czytane_pogodzinach 
instagram.com/czytane.pogodzinach
kobieta, Jaworzno, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 30 tygodni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-15 11:59:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

"Życie jest tym, co z niego zrobimy, a akceptacja jest kluczem do wszystkich naszych problemów." Jestem już po przeczytaniu nowości "Uniesienie" z cyklu Castle Rock, do którego możemy zaliczyć np Cujo, Martwa Strefa czy Sklepik z marzeniami. Jest to bardzo krótka, choć jak to u Mistrza bywa, dosadna i wielowątkowa powieść, przy której spędzicie całkiem przyjemne chwile.💗Muszę jednak przyznać,... "Życie jest tym, co z niego zrobimy, a akceptacja jest kluczem do wszystkich naszych problemów." Jestem już po przeczytaniu nowości "Uniesienie" z cyklu Castle Rock, do którego możemy zaliczyć np Cujo, Martwa Strefa czy Sklepik z marzeniami. Jest to bardzo krótka, choć jak to u Mistrza bywa, dosadna i wielowątkowa powieść, przy której spędzicie całkiem przyjemne chwile.💗Muszę jednak przyznać, że wolę bardziej mroczną i fantastyczną stronę Kinga, niż tą moralistyczną i obyczajową! Wszystkich znających twórczość autora tylko z opowieści lub kilku z ekranizowanych klasyków może zaskoczyć fakt, że "Uniesienie" to ani nie thriller, ani horror, tylko obyczajówka z puentą. I tym bardziej Was zaskoczę pisząc, że King ma sporo takich dzieł w swoim dorobku, oczywiście w każdej musi być choć zalążek firmowej już autora specyficznej fantastyki i grozy dyszącej na ramieniu głównego bohatera.
"Uniesienie" to ta bardziej wrażliwa strona pisarza, w której za punkt honoru autor stawia sobie przekazanie w historii głębszego sensu, zmusza czytelnika do zatrzymania się i zastanowienia, tuż po tym jak wyciśnie z niego kilka łez! Tak, to wielowątkowa obyczajówka z małym wątkiem paranormalnym . Mamy tu zwykłego bohatera z niezwykłą przypadłością i zbliżającym się "dniem zero" i małżeństwo lesbijek, borykajace się z nietolerancją ze strony innych mieszkańców, a także wiele powiązanych ze sobą relacji, niedomówień czy skrajnych poglądów na daną sytuację. Mamy również bardzo ciekawy obraz przyjaźni, walki o akceptację w społeczeństwie i naprawiania złych stosunków z sąsiadami . To wszystko na zaledwie 170 stronach, wydanego duża czcionką, opowiadania, które pochloniecie w jeden wieczór. Warto takiego Kinga poznać!
Znacie miasteczko Castle Rock z powieści autora? A wiecie, że powstał autorski serial z tytułowym miasteczkiem w roli głównej? To nielada gratka dla wszystkich fanów Mistrza! Podobno to niezły trening myślowy z odnajdywania odniesień do poszczególnych powieści Kinga! Brzmi fantastycznie!

pokaż więcej

 
2018-11-12 21:31:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

" Z każdym oddechem" autorstwa mojego króla romansu Nicholasa Sparks'a 💗 Może jestem w tym momencie nieobiektywna, ale znów stało się tak, jak zawsze z jego powieściami - połknęłam ją jednym tchem i strasznie ją polubiłam.

Historia Hope i Tru podzielona jest na dwie części, których fabuły nie mogę Wam zanadto zdradzić.
Hope to 36letnia pielęgniarka trwająca w nieudanym zwiazku, której...
" Z każdym oddechem" autorstwa mojego króla romansu Nicholasa Sparks'a 💗 Może jestem w tym momencie nieobiektywna, ale znów stało się tak, jak zawsze z jego powieściami - połknęłam ją jednym tchem i strasznie ją polubiłam.

Historia Hope i Tru podzielona jest na dwie części, których fabuły nie mogę Wam zanadto zdradzić.
Hope to 36letnia pielęgniarka trwająca w nieudanym zwiazku, której plany i marzenia, choć mocno sprecyzowane, dalekie są od realizacji.
Tru to pełny życia i spełniony mężczyzna. Afryka, a dokładniej Zimbabwe, gdzie pracuje jako przewodnik to jego miejsce na ziemi. Żyje jak chce i kocha to co robi . Do pełni szczęścia potrzebne jest mu spotkanie z ojcem. I w tej sprawie odwiedza po raz pierwszy Amerykę. Los łączy tą dwójkę w niełatwych dla nich momentach życia. Rodzi się wielkie uczucie między nimi, a tym samym trudne decyzje, które przyjdzie im podjąć. Jak potoczy się ich historia? Czy połączy się w jedną, musicie sprawdzić sami.

Jedne co mogę Wam zdradzić, to fakt, że autor nie stroi od kreowania tym dwojgu wielu przeciwności losu. W całej historii nie brakuje emocji, trudnych decyzji do podjęcia, czy wzlotów i upadków bohaterów. To słodko-gorzka fikcja literacka z zalążkiem literatury faktu!
Choć to typowy romans, wciąga czytelnika i gra na jego emocjach. Bardziej doświadczonym w jego powieściach czytelnikom może wydać się nadwyraz przewidywalna. Jednak uprzedzam, że czasem prawdziwa słodko-gorzka rzeczywistość jest o wiele bardziej wartościowa niż zaskakujące zwroty akcji! Do tego wszystkiego ciekawi bohaterowie i to co ja uwielbiam najbardziej w powieściach Sparksa, prawdziwość i realność jakby napisana przez samo życie, z nutką magii i wszystkich kolorów miłości!

Miałam małą przerwę od twórczości autora, ale po tej lekturze muszę koniecznie nadrobić zaległości! 🙈🙊

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
123 45 143
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd