Słownik Lemprière'a

Seria: Seria z piramidą
Wydawnictwo: Historia i Sztuka
Lemprière's Dictionary
aredhela

Znajdujemy się w 18-wiecznym Londynie, gdzie młody naukowiec John Lemprière pisze słownik mitologii klasycznej, starając się odpędzić demony wywołane nagłą i potworną śmiercią ojca. Zajmując się porządkowaniem spraw ojca, Lemprière odkrywa trwający od stu pięćdziesięciu lat spisek, który nie pozwala rodzinie Lemprière'ów odzyskać udziału w bajecznych zyskach Kompanii Wschodnioindyjskiej. Gdy jednak John zaczyna rozwikływać tajemnicę, rozpoczyna się seria tajemniczych śmierci, zadawanych w sposób znany z zawartych w słowniku opisów.
Wciągająca zagadka, która powstaje ze splotu historii, polityki, literatury i tęsknot ludzkiego serca.
"Słownik Lemprière'a" to niezwykła powieść bezgranicznie wspaniałej i mrocznej wyobraźni.

źródło opisu: Historia i Sztuka, 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie