zdrowie, medycyna
youstyna

Podręcznik dla lekarzy weterynarii i studentów wypełniający lukę na rynku wydawniczym, dostarczający aktualnych informacji koniecznych do rozpoznawania, diagnozowania, leczenia i kontroli chorób świń w codziennej praktyce weterynaryjnej. Ponad 250 kolorowych ilustracji w nowoczesny sposób obrazuje charakterystyczne objawy i stany patologiczne. W osobnym rozdziale omówiono szczegóły badania fizykalnego indywidualnego zwierzęcia. Każdy układ narządów przedstawiono osobno, ze szczególnym uwzględnieniem objawów klinicznych, diagnostyki i leczenia. Uwzględniono m.in. zagadnienia rozrodu świń, znieczulenia okołooperacyjnego oraz choroby hematologiczne ; szczególną uwagę poświęcono takim sytuacjom, jak chów wolnowybiegowy i ekologiczny, a także utrzymywaniu świń jako zwierząt towarzyszących. Scharakteryzowano badanie próbek mięsa, eutanazję i badanie pośmiertne.

źródło opisu: http://www.ravelo.pl/choroby-swin-peter-g-g-jackson,p100061003.html

źródło okładki: http://www.ravelo.pl/choroby-swin-peter-g-g-jackson,p100061003.html