52 Kolory Życia t.3

Okładka książki 52 Kolory Życia t.3 Magdalena Kozioł
Okładka książki 52 Kolory Życia t.3
Magdalena Kozioł Wydawnictwo: Pociąg do natury, Magdalena Kozioł literatura obyczajowa, romans
Pociąg do natury, Magdalena Kozioł
2016-07-20
2016-07-20

Ten tom zdecydowanie narzuca ciekawszą akcję. Życie Jacka jest w niebezpieczeństwie. Jego praca po raz kolejny rozwija wachlarz niebezpieczeństw. Jak przyjmie to jego żona, która już wcześniej była u kresu wytrzymałości?
Sally głęboko duma nad swoją sytuacją, ale kiedy docierają do niej straszne wieści, nie zastanawia się ani chwili i pędzi do szpitala, do którego przewieziono Jacka. Przez myśl jej nie przychodzi jak wyjaśni swoją obecność przed bliskimi mężczyzny.

Nie patrzałam przychylnie na Jacka, który niemal porzuca rodzinę na rzecz kochanki, jednak perspektywa Anety, która naprawdę ma już dosyć męża i jego pracy, trochę ułatwia sytuację.
Nie potrafię jednak zrozumieć i uszanować Sally. Ona z pełną premedytacją rozbija rodzinę. Mając przed oczami uroczego Stasia, który tęskni za tatą, bez wahania wciąga mężczyznę coraz głębiej w romans. Jest opisywana w samych superlatywach. Jako osoba empatyczna, wrażliwa, troskliwa i bardzo inteligentna. Nie pokrywa się to jednak z jej zachowaniem, które świadczy o całkiem nieźle zaawansowanym egoizmie.

Słabo wypadł również motyw medyczny. Miłość najwyraźniej dodaje skrzydeł, bo Jacek otarłszy się o śmierć i mając poważny uszczerbek na zdrowiu błyskawicznie staje w pełni sił fizycznych. Po długiej i skomplikowanej operacji, kilku dniach leżenia po prostu wstaje, idzie i spędza z Sally całkiem aktywną noc…

Nie mniej mimo tych wszystkich wad, a może właśnie dzięki nim, jestem nieprawdopodobnie ciekawa jak to wszystko się skończy. Jak zachowa się Jacek, który nadal ma pełną drogę odwrotu? Czy Sally paląc za sobą niektóre mosty będzie tego kiedyś żałowała? Przekonam się niebawem.

Zapraszam na recenzję

Zapraszam na recenzję

Za mną trzecia część z serii "52 kolory życia". Poprzednia część wywołała we mnie skrajne emocje. Znienawidziłam głównych bohaterów, szczególnie Jacka. W rozmowie z autorką, Pani Magda stwierdziła, że to bardzo dobrze, że obraziłam się na te postacie, a powieść dostarczyła mi dużo emocji. W trzeciej części również wiele się dzieje. Jeżeli jesteście dopiero przy pierwszym tomie, ostrzegam, że recenzja będzie na samym początku zawierała pewien spojler.

Romans pomiędzy Sally i Jackiem kwitnie. Bohaterowie spędzili wspólnie noc w letniskowym domku nad morzem, a nad ranem cieszą się swoją obecnością. Jacek cały czas oddala się od żony, ich relacje ulegają pogorszeniu, a wolny czas woli spędzać z kochanką. Sally, która niedawno została narzeczoną, bezgranicznie zakochała się w policjancie. Uwielbiam spędzać czas z żonatym mężczyzną, ignoruje telefony, od mężczyzny, który ma zostać jej mężem. Podczas krótkich rozmów z Tomkiem twierdzi, że źle się czuje oraz jest zapracowana, ze względu na sklep, który ma zostać otwarty. O swoim zauroczeniu powiedziała tylko przyjaciółce Marcie, jednak znajomi podejrzewają, że Sally coś ukrywa, bądź czymś zamartwia się. Spotkania Sally i Jacka odbywają się coraz częściej, a zakochani nie mogą nacieszyć się swoją obecnością. Praca jednak jest pracą i Jacek musi opuszczać kochankę, kiedy udaje się na służbę. Pewnej nocy dochodzi do strzelaniny, w której policjant Poznański zostaje ranny i w bardzo ciężkim stanie trafia do szpitala. Czy uda mu się przeżyć? Czy w szpitalu Sally spotka Anetę? Jak zmieni się życie bohaterki? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie w trzeciej części serii o kolorach życia.

