Miłość niczyja

Wydawnictwo: Videograf
Miłość niczyja
ew_cia

Opowieść o spotkaniu dwojga artystycznych dusz, które los zetknął ze sobą w pewien weekend. Ona to zorganizowana żona, matka dwójki dzieci, on – samotny, zamknięty w sobie dziennikarz radiowy. Anna jest na granicy załamania nerwowego – pomimo pozornej harmonii rodzinnej odczuwa niepokój i poczucie niespełnienia zawodowego. Tkwią w niej artystyczne tęsknoty, ale utajone czekają na bardziej sprzyjające warunki dla swojego rozwoju. Morten nie ma rodziny, jest niezależny, ale tylko pozornie, bo już dawno został zniewolony przez swoje powracające i nasilające się stany lękowe. Poczucie samotności próbuje zgłuszyć różnymi używkami. Skuteczną terapią i ucieczką jest miłość do muzyki, ale jak się okazuje, nawet ona nie potrafi zrekompensować mu braku uczucia i ciepła drugiego człowieka. Przypadkowe spotkanie tych dwojga wywiera na nich ogromny wpływ. Dostrzegają w sobie wiele podobieństw. Rozumieją nawzajem swoje lęki i tęsknoty. Rozmowa otwiera ich na siebie i pozwala spojrzeć z dystansem na swoje dotychczasowe życie.

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl

źródło okładki: google

magia78 | 2018-02-24
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2018
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

85/2018 (A)

Vanilka | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018

175 stron mordęgi. Dobrze, że nie więcej, bo bym się chyba poddała. Książka zupełnie o niczym, nie licząc ciągłego narzekania Anny na męża (ma dwie lewe ręce, jest nieczuły, leniwy, nie poczuwa się do obowiązków domowych) i idealizowaniu poznanego przed godziną Mortona, który jest jej pokrewną duszą i idealnym kandydatem na mężczyznę życia.
Odradzam. Dla mnie ta książka to strata czasu. Stanowczo do zapomnienia.

yorokobi | 2017-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Początek opowieści niby banalny, nudny i taki "oczywisty". Do czasu. Spotkanie z człowiekiem, który umie wsłuchać się w Twoją duszę, "nakarmić" potrzebami, na które tak długo się czeka, zaskakuje. Dotyka. Wzrusza. Opowiedziana historia jest dla mnie wyrazem tęsknoty za człowiekiem, którego można nigdy nie spotkać na swojej krótkiej życiowej ścieżce.

Gosia | 2017-11-08
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 08 listopada 2017

Anna to żona i matka, znudzona życiem obok męża, który się nią nie interesuje. Morten to samotnik, który marzy o rodzinie i miłości.
Oboje spotykają się na imprezie szkolnej po latach i w trakcie rozmowy rozpoznają w sobie przyjazne dusze. Samej miłości to jest niewiele, w głównej mierze książka opowiada o życiu domowym Anny.
W połowie książki już byłam nią trochę znużona, ale dobrnęłam do końca.
Sama nie wiem czy tak do końca ta książka mi się podobała?

dobrerecenzje | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Jak powszechnie wiadomo miłość jest kapryśna i przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie.
Jedna noc nagle zmieni całe dotychczasowe życie pewnej kobiety, jedna impreza, pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie pokaże czym jest miłość, jakie są jej owoce.

Ona – kobieta z klasą, artystyczna dusza, do tego bardzo towarzyska pewnego razu zostaje zaproszona na imprezę.
On – cichy mężczyzna, nie mający nikogo ważnego w swoim życiu, marzący o rodzinie, także artystyczna dusza, lecz bardziej w stronę muzyki.
Jednej nocy, na jednej imprezie Anna i Mortem spotkają się ze sobą i uwierzą w prawdziwą miłość.
Czas wylewnych uczuć, marzeń przekazywanych drugiemu człowiekowi i świadomości tego, że na tym świcie nie jesteś sam.
Lecz czy bajka nadal trwać będzie?
Żyjemy w czasach bardzo ciężkich dla pary zakochanych, co tu więcej pisać, po prostu życie kładzie nam kłody pod nogi. Czasem się poddajemy.
Czymże jest zwycięstwo, które sami w pocie czoła wywalczyliśmy sobie?

Według mnie książka jest...

| 2017-06-21
Przeczytana: 01 maja 2017

"Kiedy wybierałem książkę Jurkiewicz i Bogackiego, byłem do niej naprawdę pozytywnie nastawiony. Oczywiście, nie miałem zbyt dużych oczekiwań, liczyłem jednak na dość ciekawą historię z widocznym wątkiem romantycznym. Jednak, co tutaj dużo mówić, kiedy zacząłem czytać, cały czar prysł. „Miłość niczyja” jest historią, która mieści się na zaledwie 175 stronach, i choć czasem mniej znaczy więcej, to dla tej książki nie jest to zdecydowanie żaden plus. Romantycznej historii miłosnej jest mniej niż w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”. Autorzy w swojej książce przedstawili dwie odrębne historie – zapracowanej kury domowej i bad boya w melancholijnym nastroju – które nijak się ze sobą łączą. Co więcej, tego, czego oczekiwać po opisie może czytelnik, wcale nie znajdziemy w książce, gdyż powieść kończy się właściwie na etapie rozwijania się akcji. Nie jest to nawet punkt kulminacyjny akcji, którym często książki są zakończone, by opowieść dokończyć w drugim tomie. Jest więc to historia...

