Kwintet z Buenos Aires

Cykl: Carvalho (tom 21)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Quinteto de Buenos Aires
838845921X

Przygody głównego bohatera, marksisty z frakcji gastronomicznej, który ma za zadanie odszukać ukrywającego się kuzyna, są doskonałym pretekstem do przedstawienia współczesnej Argentyny. Jej zawikłana historia, polityczne rozgrywki, narodowe kompleksy i tragedie, kultura duchowa i... kulinarna, dzięki mistrzowskiej konstrukcji utworu stają się dla czytelnika wstrząsającym przeżyciem. W rytmie wszechobecnego tanga przemierzamy ulice miasta, poznajemy rezydencje bogaczy i zakazane meliny, odwiedzamy ekskluzywne lokale oraz uczestniczymy w tradycyjnym asado, wchodząc w świat Borgesowskich sobowtórów, labiryntów i luster.

Ms_November | 2013-02-11
wyspa | 2012-08-26