Nadal jestem zła na głównych bohaterów. Nie podoba mi się postępowanie Jacka, to że zaniedbuje rodzinę, okłamuje żonę i coraz mniej czasu poświęca synkowi. W swoim życiu wiele osiągnął, stworzył kochający się dom, a jedno spotkanie z nieznajomą doprowadziło do romansu. Irytuje mnie również postać Sally, które rozbija rodzinę. Dobrze wie, że Jacek ma synka, dla którego powinien poświęcić cały świat. Mimo to, miesza w życiu rodziny Poznańskich, jednocześnie pogarszając relacje ze swoim narzeczonym.

Pani Magda w tej książce skupia się na miłości dorosłych osób, które wpadają w romans i nie widzą świata poza sobą. Czy naprawdę warto poświęcać obecne życie i osiągnięcia dla romansu? Przecież nigdy nie wiadomo, czy ten stan przerodzi się w coś więcej. Osoba, która ma dom i dziecko, nie zawsze jest w stanie poświęcić się dla kochanki i zostawić to, co zbudowała przez lata. Czasami zauroczenie daną osobą może być chwilowe, a przez podjęte decyzje możemy cierpieć całe życie. Jestem bardzo ciekawa dalszych losów Sally, Tomka, Jacka oraz Anety.

Z każdym kolejnym tomem, historia Sally tak mocno mnie wciąga, iż najchętniej sięgnęłabym od razu po kolejny tom, by dowiedzieć się jak dalej potoczyły się jej losy. Jednak trzeba umieć zachować umiar i delektować się tym dłużej.

Tym razem poznajemy kolejne kolory - turkusowy, żółty, purpurowy, beżowy, perłowy oraz szmaragdowy. Nasza Sally jest rozkojarzona. Zakochała się w żonatym mężczyźnie, choć ma narzeczonego. Miłość bywa jednak silniejsza od wszystkiego i nie zawsze da się z nią walczyć. Skoro serce kocha, czy można się temu przeciwstawiać? Nie każde małżeństwo musi być wspaniałe, zdarza się, że miłość się wypala, że ludzie są ze sobą tylko z przyzwyczajenia, bądź ze względu na dzieci. Ale czy warto się męczyć w takim związku pozbawionym gorących uniesień i chwil zapomnienia?

Sally to bohaterka, którą polubiłam od samego początku. Wiadomo, ma swoje zmartwienia jak każdy człowiek. Ale zawsze stawia na szczerość i prawdę. Czy zatem zakończy swoje narzeczeństwo? Czy wyzna Tomkowi, iż poznała kogoś innego, dla kogo teraz bije jej serce?

W tym tomie będzie się działo. Autorka po raz kolejny zadbała o wiele emocji. Zdarzy się wypadek, przez który nie tylko Sally będzie załamana, ale również i my czytelnicy, którzy bacznie kibicujemy jej życiu i temu co się w nim dzieje. Do tego pojawią się chwile szczęścia, ale również i rozterki sercowe spowodowane rozstaniem.

Czasem odnosiłam wrażenie, że losem tej dwójki (Sally i Jacka) kieruje przeznaczenie. A czy Wy w nie wierzycie? Czy wierzycie, że jeśli ma być nam coś dane to tak właśnie będzie? Często mówi się "co ma być to będzie". Więc jak potoczy się życie tej dwójki? Czy znajdą w sobie tyle siły, by wyznać prawdę swoim partnerom i połączyć się w jedność?

Magdalena Kozioł przedstawia nam kolejne kolory życia, które zostały napisane czystymi emocjami. Czytając da się to wyczuć. Pokazuje nam również, iż miłość do żonatego mężczyzny wymaga od nas wiele wyrzeczeń. Jest wiele rzeczy które chciałoby się robić w takim stanie, a jednak nie można sobie na to pozwolić. Czy zatem taki potajemny związek, ciągłe ukrywanie się ma szansę zaistnieć naprawdę? O tym, przekonajcie się sami.

