Kto się kryje w lesie?

Wydawnictwo: Mamania
Who's Who in the Woods?
Patryk

Tajemnicze oczy patrzą z głębokiego lasu. Czy ktoś nas obserwuje?

Sprawdź, jakie zwierzęta wyskoczą z tej zabawnej książki!

źródło opisu: http://mamania.pl/product-pol-116-Kto-sie-kryje-w-lesie-.html

źródło okładki: http://mamania.pl/pol_pl_Kto-sie-kryje-w-lesie--116_1.jpg

opowiemci | 2018-03-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Książeczka została napisana i zaprojektowana przez Eryla Norrisa oraz Andy’iego Mansfielda – pisarzy, redaktorów i twórców książeczek dla dzieci w formie pop-up (wyskakujące okienka tworzą trójwymiarowy efekt).

Bohaterami serii są zwierzęta mieszkające w lesie uważane za groźne i przerażające (niedźwiedź, wilk itp.). Zastanawiają się one do kogo należą tajemnicze oczy pojawiające się na tekturowych stronicach. Razem z dzieckiem staramy się odkryć tajemnicę przedstawioną w formie krótkich wierszyków, a koniec okazuje się prawdziwą niespodzianką!

W książeczkach nie znajdziemy żywych, kolorowych barw, co jest jednym z zarzutów, z którymi spotkałam się w internecie. W „Kto się kryje w wodzie?” mamy połączenie szarości, bieli i koloru niebieskiego. Mnie osobiście taki zestaw barw porywa, zachwyca mnie ten minimalizm i to on w głównej mierze przyczynia się do podtrzymania tajemniczej atmosfery. Zwierzęta są groźne nie tylko dlatego, że są duże czy mają kły, ale również dlatego, że...

Nowe | 2017-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Pociecha całą swoją uwagę skupia na trójwymiarowych ilustracjach, które wyskakują na każdej stronie i zwracają uwagę na to, jakie zwierzęta można spotkać w lesie. Jednak integralną część historii stanowią bardzo krótkie wierszyki, pisane dużą czcionką, z których bije znane wszystkim przysłowie, że strach ma wielkie oczy, a to, czego się boimy, często wyolbrzymiamy, a później okazuje się, że niektóre rzeczy w ogóle nie są takie straszne, jak nam się wydawało. Książeczka poprzez swój niewielki rozmiar i lekkość idealnie wpasuje się w malutkie rączki dziecka. Ilustracje robią wrażenie, pobudzają ciekawość oraz co ważne, kreatywność. To świetna zabawa dla ciekawskich świata maluszków. Polecam.

Recenzja: http://nhoryzonty.blogspot.de/2017/04/recenzja-kto-sie-kryje-w-lesie-eryl.html

Mamobab | 2017-08-07

(...) Prosta historia trochę przypomina tę znaną z wiersza „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej w scenerii „ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie”.
Cała frajda kryje się w wyskakujących nagle trójwymiarowych zwierzakach. To różni mieszkańcy lasu, niektórzy rzeczywiście prowadzący nocny tryb życia. Akcja dzieje się bowiem właśnie w nocy, stąd wszechobecna czerń. To dzięki niej żółte ślepia nie wiadomo kogo wydają się jeszcze bardziej intrygujące. Powiedziałabym przerażające, ale końcówka rozładowuje całą grozę sytuacji i przekonuje dzieci, że tak naprawdę nie ma się czego bać.
Podoba mi się ascetyczność tej książki - czarny, żółty i biały to jedyne kolory, na poszczególnych stronach nie ma też zbędnego tła, które odciągałoby uwagę od głównej atrakcji.
Wydawca poleca ze względu na małe elementy książkę dzieciom powyżej 3. roku życia, ale śmiało można ją zaproponować i młodszym. Rozkładanki są bardzo proste i dość wytrzymałe. Tylko uwaga,...

Abdita | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018