego prowadzenie stanie się zajęciem na cały etat ani że jej przepisy będą inspirować miliony czytelników.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/product/174324-smitten-kit...(?)

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/174324-smitten-kit...»

Na półkach: Przeczytane, Znak

Wiecie co? Mam takie marzenie... Tak naprawdę marzeń mam wiele i większość z nich pewnie zbyt wygórowana, ale co poradzić, pomarzyć może w końcu każdy i o czym tylko zechce ;) Także wracając do tego jednego z moich marzeń... Chciałabym pojechać do Ameryki, na początek do Ameryki Północnej. Chciałabym tam zobaczyć tak wiele miejsc, tak wiele stanów i miast. Jednym z tych miast jest Nowy Jork. Choć nie chciałabym tam mieszkać, za nic w świecie nie ciągnie mnie do mieszkania w takim ogromnym mieście. Nawet tutaj w Polsce nie chciałabym mieszkać w żadnej Warszawie, Gdańsku, Krakowie czy innym dużym mieście. Mi moje średniej wielkości miasto wydaje się idealne ;)

Ale nie o tym przecież chciałam, ja jak zwykle umiejętnie zbaczam z tematu. Bo dzisiaj o Nowym Jorku chciałabym Wam napisać, a dokładniej o Nowym Jorku na talerzu. Jak mantrę powtarzam to, że jestem ogromną maniaczką książek kucharskich. Naprawdę je uwielbiam! I naprawdę rzadko z nich korzystam co jest okropne! Nie jestem...

Ania | 2017-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2017

Do tej pory może nie wykorzystałam może za dużo przepisów z tej książki ale te na które się skusiłam całkowicie skradły moje (i nie tylko) serce.
Przepisy nie są skomplikowane, w większości można je zrobić ze składników dostępnych w domu, bez konieczności przeszukiwania sklepów internetowych aby znaleźć co bardziej egzotyczne składniki. Do tego okraszone są całkiem miłymi komentarzami autorki. Naprawdę polecam tę kulinarną pozycję i mam nadzieje, że w Polsce będą jeszcze publikowane jej przepisy.

Jagna | 2017-02-06
Przeczytana: luty 2017

Świetna! Przysięgam z ręką na sercu - to aktualnie moja ulubiona książka kucharska ♥

Jestem najedzona i wniebowzięta. Oczywiście jeszcze nie wszystkie pomysły uskuteczniłam, ale na ten moment każdy po kolei mi wychodzi, przy garach nie trzeba stać godzinami a dania są PRZE-PY-SZNE!

Autorka bardzo przyjemnie snuje swoje opowieści, to nie są przepisy w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Jedyne czego brakuje to jakieś urocze, kolorowe tasiemki do zaznaczenia konkretnej strony.

25ben | 2017-01-17

Świetne przepisy, nieskomplikowane i smaczne. Bardzo ładne zdjęcia i fajne osobiste komentarze autorki.

czytane_pogodzinach | 2017-11-17
Przeczytana: 03 września 2017

zy wiecie że książki kucharskie można czytać jak powieści? Nie? Ja też nie wiedziałam, aż nie trafiłam na @smittenkitchen #nowyjorknatalerzu od @wydawnictwoznak.pl
To cudownie wydana, gruba (!) książka z dość prostymi, oryginalnymi przepisami, które oprawione są nie tylko w piękne zdjęcia, ale również porady, ciekawostki i anegdoty. Czytając ma się wrażenie, jakbyśmy siedzieli w maleńkiej kuchni Deb ( raptem 4m2😱), zajadając angielskie razowe bułeczki z malinami i ricottą, popijając kawkę i rozmawiając jak z najlepszą przyjaciółką o smakach i zapachach na talerzach Nowego Jorku! Obłęd 💓📖 Jeśli tak jak ja szukacie przepisów nie tylko w internecie i lubicie mieć kulinarne perełki w swojej biblioteczce, koniecznie po nią sięgnijcie, a nie będziecie się mogli od niej oderwać ! 😍😍😍

Monika | 2016-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Bardzo fajna książka kucharska, przepisy proste i łopatologicznie opisane z krótkimi komentarzami autorki
Serdecznie polecam

Kashka | 2017-12-04