52 Kolory Życia, tom III to kolejna dawka emocji zaserwowana czytelnikom poprzez autorkę. To odkrywanie kolejnych kolorów życia i ich wpływu na nasze życie. Ja już jestem ciekawa dalszych losów bohaterki, a Was tymczasem gorąco zachęcam do przeczytania tejże lektury.

www.czytaninka.blogspot.com

Całość tutaj: http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/2017/05/45-52-kolory-zycia-tom-3-magdalena.html#more

W trzecim tomie 52 kolorów życia Autorka dalej czaruje czytelnika kolejnymi niesamowicie barwnymi rozdziałami. Tym razem spotykamy się z takimi kolorami jak: turkusowy, żółty, purpurowy, beżowy, perłowy i szmaragdowy. Nadmorska przygoda Sally z każdą stroną coraz bardziej nabiera tempa. Jakie wydarzenia tym razem kryją za sobą powyższe kolory? Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją recenzją!

Nadmorski romans Sally i Jacka rozkwita z każdą kolejną stroną książki. Uczucie, które ich połączyło zostało też przypieczętowane. Uwielbiają swoje towarzystwo i są sobą zafascynowani. Nie przyjmując wyrzutów sumienia do świadomości, dwójka zakochany staje się sobie coraz bliższa. Jacek poświęca swojej żonie i synkowi coraz mnie czasu. Pojawienie się Sally w jego życiu spowodowało, iż mężczyzna oddala się od swojej rodziny i musi robić wszystko, żeby ukryć romans przed małżonką. Uczucie do Sally zawładnęło jego całym ciałem i duszą... Ta kobieta z każdym kolejnym dniem staję się dla niego coraz bardziej ważniejsza. Jacek często przywołuję Sally w swoich wyobrażeniach i zastanawia się co akurat robi... Sally natomiast stopniowo przestaje myśleć o swoim narzeczonym. Jak łatwo można zaobserwować wszystko podąża w jednym kierunku, lecz czy wyniknie z tego coś dobrego? Czy kobieta zerwie zaręczyny? Czy Jacek zostawi żonę dla Sally? W tym tomie prócz chwil uniesień i radości, nie zabrakło też w życiu bohaterów sytuacji lekko dramatycznych, stawiających ich przeszłość pod ogromnym znakiem zapytania. Nadrzędną rolę w tym tomie odgrywa kolor purpurowy, który zdecydował dostarczyć Sally i Jackowi chwil smutku i rozterek. Ale... Po burzy zawsze wychodzi słońce.

„Ponoć to, co dajemy światu, dajemy sobie samym.”

Kolejny piękny tom. Bohaterowie stają mi się coraz bliżsi. Coraz bardziej zaczynam się wczuwać w ich sytuację. Coraz bardziej jestem zaintrygowana. Tom III definitywnie pobudza do refleksji. Wywołał we mnie wiele emocji. Muszę przyznać, iż uczucie, które pojawiło się pomiędzy Jackiem a Sally jest naprawdę piękne, ale muszę przyznać też, iż jest mi tak bardzo szkoda Anety (żony Jacka),a tym bardziej biednego Stasia (synka Jacka). To wszystko przez moją empatię! Aneta o niczym nie wie, ale może się czegoś domyśla? Jest oszukiwana przez męża... Przykro mi się zrobiło... Im dalej to trwa, im Jacek nic nie mówi Anecie, to tym bardziej jestem na niego zła! Aneta już teraz odczuwa rozgoryczenie, frustracje, z powodu, iż męża wiecznie nie ma w domu, że stają się sobie coraz bardziej obcy. A przecież kiedyś byli idealnym małżeństwem... Ale jak wszyscy wiemy, w dzisiejszych czasach coraz częściej można zaobserwować takie sytuacje, w których długoletnie związki rozpadają się z dnia na dzień... Nie ma już tego buzującego uczucia, które było na początku, wszystko staje się sztuczne i „na siłę”. Natomiast przypadkowe spotkania mogą przerodzić się w intensywną i prawdziwą miłość po kres życia, albo też po krótkim czasie mogą iść w zapomnienie. Ciekawa jestem jak będzie tym razem. Co się stanie, kiedy wszystko wyjdzie na jaw... Jestem ciekawa też, jak zachowa się Jacek, a jak Aneta, a jak Sally. Już nie mogę się doczekać, jak sięgnę po kolejny tom. Intryguje mnie to, cóż tam przygotowała dla czytelników Autorka, jaki obrała cel, i jak potoczą się dalsze losy Sally, Jacka.

