Historia i teoria społeczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
History and social theory
historia
dertihab

Podręcznik przedstawia dzieje stosunków między nauką akademicką a praktyką historyczną i społeczną od okresu Oświecenia aż po czasy współczesne, najważniejsze modele i metody wspólne dla obu nauk, ogólne pojęcia z dyscyplin społecznych przydatnych w pracy historyka, problemy teoretyczne, które pojawiły się w toku rozwoju nauk społecznych, oraz zagadnienia związane ze zmianami społecznymi i teoretycznymi ujęciami rozwoju społecznego. Praca przeznaczona jest dla studentów nauk politycznych, socjologii i historii oraz dla publicystów i dziennikarzy.

źródło opisu: https://merlin.pl/historia-i-teoria-spoleczna-peter-burke/1602880/

źródło okładki: https://merlin.pl/historia-i-teoria-spoleczna-peter-burke/1602880/

Volantus | 2018-03-14
brokka | 2017-12-08