Rosnąc w siłę. Rozpoznanie. Zmagania. Rewolucja

2016-05-09
2016-05-09
Michał Lipa
psychologia

Wystarczy przeczytać podsumowanie, czyli trzy ostatnie strony.

Wystarczy przeczytać podsumowanie, czyli trzy ostatnie strony.

W życiu warto kierować się odwagą. I nie jest to proste.

W życiu warto kierować się odwagą. I nie jest to proste.

Drogi czytelniku!
To jeden z tych woluminów, który powinien przeczytać każdy z nas! Dlaczego?
Porusza jeden z najważniejszych obszarów życia emocjonalnego człowieka - wrażliwość.
Autorka książki, Amerykańska psycholożka z ciekawym i różnorodnym dorobkiem naukowym po 6 latach badań nad tym zagadnieniem pozwala nam lepiej zrozumieć naturę ludzką w kontekście wrażliwości, wstydu i odwagi - nieodłącznych uczuć każdego z nas!

Życzę każdemu aby miał szanse przeczytać te książkę a potem do niej wracać!

Drogi czytelniku!
To jeden z tych woluminów, który powinien przeczytać każdy z nas! Dlaczego?

B. Brown przypomina nam, że nie popełnia błędów tylko ten, który nic nie robi. Uczy nas jak to jest żyć pełnym sercem. Porusza problemy wstydu, który powoduje negatywne emocje. Negatywne emocje natomiast są częścią życia. Nie należy ich wypierać, należy je ujarzmić. Im bardziej będziemy próbować je wyrzucić z naszego umysłu, tym bardziej zatrują nam życie. Są w nas emocje. Jesteśmy na arenie.
„Uznanie należy się człowiekowi, który jest na arenie; którego twarz naznaczona jest pyłem, potem i krwią''. A. Roosevelt.

To jest najwazniejsza ksiazka, jaka w zyciu przeczytalam. Ksiazka, mialam wrazenie, o mnie. Trafilam na nia w momencie, kiedy nie moglam odnalezc siebie, nie wiedzialam kim juz jestem,
Brene Brown sama siebie nazywa 'storyteller' , poniewaz swietnie opowiada anegdoty ze swojego zycia. Potrafilam sie wczuc w kazda opowiedziana historie i uwiezylam autorce, kiedy mowila, ze jesli postapie w TAKI sposob to moje zycie zmieni sie. Zmieni sie na lepsze. Posluchalam i poczulam ulge. Ogromna ulge, ze znalazlam ta ksiazke i dzieki niej moge sprobowac byc lepsza wersja siebie. Bardzo tego potrzebowalam.

Badaczka wstydu pisze o metodach podnoszenia się z porażek i radzenia sobie ze wstydem, aby działać bardziej autentycznie, w zgodzie ze sobą. Książka pełna osobistych przykładów i poruszających historii na długo zapadających w pamięć. Unikalne połączenie podejścia badawczego i życiowych historii.

"Jesteśmy z natury rękodzielnikami. To, czego się uczymy, przenosimy z głów do serc za pośrednictwem rąk"
Idąc odważnie i realizując siebie nie unikniesz upadku a Brene pokazuje jak się z nich podnosić za każdym kolejnym razem.

• Psychologia
  • Rozwój