Piaski Amona

Tłumaczenie: Hanna Borkowska
Cykl: Aleksander Wielki (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Sabbie di Amon

Druga część fabularnej epopei o Aleksandrze Wielkim, czerpiącej z najlepszych tradycji wielkiej powieści historycznej. Po zabójstwie swego ojca Filipa, Aleksander zostaje królem Macedonii i rusza na wymarzony podbój świata. Młody, ambitny, porywczy, żądny zwycięstw i miłosnych przygód, pierwszy raz w życiu przekracza granice Grecji. Dosiadłszy swego ukochanego konia Bucefała, na czele licznych wojsk rusza na północ przeciw Persom.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

kiniol89 | 2011-06-16
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

Genialna, wspaniała, niesamowita i przy tym lekka, napisana z precyzją historyka specjalizującego się w owej tematyce.
Gorąco polecam wszystkim uwielbiającym historię starożytną, niekoniecznie lubujących się w wertowaniu nudnych i mniej nudnych źródeł, tutaj mamy wszystko podane na tacy, od czasów młodzieńczych Aleksandra, wpływie jego ojca na kształtowanie się bądź co bądź osobowości jednej z najbardziej rozpoznawanych postaci w całej historii, poprzez dorastanie i przyuczanie się do objęcia tronu, całą jego kampanie, począwszy od podporządkowania Greków skończywszy na dalekiej ekspansji i rozprzestrzenienia terytorium macedońskiego na Azję mniejszą, Egipt, aż po Indie.
Trylogia ma całą gamę zalet, począwszy od ukazania wydarzeń historycznych, tych znanych niemal każdemu z lekcji historii (bitwa pod Issos czy Gaugamelą) i tych mniej znanych przynajmniej przeze mnie (zdobycie Efezu, Miletu czy Halikarnasu). Podobnie rzecz ma się z postaciami, spotykamy Arystotelesa i jego ojca...

Rein | 2014-01-18
Przeczytana: 2002 rok

Jedna z tych książek, do których wracam po pewnym czasie.
Wciąga, rozbudza wyobraźnie, przenosi do innego świata.
Oceniam całą trylogię, za całokształt, barwnie poprowadzoną historię i rys postaci, który sporo mówi o tamtych czasach, napisany w przystępny sposób dla szerszej rzeszy czytelników.
Naprawdę polecam.

Aleksandrus | 2012-06-17
Przeczytana: 2012 rok

Przeczytałem całą trylogię i muszę przyznać, że autorowi jak mało komu udało się w ładny i szczegółowy sposób napisać powieść historyczną. Polecam, czyta się jednym tchem.

BlacKnee | 2012-05-13
Przeczytana: grudzień 2009

Świetna trylogia dzięki, której może wedrzeć się w świat starożytności ze skupieniem na Aleksandrze Wielkim, który zdecydowanie zasłużył na swój przydomek.

Adam | 2016-10-26

Porywająco napisana historia mojego ulubionego bohatera starożytności...jak czas pozwoli przeczytam jeszcze raz :)

shadowqq | 2016-10-24
Na półkach: 2016, Przeczytane