Znajdź kropki

Wydawnictwo: Mamania
9 (5 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Find the Dots
mamania

Czy to książka? Łamigłówka? Może ćwiczenie z geometrii?

Andy Mansfield zaprasza do wyjątkowego świata kolorowych kropek, które ukryły się w najbardziej zaskakujących miejscach.

Popchnij, pociągnij, podnieś i przekręć, aby znaleźć kropki ukryte w tej pomysłowej książce. Znakomita zabawa dla małych i dużych!

źródło opisu: mamania.pl

źródło okładki: mamania.pl

Magnolia044 | 2017-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Książeczka jest przestrzenna, czy jak kto woli trójwymiarowa. Dziecko ma do wykonania 10 zadań typu: pociągnij, popchnij, podnieś, obróć, przekręć, zagnij, popatrz i zajrzyj. Co ciekawe z każdym kolejnym zadaniem, należy znaleźć o jedną kropkę więcej, niż na poprzedniej stronie. Maluch uczy się nie tylko liczyć do 10, ale też koncentracji, myślenia, kolorów, które nawiasem mówiąc, są tutaj bardzo intensywne, przy czym jednocześnie się bawi.

Annie_28 | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Mała książeczka, a tyle radości. „Znajdź kropki” to propozycja wydawnictwa Mamania dla dzieci od lat 6. Książka autorstwa Andy’ego Mansfielda jest nie tylko przepełniona barwami, ale również stanowi doskonałe źródło zabawy dla najmłodszych.

„Znajdź kropki” składa się z 12 stron, a na każdej z nich znajdziemy mnóstwo… kolorowych kropek. Zadaniem naszej pociechy jest odnalezienie wszystkich. Część z nich została bowiem ukryta.

Pamiętacie jeszcze książeczki z ruchomymi obrazkami? Ta pozycja wydawnicza jest zrobiona dokładnie w takim samym klimacie. Dziecko będzie mogło poruszać różnymi elementami, obracać je i zginać.

Na każdej ze stron umieszczono polecenie w stylu „Znajdź 7 czerwonych kropek”, co nie zawsze jest takie proste. Dziecko będzie musiało się czasem sporo nagłowić, by wykonać zadanie. To doskonałe ćwiczenie nie tylko na logiczne myślenie, ale także na spostrzegawczość.

Jedyne co może odstraszać rodziców to… cena. Za 12 stron łamigłówki zapłacimy blisko 50 zł.

Więcej...

Na półkach: Przeczytane, Mamania

Lubię książki, które każą dziecku wytężyć nieco umysł i rozruszać szare komórki. Lubię kiedy są to książki nietypowe, nie takie zwyczajne "zadaniówki", ale takie pomysłowe książki, takie inne niż wszystkie. Kiedy zobaczyłam te kolorowe kropki na stronie wydawnictwa pomyślałam sobie, że jest to książka, która jest skazana na sukces. Nie było mowy, żeby było inaczej. Myślę, że jest wielu rodziców, którzy mają podobne podejście to tej "nietypowości", "pomysłowości" i "inności" ;) Ta książka właśnie taka jest! Zapraszam do świata kropek i kolorów.

Jak łatwo się domyślić w środku znajdziemy kropki. Dużo, a nwet bardzo dużo bardzo kolorowych kropek. Małe, duże, w rzędzie, w kółku, w pasku, na całej stronie lub tylko na części strony. Jednak każdy układ ma jakiś cel, do każdego jest przypisane odpowiednie zadanie do wykonania.

Nie jest to książka z typowymi zadaniami takimi jak na przykład "połącz w pary" czy "połącz kropki". Nie jest to też książka o nauce kolorów, liczenia czy...

Paula | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, Dla Dziecka