Jak leczyć osteoporozę

8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Jak leczyć osteoporozę
poradniki
Iza

Poradnik „Jak leczyć osteoporozę” przedstawia najnowsze zasady postępowania i leczenia tej choroby. Zawiera on bardzo ciekawe i użyteczne informacje, przydatne zarówno dla chorych oraz członków ich rodzin i zapewne także dla lekarzy rodzinnych i specjalistów z innych dziedzin medycyny. Publikacja napisana jest prostym językiem, w sposób przejrzysty, bez zbędnej filozofii i trudnych medycznych...

Publikacja napisana jest prostym językiem, w sposób przejrzysty, bez zbędnej filozofii i trudnych medycznych terminów. Umożliwia chorym szybkie zorientowanie się w zasadach leczenia i czy nie powinni skorygować terapii, aby wykorzystać wszelkie możliwości zahamowania choroby i osiągnięcia sukcesu jakim jest jej wyleczenie. Autor podkreśla, wbrew obiegowym opiniom, że osteoporoza jest chorobą całkowicie uleczalną.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Izabela Pycio | 2017-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2017

"Wbrew pozorom wcale nie leki są w tej chorobie najważniejsze. Dużo większe znaczenie ma wyjaśnienie chorym, jak mają postępować w codziennym życiu, czego unikać i co robić dla poprawy stanu swoich kości."

Osteoporoza, choroba cywilizacyjna, w Polsce choruje na nią około trzech milionów ludzi, lecz leczy się niewiele ponad dwieście tysięcy. Mało kto zastanawia się, jakie są niezbędne składniki do budowy kości, albo jak ważną pełnią funkcje w naszym organizmie, że w początkowej fazie choroba nazywana "cichym zabójcą naszych kości" przebiega bezobjawowo. Książka bardzo przystępnie i rzeczowo przekazuje kompleksowe i wyczerpujące informacje dotyczące osteoporozy, wbrew powszechnej i nieprawdziwej opinii, chorobie jak najbardziej uleczalnej. Jednak, aby poradzić sobie z nią trzeba uzbroić się w odpowiednią wiedzę. Poradnik powstał z myślą o chorych, członkach ich rodzin i lekarzach pierwszego kontaktu. Z zainteresowaniem zapoznajemy się z przyczynami występowania choroby,...

Aneta | 2016-09-26

Ta choroba atakująca kości jest przyczyną bólu oraz licznych problemów z poruszaniem się. Jednym z największych zagrożeń związanych z tą chorobą jest większa podatność na złamania i urazy, co dodatkowo obniża jakość życia osób dotkniętych tym problemem.

Na rynku ukazał się kolejny poradnik dr Jarosława Niebrzydowskiego pt.: Jak leczyć osteoporozę", który w znaczny sposób ułatwia zrozumienie istoty choroby i zasad jej leczenia.

Zawiera bardzo dużo ważnych informacji. Autor podpowiada jak stosować inne środki, o których nie uzyskamy informacji od większości lekarzy.

Opisuje krok po kroku co i jak należy robić aby się wyleczyć, a nie tylko biegać po aptekach i przyjmować coraz to nowsze leki.

Autor ujmuje w całość różne metody leczenia i pokazuje jak można je łączyć ze sobą.

"Osteoporozą, jej przyczynami i leczeniem zajmuję się od 1984 roku. W latach 1985–1986 miałem dwa wykłady dla lekarzy na temat osteoporozy i oba spotkały się z niechętnym przyjęciem i zupełnym brakiem...

Na półkach