Autorka ponownie mnie zaskoczyła. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Barwne opisy otaczającej rzeczywistości są wnikliwe, wyraziste - jakby żywe. Takie opisy zdecydowanie powodują, iż czytelnik ma poczucie, jakby rzeczywiście znajdował się akurat w tym miejscu, które Autorka opisuje. To tak jakbyśmy widzieli oczami Autorki to co zostało Nam przestawione. Zdecydowanie tym zabiegiem pobudza się Nasza wyobraźnia. Coś pięknego. W III tomie ponownie spotykamy się z fragmentami rożnych utworów muzycznych. Bardzo mi się to podobało. Piosenki nadają charakteru wydarzeniom, które akurat mają miejsce. Jest to świetny dodatek, który zdecydowanie podnosi wartość.

Trzeci tom oprawiony w piękną zieloną okładkę, stanowi rzetelną kontynuację losów Sally i Jacka. Naprawdę polubiłam bohaterów, mimo wszystko. Życie pisze różne scenariusze, niespodziewana miłość na drodze Sally, może uświadomić czytelnikowi, jakie życie potrafi być zaskakujące i nieprzewidywalne. Historia Sally jest naprawdę niezwykła, zaskakuje z każdym kolejnym tomem. Im dalej czytam, tym odczuwam jakby książka oddychała. To wszystko przez te piękne, plastyczne, autentycznie i przekonujące opisy. Serdecznie polecam!

52 kolory życia Tom III – niespodziane koleje losu

Historia Sally i Jacka toczy się dalej, a przeplatana najróżniejszymi barwami nadmorska przygoda głównej bohaterki z każdą stroną nabiera tempa. W trzecim tomie 52 kolorów życia królują takie barwy jak: turkusowy, żółty, purpurowy, beżowy, perłowy i szmaragdowy. Jakie wydarzenia się za nimi kryją? Serdecznie zapraszam do lektury recenzji!

Nadmorski romans Sally trwa w najlepsze, płomienne uczucie miedzy bohaterami kwitnie, zagłuszając wyrzuty sumienia u dwójki zakochanych. Sally coraz mniej myśli o swoim narzeczonym, a Jacek coraz mniej czasu poświęca swojej rodzinie. Jednak nie samymi szczęśliwymi chwilami wypełniony jest czas dwójki bohaterów. Nie zabrakło w tym tomie także wydarzeń dramatycznych, rzucających na nich mrocznych cieni i stawiających ich przyszłość pod znakiem zapytania. Zdradzę jedynie iż szczególną rolę w tym tomie odegra kolor purpurowy.

"W życiu zdarzają się takie sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, nie planujemy ich,
nie myślimy o nich, a jednak pojawiają się i często potrafią zmienić wszystko, co do tej pory uważaliśmy za pewnik. Życie płynie jak rzeka, nigdy nie wiadomo, czy za zakrętem, nie pojawi się wielki wodospad, który dostarczy bardzo różnorodnych emocji i zmąci dotychczasowy spokój."

Autorka cały czas utrzymuje wysoki poziom zarówno pod względem kreacji bohaterów, toczonej przez nią historii, jak i barwnych opisów, które w dalszym ciągu zachwycają podczas lektury. Ciekawym elementem, o którym nie wspomniałam podczas recenzji poprzednich tomów są obecne w tekście fragmenty przeróżnych utworów muzycznych. Bohaterowie posiadają zaskakujący dar trafiania na piosenki, które idealnie oddają charakter opisywanych scen. Jest to miły dodatek, urozmaicający lekturę, a przy okazji, jeżeli ktoś akurat ma taką możliwość, można sobie puścić wspomniane utwory podczas lektury. Na pewno doda to wszystkiemu nieco klimatu.

Soczyście zielony trzeci tom 52 kolorów życia, stanowi jak najbardziej udaną kontynuację. Akcja ani na chwilę nie zwalnia, a czytelnik nie raz zostanie zaskoczony podczas lektury. Jeżeli podobały Wam się poprzednie tomy serii, przy tym również spędzicie kilka miłych chwil.

