Beauty&food

Tłumaczenie: Katarzyna Mojkowska
Wydawnictwo: MUZA S.A.
poradniki
nadzieja1925

Książka doskonale spełni oczekiwania tych, którzy chcą poznać produkty sprzyjające urodzie i sprawiające, że skóra, włosy i paznokcie stają się zdrowe i piękne. Książka składa się z dwóch części: programu odnowy i przepisów, które w tym pomogą. Autorka zdradza, co należy jeść, czego unikać, i jak, dzięki drobnym zabiegom, pomóc urodzie… A to wszystko dzięki postawieniu na zgodne z porami roku, naturalne odżywianie się.
Do tego proponuje proste przepisy na samodzielnie robione kosmetyki, za stosowanie których ciało i skóra odwdzięczą się pięknym wyglądem!

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/beauty-food-emilie-hebert-4945639/

Bardzo dawno nie czytałam takiej skarbnicy wiedzy! Wszyscy wiemy, że kondycja naszej skóry, włosów czy paznokci zależy głównie od spożywanych posiłków. Zazwyczaj jednak, gdy mamy problem z trądzikiem czy z wypadającymi włosami, sięgamy po leki. W ten sposób wyniszczamy nasz organizm. A można było po prostu przestać pić mleko lub jeść więcej cynku i byłoby po problemie.

Cała książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej odświeżymy naszą kuchnię , powiemy raz TAK, a raz duże NIE i usłyszymy dobre rady autorki. Druga część natomiast składa się z różnych fajnych przepisów (a co najważniejsze dostępnych w każdym sklepie), które są podzielone na pory roku, żeby troszkę ułatwić nam życie. Dodatkowo przepisy na domowe kosmetyki takie jak balsam do ust czy chociażby oszczyszczający tonik.

Dla mnie największą wartość ma tabelka z ładnie rozpisanymi składnikami odżywczymi oraz przepisy na moje dolegliwości. Nigdy mój dermatolog nie spytał się mnie, czy może przypadkiem nie powinnam...

MoznaPrzeczytac | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

„Beauty & Food” nie jest żadną cudowną metodą odchudzania, drakońską dietą, czy dziwnym sposobem odżywania. Jest to styl życia promujący zielone jedzenie, które pomaga uzyskać skórę marzeń. Znajdziemy tu rady, co robić i jak się odżywiać by skóra odzyskała blask i zdrowy wygląd, jedząc przy tym całkiem smacznie, będzie też kilka słów o detoksie organizmu, a także sposoby na zrównoważenie pH skóry oraz powstrzymanie procesu starzenia.

Pełna recenzja książki wraz ze zdjęciami na stronie:

«Beauty&food» to filozofia opracowana przez Emilie Herbert. Ma ona na celu poprawić stan naszej skóry dzięki odpowiedniemu odżywianiu się. W książce znajdziemy m.in. listę zdrowych produktów, które warto wprowadzić do naszej kuchni, oraz tych niezdrowych, źle wpływających na nasz organizm, które powinniśmy wyeliminować. Do tego znajdziemy przepisy na zdrowe dania oraz na łatwe do wykonania naturalne kosmetyki DIY - ta część książki podzielona jest na cztery pory roku, a każda z nich oparta jest na warzywach i owocach dostępnych w danym sezonie. Całość została pięknie wydana i uzupełniona o zdjęcia apetycznie wyglądających dań.

Pisałam Wam już o moich próbach przejścia na “jasną stronę mocy” odżywiania. Niestety wciąż nie bardzo mi to wychodzi, ale staram się! A kolejne lektury w tej tematyce jeszcze bardziej mnie mobilizują, żeby coś zmienić w swojej kuchni i w swoich posiłkach. Czy «Beauty&food» wywarło na mnie jakiś wpływ? I tak, i nie. Z jednej strony dowiedziałam się sporo...

Ula Lipka | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Nie jest to moja pierwsza książka o takiej tematyce. Mam dziwne wrazenie, że juz to wszystko dawno zostało napisane i to wiele razy. Może na początku napiszę o plusach. Szata graficzna bardzo ładna, zdjęcia potraw też bardzo smaczne a tabela składników bardzo pomocna i na tym koniec. Porady bardzo ogólne np.z rozdziału lato "jedź lżej i różnorodnie" oraz "nawadniam się" to nic odkrywczego a 30 przepisów kulinarnych wegetariańskich to zdecydowanie za mało ja za taką cenę. Cóż,książkę czyta się bardzo szybko i nie zmusza ona do jakiś większych refleksji.

martaa | 2017-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2017