MiłośćDoCzytania | 2017-05-18
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Trudno napisać recenzję książki, która porusza najczulsze struny twojej duszy. Ciężko opowiedzieć historię Anny i Mortena nie odnosząc się do własnych uczuć.
Pisać tak, by nie obnażać siebie. Wszak nie o to w recenzji chodzi…
Mimo wszystko jednak będzie to niestandardowa opinia.
Emocji nie idzie zamknąć w sztywne ramy, utarte schematy. One wymykają się i wnikają w zdania, choć czasem wcale tego nie chcesz…

Książkę ,,Miłość niczyja” przeczytałam dwa razy. Za każdym razem równie mocno odczuwałam razem z bohaterami powieści.
Nie jest łatwo czytać o emocjach, które rozumiesz, w które potrafisz się wczuć. Powoduje to częste zamyślenie i kontemplację. Zdarzało się, że czytając „odlatywałam” daleko, by dopiero po jakimś czasie ocknąć się i wrócić do lektury. Zresztą, moi znajomi pewnie tym faktem nie byliby zdziwieni, zaduma to nieodłączna składowa mojego „ja”. 😉

Czytając odnajdywałam siebie zarówno w Annie, jak i w Mortenie.
I nie chodzi tutaj o sytuację życiową czy doświadczenia, a o...

CzasemTakJest | 2017-05-16

Miłość - czym ona jest? Wielkim uniesieniem? Poświęceniem na całe życie? Czy miłość jest wieczna i czy pierwsze zauroczenie od razu jest tym czymś na całe życie? Pytań jest wiele i ile pytań, tyle odpowiedzi. "Miłość niczyja" jest właśnie próbą odpowiedzi na życiowe pytania, tylko czy na pewno taką odpowiedź chcemy usłyszeć?

"Opowieść o spotkaniu dwojga artystycznych dusz, które los zetknął ze sobą w pewien weekend. Ona to zorganizowana żona, matka dwójki dzieci, on – samotny, zamknięty w sobie dziennikarz radiowy. Anna jest na granicy załamania nerwowego – pomimo pozornej harmonii rodzinnej odczuwa niepokój i poczucie niespełnienia zawodowego. Tkwią w niej artystyczne tęsknoty, ale utajone czekają na bardziej sprzyjające warunki dla swojego rozwoju. Morten nie ma rodziny, jest niezależny, ale tylko pozornie, bo już dawno został zniewolony przez swoje powracające i nasilające się stany lękowe. Poczucie samotności próbuje zgłuszyć różnymi używkami. Skuteczną terapią i ucieczką jest...

Patrycja Łazowska | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

Jak dobrać słowa gdy każde wydaje się zbyt płytkie by opisać emocje, jakie towarzyszą po przeczytaniu prawdziwej, przepełnionej emocjami książki? Jak pozbierać kawałki duszy roztrzaskanej do najgłębszych zakątków? Co zrobić by po odłożeniu książki wrócić do rzeczywistości i żyć, gdy serce nadal wybija rytm miłości, która jest niczyja? Jak zakryć obnażone do dna emocje?

"Miłość niczyja" to książka do bólu wiarygodna i prawdziwa, wraz z namacalnymi bohaterami przeżywamy chwilę, które stają się elementem naszego życia, Zmusza do refleksji, wprowadza w stan zadumy, dogłębnie porusza. Autorzy pozwalają nam wejść do umysłu bohaterów, wraz z nimi odczuwać wszystkie bodźce jednocześnie pozwalając wycofać się w odpowiednim momencie do roli obserwatora przebiegu wydarzeń.

"Materia zabija ducha, walcząc o coraz szerszy zasięg. Dlatego należy otaczać się muzyką, ona jest najczystszą formą obrony."

W książce do czynienia mamy z dwoma podobnymi do siebie bohaterami - Anna i Morten. Anna...

Malwina Czyta | 2017-05-10
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Zdarza Wam się ocenić kogoś, zupełnie nic o nim nie wiedząc? Czy zastanawiacie się czasem o czym myśli osoba jadąca na przeciw w autobusie, tramwaju, pociągu? Czy często porównujecie się do innych? Pozory mylą. To co czasem wydaje się oczywiste, wcale takie nie jest. Często bywa tak, że za maską szczęścia i uśmiechu, kryje się wewnętrzny dramat. Kim więc jesteśmy, by osądzać?

Anna to żona i matka dwójki dzieci. Z pozoru szczęśliwa a wewnątrz przytłoczona i stłamszona przez męża i nadmiar obowiązków. Anna marzy o prawdziwej miłości, jakiej nie zaznała nigdy u boku męża. Stopniowo coraz bardziej pogrąża się w depresji, aż wreszcie, gdy ją poznajemy, jest na granicy załamania nerwowego. Nie tak chciała by wyglądało jej życie, ale czy jeszcze znajdzie w sobie siłę, by cokolwiek w nim zmienić?
Morten to samotny, zamknięty w sobie dziennikarz radiowy. Nie ma rodziny, skupia się na pracy w radio a wolny czas poświęca muzyce. Tak samo jak Anna, potrzebuje miłości, zrozumienia i drugiego...