Rycerze czerni i bieli

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Templariusze (tom 1) | Seria: Powieść historyczna
Wydawnictwo: Rebis
Knights of the black and white
powieść, historia, Templariusze,

Hugo de Payens wstępuje do tajemniczego Zakonu. Porażony okrucieństwem pierwszej krucjaty, oddaje się Bogu i postanawia strzec drogi do Jerozolimy. Ale Zakon ma własne plany: de Payens musi odnaleźć jego skarb. Misja wydaje się niewykonalna – skarb ukryty jest na Górze Świątynnej w Jerozolimie. Rycerz obmyśla jednak plan, który umożliwia prowadzenie poszukiwań w najświętszym miejscu miasta, tam, gdzie założyciele Zakonu schowali coś, co może nie tylko zniszczyć Królestwo Jerozolimskie, ale też wstrząsnąć posadami Kościoła.

Jack Whyte to pisarz, aktor i piosenkarz. Jego monodram o życiu Roberta Burnsa zaowocował współpracą z telewizją CBC. Whyte był także m.in. dyrektorem agencji reklamowych. W latach dziewięćdziesiątych poświęcił się pisaniu. Najbardziej znana jest jego seria "The Camulod Chronicles", osnuta wokół legend arturiańskich.

"Rycerze czerni i bieli" to pierwsza część trylogii tego autora poświęconej templariuszom. Prawa do wydania cyklu, na który składają się ponadto tomy "Tylko honor" i "Żołnierze Chrystusa", kupiły jak dotąd wydawnictwa z trzynastu krajów!

źródło opisu: [Dom Wydawniczy Rebis, 2007]

Endriux | 2012-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Lektura bardzo nierówna. Dość ciężko było przejść początek, ponieważ najciekawsza część fabuły rozwija się dopiero od połowy książki. Niemniej autor zgrabnie wplata intrygę w tło historyczne do którego podszedł z dużą pasja i wiedzą. Niemniej wachlarz postaci jest jednowymiarowy i zasadniczo do żadnej postaci nie można się przywiązac lub uznać ją za ciekawą może z wyjątkiem rozwiązłej i przebiegłej księżniczki. Bardzo sobie cenię dobrą literaturę historyczną, ale obawiam się, że od czasu cyklu trojańskiego nieodżałowanego Gemmella poprzeczka została postawiona zbyt wysoko.

Cochise | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Początki Zakonu Templariuszy,I wyprawa krzyżowa-czasy rycerstwa,o których lubię czytać.Wydarzenia zawierają fakty historyczne,co niewątpliwie podnosi rangę powieści.Rewelacje na temat powstania Kościoła,a także barbarzyństwo opisane podczas wyprawy krzyżowej do mnie przemawia i przekonuje,choć zdaję sobie sprawę,że niektórzy będą zniesmaczeni.

Przemek | 2015-08-19

Książka z pogranicza legend i faktów, pozwalająca na chwilę zanurzyć się w mroczne sekrety średniowiecznego świata. Szczególnie polecam osobą interesującym się historią zakonu Templariuszy.

Karambola | 2013-11-24
Przeczytana: 25 listopada 2013

"To, co wszyscy wiedzą, rzadko bywa tym, czym się wydaje, i rzadko jest prawdą."

Małgorzata Hypszer | 2016-09-30
neastle | 2016-07-28