Ocena: 8/10
Sara Glanc
Po więcej recenzji zapraszamy do Kosza z Książkami:

52 kolory życia Tom III – niespodziane koleje losu

Serie książkowe mają to do siebie, że bardzo często każdy kolejny tom jest słabszy od poprzedniego. Opisy niczym już nie zaskakują, dialogi stają się monotonne, a fabuła nie zaskakuje, bądź nawet rozczarowuje. 52 kolory życia wyłamują się z tego schematu. Każdy kolejny tom jest lepszy, ciekawszy i bardziej intrygujący.

Magdalena Kozioł o swojej powieści mówi tak: w książce, którą mam ogromną przyjemność przedstawić, opisałam niezwykłą historię Sally - pięknej kobiety i miłości, która niespodziewanie pojawia się na jej drodze i zaskakuje, jak przysłowiowy grom z jasnego nieba. Wszystko to okraszone pięćdziesięcioma dwoma kolorami życia. Faktycznie, historia Sally jest niezwykła i choć początkowo myślałam, że jest dość nieprawdopodobna, to po zastanowieniu się doszłam do wniosku, że mam błędne odczucia. Przykro to stwierdzić, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej widzimy sytuacja, w których długoletnie związki nagle się rozpadają, a przypadkowe spotkania przeradzają się w prawdziwą miłość do końca życia. Czasami jednak i przypadkowe spotkania, po krótkim czasie idą w zapomnienie. Jak będzie tym razem? Tego nie wiem jeszcze nawet ja, ponieważ autorka umiejętnie rozłożyła historię Sally na wszystkie przewidziane części kolorowego cyklu.

Nie chcę zdradzać fabuły, ponieważ nie chcę nikomu psuć przyjemności z poznawania kolejnych części i poczynań głównej bohaterki. Powiem tylko, że akcja cały czas nabiera tempa. Wschody słońca stają się coraz piękniejsze, jednak i te, czasami przyćmiewają ciemne chmury. Nikt nie powiedział, że będą tylko jasne, ciepłe i kojące barwy. Zarówno w życiu Sally, jak i w życiu każdego z nas zdarzają się również momenty ciemne, groźne podobne do kolorów czarnych, granatowych i kilku podobnych.

No właśnie - kolory. Powieść Magdaleny Kozioł przepełniona jest niezwykle barwnymi i pięknymi opisami, które za sprawą całkiem wprawionego pióra stają się żywe. Również za sprawą ciekawych bohaterów książka oddycha. W trzecim tomie zauważamy większą ilość dialogów, dzięki którym jeszcze lepiej możemy poznać pozostałych bohaterów, gdyż świat przedstawiony widzimy oczami Sally.

W poprzednich częściach zauważyć można było sporo błędów, głównie stylistycznych. Teraz jest dużo lepiej. Nie jest jeszcze idealnie, ale jak pisała mi autorka: ten się nie myli, kto nic nie robi. Cieszę się, że pisarka z każdą kolejną częścią rozwija siebie i swój pisarski warsztat. Jest coraz lepiej i jestem pewna, że z każdą kolejną częścią będzie po prostu wspaniale. Fabuła wciąga, akcja toczy się dobrym tempem. Pojawiają się momenty napięcia, tajemnicy, intrygi. Pod recenzją drugiego tomu, jedna z czytelniczek napisała, że nie lubi, kiedy autorzy coraz częściej wplatają do swojej twórczości element zdrady i robią to w sposób bardzo lekki i taki oczywisty. Jeszcze raz napiszę - niestety, takie jest życie. Czasami przykre, jednak znacznie częściej okraszone pięknymi barwami.

Sally jest osobą, z którą chętnie spotkałabym się na kawie w urokliwej knajpce, gdzieś nad morzem. W końcu lubię na kawę chodzić z przyjaciółmi. Bohaterkę 52 kolorów życia z całą pewnością mogłabym zaliczyć do tej grupy ludzi. Jest taka... prawdziwa.

52 kolory życia to kolejna, bardzo dobra część kolorowego cyklu, który opisuje niezwykłą historię Sally. Przeznaczenie, przypadek, a w końcu życie okraszone wspaniałymi kolorami, to część tej pięknej historii. Bawi, wzrusza i sprawia, że po skończonej lekturze czytelnik chce zdecydowanie więcej! Ja już czekam na kolejny tom. Polecam!

Magdalena Kozioł o swojej powieści mówi tak: w...

• Egzemplarz recenzencki
  • Na regale