Kto prowadzi?

Okładka książki Kto prowadzi? Leo Timmers
Okładka książki Kto prowadzi?
Leo Timmers Wydawnictwo: Babaryba interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 min.
Marta Tychmanowicz
książka obrazkowa picturebook

Okładka książki Tydzień na budowie Jean Reidy, Leo Timmers
Tydzień na bud... Jean Reidy, Leo Tim...

"Kto prowadzi? Who's driving?" to kolejna nietuzinkowa, niebywale angażująca pozycja Wydawnictwa Babaryba, którą można poznawać na wiele sposobów. Jest to książeczka dwujęzyczna, która przez powtarzalność pomaga nauczyć się zwrotu "who's driving?' oraz nazw pojazdów czy zwierząt po angielsku. Trochę starsze dzieci z łatwością przyswoją także inne słownictwo, a także utrwalą budowę zdań, młodsze natomiast zaproszone zostają do fascynującej, jakże przyjemnej zabawy wyrazami dźwiękonaśladowczymi.
Szata graficzna jest zachwycająca, cudownie dopełnia zabawną zagadkę, polegającą na odnalezieniu odpowiedniego kierowcy. To jedna z tych nieszablonowych książeczek, które inspirują do zabawy, zachęcają do snucia własnych opowieści, a przede wszystkim rozbudzają ciekawość i zachęcają do nauki angielskich słówek. Tekst jest nakreślony w obu językach, co dla początkujących okaże się wielkim ułatwieniem. Użyte słownictwo jest proste, bliskie dziecku, przez co chętnie poznawane i powtarzane. Taka forma nauki języka obcego to bezsprzecznie wspaniała, emocjonująca zabawa, przynosząca zachwycające skutki.
"Kto prowadzi? Who's driving?" to wspaniale ilustrowana, zabawna i nieszablonowa książeczka dwujęzyczna, która sprawdzi się idealnie w czasie pierwszych spotkań z językiem angielskim. Angażujące zagadki, wesoła forma, uroczy zwierzęcy bohaterowie, a wszystko to dopełnione wyjątkowym pomysłem. Książeczka inspiruje do różnorodnych zabaw i ćwiczeń, także anglojęzycznych, rozbudza wyobraźnię i zainteresowanie językiem obcym nad którym warto pracować już od najmłodszych lat. Podsumowując, genialna, wszechstronnie rozwijająca, barwna pozycja! Polecam całym sercem!

Ta książka jest fenomenalna. Bardzo krótki, ale jakże piękne ilustrowany dwujęzyczny tekst skrywa w sobie odpowiedź na pytanie: Kto prowadzi ...(dany pojazd)?
Nie jest to książka na jednorazowe czytanie, ponieważ za każdym razem młody czytelnik odkrywa nowe atrybuty i szczegóły przedstawionych postaci.
Piękne ilustracje; żywe, kolorowe i szczegółowe zachęcają do ponownego spotkania z bohaterami.
Myślę, że to książka, która wymaga interakcji. Młodsze dzieci możemy zapytać, kogo widzą na miejscu kierowcy, ale ze starszymi możemy już porozmawiać nawet po angielsku na temat przedstawionych postaci, w co są ubrane ii czy pasuje to do wybranego pojazdu.

Bardzo duży plus za twardą okładkę i powlekany papier. Książka pomimo, że używa ją u nas 3-latek nie nosi śladów użytkowania. Myślę, że zostanie z nami na długo. Wygodny jest też format, bo jest A4 w pionie (czyli wielkość bloku rysunkowego). Ułatwia to sięganie po nią, gdy dziecko siedzi na kolanach.

Co do kwestii językowej. Duże wytłuszczone litery są po polsku, a pod spodem jest fragment po angielsku już mniejszymi literami. Tekst jest 2 - 3 zdaniowy. Czyli idealny by nie zanudzić dziecko, ale też dobry do początkowego poznawania składni zdań angielskich.
Nasz rekord to pięć czytanek pod rząd. Prawie codziennie po nią sięgamy. Czytamy najpierw polską wersję, by za chwilę powtórzyć ją w języku angielskim.

Piękne ilustracje; żywe, kolorowe i szczegółowe zachęcają do ponownego...

Jest to naprawdę fantastyczna książka, która pozwala naturalnie rozwijać język oraz pobudzać dziecięcą wyobraźnię. Muszę przyznać, że daje radę tak samo dobrze jak inne typowe picturebooki.

Polecam rodzicom, a także nauczycielom :)
Po więcej zapraszam: https://karolinalubas.pl/2020/04/05/ksiazka-uczaca-dzieci-tolerancji-i-otwartosci-ktora-musisz-miec-w-swojej-biblioteczce/

Polecam rodzicom, a także nauczycielom :)

Ja byłam do niej nastawiona sceptycznie i osobiście nie widzę w niej niczego specjalnego, ale moje dzieci, 2 i 3 lata, ją uwielbiają.

