Miejsce dla dwojga

Seria: Z zegarkiem
Wydawnictwo: W.A.B.

Dla Marka ta historia zaczęła się trzynaście lat wcześniej. Ciężko ranny w wypadku, znalazł się na granicy życia i śmierci, a jego duch, wyzwolony z ciała, długo krążył nad światem. Marek dobrze zapamiętał to niezwykłe, przejmujące uczucie. Przez te lata doświadczył go jeszcze dwukrotnie.

Przemysław Zyra | 2016-03-03
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 marca 2016

Tak się jakoś układa moja czytelnicza droga, że każde kolejne spotkanie z Panem Wolskim jest bardziej satysfakcjonujące. To trzecia książka po którą sięgnąłem i jestem bardzo zadowolony.

Któż nie marzył kiedyś o nadprzyrodzonych umiejętnościach. Kto nie chciałby panować nad czasem, latać itp. Dzięki tej książce takie niesamowite odczucia można przez chwilę odczuć. Choć wiadomo, że jedynie oczami wyobraźni.

Zarówno rozwój fabuły jak i zakończenie całości oceniam pozytywnie. Interesujące było obejrzenie świata oczami człowieka niepełnosprawnego i odtrąconego. W bardzo ciekawy sposób autor zmieniał sposób narracji. Wszystko złożone w całość tworzy na prawdę dobrą książkę.

Zastanawiam się dlaczego autor nie jest popularny i znany podczas gdy książki innych autorów często cieszą się większą popularnością mimo znacznie gorszej jakości.

Kachusek | 2016-05-23
Przeczytana: 22 maja 2016

Czyta się z zapartym tchem, historia nieprawdopodobna, ale tak napisana, że koniecznie trzeba dotrzeć do zakończenia. Pan Marcin ma talent niezaprzeczalny do tworzenia ciekawej fabuły. Wprawdzie elementy fantastyki mnie nie przekonują, ale tak umiejętnie splatają się wątki wszystkich bohaterów, tak fajny pomysł na książkę, że przeczytać mogą i realiści :)
Swoją drogą człowiek chciałby mieć możliwość oderwać się od ciała, choć na chwilę, by obejrzeć świat i bliskich z zewnątrz - ale tylko pod warunkiem, że się do siebie wróci..

Paskuda | 2013-03-01

Marek jest młodym mężczyzną, który w wyniku wypadku z dzieciństwa został... kastratem. To nie koniec. Marek posiada pewien dar. Potrafi wychodzić poza swoje ciało.

Bohater jest nieśmiałym młodym mężczyzną. Z powodu swego kalectwa nie potrafi odnaleźć się w społeczeństwie. Ma problemy w kontaktach z ludźmi. Jedynie będąc poza ciałem, gdy inni go nie widzą, czuje się swobodnie. Podczas jednej z takich wędrówek jego ciało zostaje ukradzione. Jak na ironię, jedyną osobą będącą w stanie kontaktować się z jego duchem jest... jego ukochana, do której nie miał odwagi się zbliżyć.

Jest to urocza, interesująca i wyjątkowa opowieść o miłości, zawierająca wątek paranormalny i sensacyjny. Podczas czytania tej lektury można się wzruszyć do łez, zaśmiać a nawet zmartwić o losy głównego bohatera. Sytuacja, w której się znalazł jest nietypowa i trochę absurdalna. Losy głównego bohatera śledziłam z zapartym tchem. Czytałam ją dosyć dawno i wydała mi się niesamowicie oryginalna. Polecam wszystkim...

Beremis | 2013-06-22
Przeczytana: 2011 rok

Książkę tę nabyłem z nastawieniem na fantastykę. Jednak w moim odczuciu, po przeczytaniu tej książki, jest to romansidło. Niby jest wątek "fantasy": podróż duszy poza ciałem, tajne eksperymenty. To tylko dodatki, gdyby nie element "paranormalny", to ta miłość by nie zaistniała, nie byłoby o czym pisać.
Niby w Drakuli podobnie, ale jednak to inna kategoria. Pan Wolski napisał całkiem zgrabną opowiastkę o miłości, bardziej ambitną niż harlequin.

Tinkerbelle | 2013-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Bardzo przyzwoita książka. Nie znałam wcześniej twórczości Marcina Wolskiego, ale niewątpliwie jeszcze sięgnę po jakieś jego książki.
Fabuła nie bazuje na wyjątkowych oryginalnych pomysłach. Ale czyta się w tempie ekspresowym. Jest wszystko. Trochę miłości i trochę trupów, wątek nadnaturalny - podróże w czasie i przestrzeni. Bohaterowie sympatyczni i nie "papierowi". Książka kupiona w "ciemno", oby więcej takich przypadkowych wyborów.

Anna Wiercińska | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Książka Marcina Wolskiego pt. „Miejsce dla dwojga” to wspaniale opowiedziana historia z intrygującą fabułą jak i wątkiem romantycznym – miłością, która nie zna żadnych przeszkód. Głównego bohatera – Marka poznajemy w wieku 13 lat, kiedy to ciężko ranny po wypadku, znalazł się w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, w stanie śmierci klinicznej. Balansuje na granicy życia i śmierci, a jego duch oddzielony od ciała, długo krąży nad światem.
Marek uchodzi z życiem jednak następstwem wypadku, w którym na rowerze zderzył się z pędzącym samochodem, było trwałe kalectwo - polegało na zatrzymaniu procesu dojrzewania. Chłopak zamyka się w domu, jest pogrążony w marzeniach i otoczony książkami. Nie posiada kolegów, ani koleżanek, a jedyną osobą, z którą może porozmawiać to jego matka. Kiedy ma 27 lat zostaje sam na świecie jest kompletnie zagubiony, nie ma dokąd pójść, nie ma pieniędzy, pracy. Marek ma poczucie, że życie go skrzywdziło, że nie jest ono sprawiedliwe – stracił zdrowie,...

Jula | 2011-03-18
Przeczytana: 18 marca 2011

Autor zawarł w swej tajemniczej i pełnej nieprawdopodobnych zdarzeń powieści fantastyczną, błyskotliwą fabułę, misternie splecione wątki, ciekawe postaci, nieoczekiwane zwroty akcji... To pełna ironii opowieść o wielkim uczuciu dwojga - zdawałoby się - zupełnie niepasujących do siebie osób, miłości, która nie zna przeciwności i granic. Zaskakujące zakończenie.
Bardzo polecam, przednia lektura.

lukaszk88 | 2016-11-28
Baseciq | 2016-09-26