Położnictwo weterynaryjne

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
flora i fauna
youstyna

Praktyczny podręcznik w jasny i zrozumiały sposób przedstawiający najważniejsze informacje z dziedziny położnictwa u dużych i małych zwierząt domowych. Książka zawiera krótką charakterystykę zaburzeń w przebiegu ciąży obejmującą przede wszystkim postępowanie w przypadku podejrzenia poronienia. Umieszczono w niej także szczegółowy opis prawidłowego przebiegu porodu pomagający w szybkim...

Książka zawiera krótką charakterystykę zaburzeń w przebiegu ciąży obejmującą przede wszystkim postępowanie w przypadku podejrzenia poronienia. Umieszczono w niej także szczegółowy opis prawidłowego przebiegu porodu pomagający w szybkim rozpoznaniu nieprawidłowości oraz dostarczający wytycznych, na podstawie których można rozpoznać dystocję. Opisano trudności, na jakie może natrafić weterynarz odbierający poród u różnych zwierząt, w tym również niektórych egzotycznych. Uwzględniono również zapobieganie komplikacjom poprzez monitorowanie stanu płodu i farmakologiczną indukcję porodu.
Osobne rozdziały obejmują informacje na temat opieki poporodowej nad matką i noworodkiem