Jest to książeczka i dla fanów motoryzacji (pojazdy są znakomite i każdy wydaje odgłos) i dla fanów zwierząt (przepięknie ucharakteryzowane zwierzęta z atrybutami, w zależności od tego dokąd się wybierają. Potężnemu hipopotamowi zabawnie sterczą włoski na pysku, a żyrafa jedzie na tenis, więc spódniczkę ma tenisową, w kolorze różu:),i wreszcie dla zwolenników angielskiego, bo tekst jest polsko-angielski.

Frajda z zadawania pytań i odgadywania, wyliczania kolejnych pojazdów i zwierząt jest ogromna. Ilustracje kolorowe, bardzo się nam podobają! 7 pojazdów, 28 kandydatów do jazdy, i tylko 1 zwycięzca.

Rzecz to będzie o pojazdach. Dużych, małych, z kołami lub skrzydłami. I w dodatku w dwóch językach do wyboru! Ta sympatyczna książeczka z przepięknymi ilustracjami nauczy najmłodszych miłośników motoryzacji naśladować dźwięki ulubionych dwuśladów, a dodatkowo wprowadzi nieco adrenaliny do ich beztroskiego (póki co) życia za sprawą powtarzającego się pytania: Kto prowadzi? Bo kandydatów jest wielu, a pojazd tylko jeden... No i kto ostatecznie jest najszybszy? Męskie rozmowy w piaskownicy gwarantowane! I nie wykluczone, że w języku angielskim.

Dzisiaj przed Wami książeczka dla każdego fana motoryzacyjnego, ale nie tylko, bo i zwierzątek mamy tutaj bez liku, więc dzieciaczki, które wszelkie zwierzaczki kochają, na pewno ogromnie się z tej książki ucieszą ;) Jest to książeczka dla tych malutkich i dla tych nieco większych. Jestem pewna, że wszystkim sprawi równie wiele radości!

Co więc w jej środku się znajduje? A powiem Wam, że tekstu jest tutaj bardzo niewiele, ale teks wcale nie jest tutaj bardzo ważny, zdecydowanie ważniejsze w tym przypadku są ilustracje. Ale nie martwcie się, już opowiadam dokładnie o co mi chodzi ;)

Znajdują się tutaj ilustracje wielu różnych pojazdów (wóz strażacki, limuzyna, wyścigówka, traktor, kabriolet, dżip oraz samolot). Są tutaj także zwierzaki w różnych przebraniach, na przykład słoń strażak, kret listonosz, lis kurier, świnka rolnik, osioł lekarz, pies policjant, pelikan wędkarz, żaba marynarz i wiele innych.

Na jednej stronie jest kilka zwierzaków, na stronie obok jeden z pojazdów. Dziecko ma za zadanie odgadnąć, który zwierzak prowadzi dany pojazd. Nie jest to zbyt trudne zadanie ponieważ jak opisywałam wyżej, postacie te mają charakterystyczne stroje więc dziecko z pewnością bez problemu odgadnie kto wsiądzie do pojazdu. Ale to jeszcze nie koniec, na kolejnych dwóch stronach jest odpowiedź. Znajdziemy tutaj obrazek zwierzaka w wozie, a także opis dzięki któremu nasz maluch dowie się jaki odgłos dany wóz wydaje :)

"Kto prowadzi... wóz strażacki? Słoń! Jedzie na sygnale gasić pożar. ijooo ijooo ijooo", "Kto prowadzi... wyścigówkę? Zając! Pędzi na wyścigi. wruuuuummm", "Kto prowadzi... traktor? Świnka! Jedzie do swojego gospodarstwa. pyr pyr pyr pyr pyr", "A kto poleci... samolotem? Bocian! Odlatuje właśnie do Afryki. łiiiiiiiiłiiiiiii"

Właśnie tak to dokładnie wygląda. I sami przyznajcie, że choć nie ma tu zbyt wiele tekstu to książka wydaje się naprawdę świetna, prawda? A to jeszcze nie wszystko. Tak jak te mniejsze dzieciaczki, nawet te zupełnie małe maluchy będą miały z pewnością wielki ubaw przy odgadywaniu oraz naśladywaniu dźwięków wydawanych przez pojazdy, tak te starsze brzdące będą mogły się z tej książki czegoś nauczyć! Czego? Odrobinę angielskiego :) Właśnie tak, książeczka ta jest dwujęzyczna więc czeka nas z nią nie tylko zabawa, ale też odrobinę nauki. A jestem pewna, że taka nauka starszakom jak najbardziej się spodoba :)

Co więc w jej środku się znajduje? A...

• Dla dzieci
  • Pojazdy
  • Biblioteka
  • Przedszkole
  • 2017
  • Belgia
  • Picturebook

Dodaj cytat z książki Kto prowadzi?